Otsing leidis 4393 vastet

Postitas Hiid
25 Juun 2026, 19:23
Foorum: Põrandad
Teema: Probleemid uue põrandaga
Vastuseid: 29
Vaatamisi: 912

Re: Probleemid uue põrandaga

Kruvid on c4 :thumbsup:
Postitas Hiid
22 Juun 2026, 20:49
Foorum: Aknad, uksed
Teema: Roto katuseaknad
Vastuseid: 28
Vaatamisi: 1284

Re: Roto katuseaknad

Palju see leng siis on? Tubli 30mm? Arvestades, et katuseaken käib soojustusest väljapoole, siis jään endale kindlaks, tegu ei ole miski lahendusga, kui ise plekke ei tee ja seda sõlme laiemaks ei kasvata.
Pilt
Postitas Hiid
22 Juun 2026, 07:31
Foorum: Aknad, uksed
Teema: Roto katuseaknad
Vastuseid: 28
Vaatamisi: 1284

Re: Roto katuseaknad


Kas :hello: tahab väita et 68mm aknaraam(puit) on külamsild?
Ja miks peaks puit füüsikaseadusi muutma?
Ja nagu mainisin, pole mina näinud kondnesi akna puitraamil mis on normaalsetes tingimustes, igasuguse ekstreemsused jäägu nende tekitajate mängumaaks.


Katuseaken on tehtud tollisest lauast ...
Postitas Hiid
17 Juun 2026, 07:17
Foorum: Aknad, uksed
Teema: Roto katuseaknad
Vastuseid: 28
Vaatamisi: 1284

Re: Roto katuseaknad

See saunakatus hakkab sooja ka pidama või on vaid vihma eest ja aknad valguse saamiseks?
Postitas Hiid
16 Juun 2026, 07:02
Foorum: Aknad, uksed
Teema: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Vastuseid: 18
Vaatamisi: 7034

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam

https://www.osta.ee/vasara-ukselukud-253242623.html
https://www.osta.ee/vasara-ukselukk-253711477.html
Sarnaseid peaks lukupoodides olema saadaval euroluku nime all ka muidu....
Postitas Hiid
08 Juun 2026, 22:18
Foorum: Vundamendid
Teema: Niiskuse probleem
Vastuseid: 7
Vaatamisi: 842

Re: Niiskuse probleem


Kas mõistlik oleks kohe suuremalt töö ette võtta ja proovida väikse jupi kaupa vundamenti sügavamale viia ja hüdroisoleerida, millega kaasnevad muidugi vajumise riskid.


Vana vundamenti sa ei hüdroisoleeri kuidagi. Väliskihi võid või SBSiga katta, alt ja seest on ikka kõik veeloigus....
Vaid ...
Postitas Hiid
05 Juun 2026, 22:16
Foorum: Üldfoorum
Teema: Onninen
Vastuseid: 21
Vaatamisi: 1515

Re: Onninen

Käisin ja ostsin, Ütlesin TET-KO ja maksin oma kaardiga. Lahkusin soodsa kaubaga. Tsekk tuli kaasa, nagu ikka.
Aastaid tagasi küll, enam pole midagi sealt vaja olnud.
Postitas Hiid
01 Juun 2026, 18:36
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine

kunn24 kirjutas: 01 Juun 2026, 13:40 Liitumine 1-faasiline, miks?
Sest selline oli.
Esmaliitumine tehti vbla 70a tagasi. Hilsemad omanikud pole vajanud vist enamat ja pole vaja nüüdki.
Kui uus maja kunagi peaks valmima, siis võiks 3F ikka olla...
Postitas Hiid
01 Juun 2026, 12:56
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine

Mulle ei ole midagi selge. Kas ma saan õieti aru, et see rippuv vedel kaabel on nende oma, ja kõik majapoole minu? Kui ma tahan selle maja lammutada ja uue ehitada, siis lasen juhtmed seina küljest lahti ja hiljem kinnitan uue maja külge ja kõik? Aga nad on ju ühendatud arvestiga. Osavalt mässata ...
Postitas Hiid
01 Juun 2026, 06:06
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine


kas viimasel omanikul on kusagil midagi sisselogides siis kirjas
Kuskil on midagi kindlasti kirjas. Vähemalt see, kui suur on peakaitse ja kas on 1F või 3F liitumine. Kirjutasid, et seinale tuleb 3 faasi ja sisse 1 faas.
Aga suure tõenäosusega on just nii, nagu ma eenevalt kirjeldasin, st ...
Postitas Hiid
31 Mai 2026, 18:30
Foorum: Üldfoorum
Teema: Onninen
Vastuseid: 21
Vaatamisi: 1515

Re: Onninen

mõtled välja mingi firma nime, kes võiks olla sealses andmebaasis. Lähed sinna, ütled selle, maksad kohapeal ja kaabid minema. Kui on hea firma, siis saad kõva ale ka veel
Postitas Hiid
30 Mai 2026, 13:23
Foorum: Energiamärgis ja energiaaudit
Teema: Energiamärgis ja aastas reaalselt kasutatud kWh/m2
Vastuseid: 228
Vaatamisi: 87767

Re: Energiamärgis ja aastas reaalselt kasutatud kWh/m2

kaimagk kirjutas: 30 Mai 2026, 12:47 Küsimus oli ahjust/pliidist tuleva soojuse tagastmine hoonesse.
Seni, kuni sellise soojuse kinnipüüdmine on kordades kallim, kui see soojus ise maksab, pole mõtet vaeva näha ja sellesse investeerida. See on minu tagasihoidlik arvamus. :hello:
Postitas Hiid
09 Mai 2026, 21:31
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Avatud elektriturg - minu esimene leping
Vastuseid: 3445
Vaatamisi: 730008

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

kaimagk kirjutas: 09 Mai 2026, 20:53 Palju teil fixsi omanikel see kWh hind ka on, huvitab ainult elektri hind.
Päevahind 10.090 s/kWh (km-ga);
ööhind 6.654 s/kwh (km-ga
Postitas Hiid
25 Apr 2026, 17:32
Foorum: Ehitustööriistad
Teema: Makita trelli aku
Vastuseid: 4
Vaatamisi: 929

Re: Makita trelli aku

Postitas Hiid
25 Apr 2026, 17:28
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Avatud elektriturg - minu esimene leping
Vastuseid: 3445
Vaatamisi: 730008

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

mis see Börsi kuu keskmine praeg on? Tasub veel Fixi peal tiksuda?
Postitas Hiid
21 Apr 2026, 15:57
Foorum: Ehitustööriistad
Teema: Gaasipõletitega jama.
Vastuseid: 23
Vaatamisi: 2322

Re: Gaasipõletitega jama.

optimist88 kirjutas: 21 Apr 2026, 12:46 Sm juhtme süütajaga võrreldes on see päris mitme sita võrra kallim. Lausa suurusjärgu võrra rohkem tuleb sitta välja anda terve kmpl eest
Mis see elektrisüütaja on? Grillile ja sauna, lõkke süütamiseks... Vead pikendusjuhet vä? :scratch:
Postitas Hiid
20 Apr 2026, 21:47
Foorum: Ehitustööriistad
Teema: Gaasipõletitega jama.
Vastuseid: 23
Vaatamisi: 2322

Re: Gaasipõletitega jama.

Ma kasutan seda, midagi ei leki, kestab kaua, ei maksa suht sittagi....
https://www.bauhof.ee/et/p/724206/gaasi ... 190g-gaasi
Postitas Hiid
20 Apr 2026, 19:04
Foorum: Kaevud
Teema: Kaevu värskendamine
Vastuseid: 11
Vaatamisi: 4266

Re: Kaevu värskendamine

Selliseid kaeva puhastatakse nii et hangitakse räige paagi ja tootlikusega kompressor, siis jäik toru põhja, a'la PEM ja siis litrit. Nii mitu korda. Kui on foobia ladestunud ila suhtes, mis manteltoru seintel, siis kasutad sama riista, millega korstent puhastatakse....
Postitas Hiid
17 Apr 2026, 05:36
Foorum: Üldfoorum
Teema: Foorumi versiooniuuendus ja aadressi muutus
Vastuseid: 707
Vaatamisi: 644384

Re: Foorumi versiooniuuendus ja aadressi muutus

kunn24 kirjutas: 16 Apr 2026, 22:47 Muhe lugu, kas reklaamiostjad soovivad sellist statistikat?
Seda nummert reklaamiostjale näidataksegi. :lol: See vaatab, oo, kus reklaam müüb :thumbsup:
Postitas Hiid
13 Apr 2026, 17:20
Foorum: Üldfoorum
Teema: Tiigi väljavoolu truup lekib
Vastuseid: 10
Vaatamisi: 1938

Re: Tiigi väljavoolu truup lekib

Tiigi tasapind on liiga madal, kui lasta minna nii, nagu vesi tahab
Postitas Hiid
11 Apr 2026, 17:42
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine

kunn24 kirjutas: 11 Apr 2026, 15:55 Vaata, ega post maapinna juurest mädanenud pole. Midagi lõhkuda ei maksaks.
See on koos külgpostiga, külgpost on täitsa mäda, aga põhipost on betoonposti otsas ja see on nigu uus :cry:
Postitas Hiid
11 Apr 2026, 15:16
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine

Mõtlesin juba, et õhutaks puud liinile peale kukkuma, siis äkki panevad posti otsa, mitte uuesti mädand majja :lol:
Postitas Hiid
09 Apr 2026, 21:30
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine

Mis see siis minujaoks tähendab, kui tahaks maja lammutada? Ja hiljem uue teha
Kus see punkt seni on? Kõlgub maa ja taeva vahel?
Uue maja ehitan ni, et juhtmed ulatuks samma kohta.,.. :lol:
Postitas Hiid
09 Apr 2026, 20:52
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine

See vana maja on käindu käest kätte, kes selle lepingu tegi 50a tagasi, ei tea keegi, kas viimasel omanikul on kusagil midagi sisselogides siis kirjas? :scratch:
Postitas Hiid
09 Apr 2026, 19:30
Foorum: Elekter, elektriseadmed
Teema: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine
Vastuseid: 48
Vaatamisi: 8007

Re: Teine maja samal kinnistul/elektri liitumine

Maja ees on post, mille otsast tuleb maja seina külge 3F
Majja sisse tuleb 1F
Suvalisse tuppa, seina peale. EE jutujärgi on see nende liitumispunkt, tegelikult ei ole seal muud kui arvesti. Kuidas üldse saab olla EE omand eraisiku omandis, ehk toas?!
Maja on amortiseerunud 120a vana lobudik, mille ...