Soemüüri lõõrid.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kui ennast pottsepaks pidav isik paneb gaasiplahvatust naeruks,siis ta ei saa muud olla kui puupea? Parandage mind kui ma eksin.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

teadja kirjutas:Nojahh! Vöi puupead? Robi,ehk vaataksid peeglisse ja kysiksid endalt! Kule
mees,kas sa oled pottsepp? Kus said väljaöppe? Kas tunned,et oled pädev?
Vanad ahjud ja kyttekolded räägivad kyll, aga kahjuks neile,kes asjast jagavad.
Karjaköökide aeg ammu läbi,aga minupoolest vöid oma mammutpliite rahulikult
edasi vorpida, kui koha leiad. Ja pane see koldekivi lappi,keegi ei virise. Ja minupärast tee ka soemyyr pöllukivist, kyll sa ta pikapeale soojaks saad. Ainult
seda määramisöigust pottsepafoorumis kus ja millal ametimehed söna vöivad vötta, sina endale ei saa!
------------------------------------------------
Ma ei ole ennas kuskile upitanud ja murelikuk teeb ainult see kuidas lihtsatel inimestel silmad hägu täis loobitakse ja nahk üle kõrvade rebitakse... Loomulikult ma ei saagi sellistega sõber olla :cray: ja sellistega :jooma ka mitte!
Foorumisse tulin asju uurima kunagi selle pärast kui mitmele mu tuttavale tegi " meister" kalli ahju, mis ühte talvegi ei kestnud... See on ebanoraalne ju mis täiesti avalikult toimuda lastakse ja midagi ei tohi õelda ka.
Ja see on ka muidugi väga paha, et ma ei poolda raudkaminaid ja plekist korstnaid...vaid ikka esmalt naturaalset kodumaist toodangut ja käsitööd, heade töötavade järgimist ja tuleohutust kõiges eluviisides.
teadja
külaline

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:
teadja kirjutas:Nojahh! Vöi puupead? Robi,ehk vaataksid peeglisse ja kysiksid endalt! Kule
mees,kas sa oled pottsepp? Kus said väljaöppe? Kas tunned,et oled pädev?
Vanad ahjud ja kyttekolded räägivad kyll, aga kahjuks neile,kes asjast jagavad.
Karjaköökide aeg ammu läbi,aga minupoolest vöid oma mammutpliite rahulikult
edasi vorpida, kui koha leiad. Ja pane see koldekivi lappi,keegi ei virise. Ja minupärast tee ka soemyyr pöllukivist, kyll sa ta pikapeale soojaks saad. Ainult
seda määramisöigust pottsepafoorumis kus ja millal ametimehed söna vöivad vötta, sina endale ei saa!
------------------------------------------------
Ma ei ole ennas kuskile upitanud ja murelikuk teeb ainult see kuidas lihtsatel inimestel silmad hägu täis loobitakse ja nahk üle kõrvade rebitakse... Loomulikult ma ei saagi sellistega sõber olla :cray: ja sellistega :jooma ka mitte!
Foorumisse tulin asju uurima kunagi selle pärast kui mitmele mu tuttavale tegi " meister" kalli ahju, mis ühte talvegi ei kestnud... See on ebanoraalne ju mis
täiesti avalikult toimuda lastakse ja midagi ei tohi õelda ka.

Nojahh,tulid foorumisse asja uurima ja juba annad nöu,tead täpselt, kuidas peab
tegema, kes puupea, kes tarkpea. Muide sa jätsid vastamata, milline pädevustunnistus sul on ja kus said väljaöppe? Ja kes oli see meister,kelle ahi aastatki vastu ei pidanud.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kui ahi aastatki ei pidanud, siis pidi küll keegi puupea olema.
Aga kes? Kas ahju tellija, ahju ehitaja või ahju kütja? Kõik variandid on ju võimalikud.
Lisaks võisid muidugi kõik kolm olla puupead.
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Koit »

Tere.

Kes vähegi vanade ahjudega on tegelenud on kindlasti märganud osade meistrite ahjudel võlvis viimase lõõri kohas läbivat auku. Ei osanud minagi nendest midagi arvata miks nad seal on. Kui nüüd mõtlema hakata, siis tuleb välja, et pole ilmas midagi uut, kõik on äraunustatud vana. Suure tõenäosusega on need gaasiavad, mida me tänasel päeval uuesti avastame. Järelikult oli ka vanasti andekaid, kes oskasid ahjuga pauku teha ja head meistrid teadsid seda, miks neid teadmisi edasi ei antud, või siis olid õpilased „targemad“ kui õpetajad ei oska öelda. Teen ka mina osa asju teisiti, kui õpetaja, kuid ega ma sellepärast veel ütle, et õpetaja valesti tegi. Gaasipilust ei rääkind ta midagi, sellest kuulsin esimest korda, kui Ortneri tehase esindajad käisid siin õppepäeva läbi viimas ja ka hiljem tehases kursustel. Terve euroopa õpetab, et peab olema gaasipilu ja selleks on standardis ka valem olemas kuidas seda arvutada:
Gaasipilu ristlõige peab olema arvutatud järgnevalt:
Ags = 1Mb
kus
Ags on gaasipilu ristlõige ( cm2);
Mb on maksimaalne kütusekogus ( kg).
Kuna meie ahjude ehitus on erinev euroopa ahjudest, siis ei saa nendelt eeskuju võtta gaasipilude suhtes, järelikult tuleb see uuesti leiutada ja kohandada meie tahkekütte seadmetele. Millekipärast ei taha meistrid sellest probleemist eriti rääkida, kui ahi pauguga laiali lennanud, aga viimasel ajal üht teist kuulda juba. Omal ahju ei ole elamises, aga aastaid tagasi vana neeris katla ümber ehitatud müüritise suutsin ka laiali lasta tänu saepurule, lämmatasin leegi saepuruga ära ja kui siis mingi hetk leegi üles võttis oli müüritis mööda keldrit laiali. Rohkem pole sellist asja katsetanud.
Ilmselt igal erialal see probleem, et need kes mõne asja edukalt valmis saanud on juba väga kõvad ja targad tegijad. Need, kes asjas aastaid, või aastakümneid olnud ütlevad tagasihiodlikult, et õppida on veel väga palju, sest kõik meie ümber muutub tohutu kiirusega. Kas alati need uued lahendused ja materjalid on ikka nii head, kui reklaamitakse, või on mõttekas aegajalt üle õla vaadata mis enne meid tehtud on ja miks need asjad nii tehti.

Koit
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas motamees »

teadja kirjutas:Nojahh,tulid foorumisse asja uurima ja juba annad nöu,tead täpselt, kuidas peab
tegema, kes puupea, kes tarkpea. Muide sa jätsid vastamata, milline pädevustunnistus sul on ja kus said väljaöppe? Ja kes oli see meister,kelle ahi aastatki vastu ei pidanud.
No "puupea" ja "tarkpea" paistab välja postitustest. Selleks polegi mingit erilist tarkust vaja. Sinu postitused on täiesti tühjad ja liigituvad "tühipea" alla, mis on puupea ära mädanenud versioon. :)
Mis pädevustunnistuse küsija sina ka oled? Robi on ammu ausalt kuulutanud ennast hobipottsepaks, tal on see pädevustunnistus täiesti olemas ja rohkema ka.

Koit'u poolt üks hää postitus, kus gaasipilust ausalt räägitud. Pole ka mina veel aru saanud, mismoodi see võiks plahvatust ära hoida. Sellest postitusest selgub ka, et polegi ufod need, kes seda PUFFi teevad. Täiesti omamaise päritoluga tegevus.
Kui sa neid vanu ahjusid uurinud oled, mismoodi see auk seal seda plahvatust võiks ära hoida? Mingi loogika peaks ju asjal olema.
Kui nüüd saaks veel sama hästi selgitava vastuse soemüüri vaheseinte kohta. Siis oleks :good:
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Teile ( teadjatele)muidugi meeldib tõsiste teemade kallal targutada, et mustvalge asi ilusaks halliks hämada...
Mida sa ahju üldse valesti kütad kui hakab lagunema juba sissekütmisel. Loomulikult kütmisel tehakse ka ääretult leidlikke lollusi ( näiteks võidakse arvata, et ohutum on kütta märgade puudega, siis ahi ei lähe nii kuumaks ja kestab paremini või on kombeks mitte piisavalt õhku peale anda, et säästa puid ja ahju...jne.) Liiga levinud on ka lihtsalt laiskus,et isegi tuhka ei viida välja ja ahi ei saagi noraalselt toimida, rääkimata tihedast tahma puhastamisest. Probleeme ongi erinevaid ja nendega tuleb tegeleda vastavalt vajaduselele.
Kellegi nimede nimetamine ei ole minu hobide eesmärk,vaid ikka paremate( toimivate) tehniliste lahenduiste leidmine,uurimine ja katsetamine, vahel ka teadmiste jagamine,mis ei kohusta kedagi millegiks.
Viimati muutis Robi 1, 26 Jaan 2013, 12:03, muudetud 1 kord kokku.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

meelisvaiksaar kirjutas:Ei uskunud ka mina gaasiplahvatuse võimalikkusesse. Ühel kundel ainlt oli teistsuguseid kogemusi. Esimene koldetäis puid oli ära põlenud nii,et tukid olivad veel järgi.Siis ta oli uue poolkollet puid sisse pannud ja jäänud ootama millal need põlema lähevad.Olid susisenud ja susisenud.Ja siis oligi pauk käinud ja Ahi lendas laiali.Nii laiali ,et osad kivid olid 3 m. eemal seisvasse külmikusse lennanud.
On võimalik, olen vana ahjuga üle elanud ja võin retsepti anda:

- kütke umbkoldega ahjus koldetäis lõpuni, nii et tukid veel kuumad on, kuid ahju saab juba kinni panna;
- visake mõne aja pärast saepurubriketi kotist (kasutasin ühel aastal sellist materjali) sinna põhja pudenenud pool kühvlitäit/kühvlitäis saepuru jahtuvatele tukkidele ja sulgege ahjuuks;
- jääge ootele - nii poole tunni kuni tunni jooksul käib meeldejääv jumakas, ahi võppub, tuba on tahmatolmu ja helbeid täis ning elanikud vaatavad üksteisele mõistmatult otsa - et mis nüüd siis õieti õhku lendas.

Täpselt nii see juhtus - vana pottahi pidas matsule vastu, kuid hiljem teda maha lammutades oli pealt näha, et ega neid kive seal enam midagi eriti koos ei hoidnud, vaid asetsesid nad paigal lihtsalt oma raskusega (liivakiht oli peal, nii et ahju sai ikka veel aastaid peale seda edasi kasutataud).
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Et sellist asja ei juhtuks,selleks oleks vajalik süte peal olev saepuru( või muu selline materjal) süüdata eraldi paberiga pealt.
Gaasipilu võib leevendada matsu ja suunab löögi jõu korstna suunas, see oleks loogiline arvamus.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

motamees kirjutas: Kui nüüd saaks veel sama hästi selgitava vastuse soemüüri vaheseinte kohta. Siis oleks :good:
Minu arust on sellele küsimusele vastus olemas A.Veski raamatus "Ahjud, pliidid, kaminad"

Arvan, et gaasipilu mõte seisneb selles, et gaasi tekkimisel selle kontsentratsioon ei tõuseks nii suureks, et sellest saaks tekkida ohtlik plahvatus. See peab olema piisavalt suur ja selletarvis ka see valem.
Nii, et mitte traat ei pea olema plahvatuse vastu, vaid pilu.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Robi 1 kirjutas:Et sellist asja ei juhtuks,selleks oleks vajalik süte peal olev saepuru( või muu selline materjal) süüdata eraldi paberiga pealt.
Vale, Robi, selleks, et sellist asja ei juhtuks, pole vaja ahju prügikastina kasutada (ahjuesiselt kokkupühitud sodi rohkem või vähem jahtunud koldesse viskamine on üsna tavaline komme ja keegi ei näe vaeva selle põlemasussitamisega).
teadja
külaline

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas teadja »

Kule motamehest ära mädanenud versioon! Mina ehk polegi see öige pädevuse
kysija, kyll aga oleks huvitatud sellest nöu kysima tulnud foorumikylastaja.
Foorum on avalik ja see ei tohiks muutuda mittepottseppadest kövameeste
lällamiskohaks. Sa ehk paned tähele seda, mida sa heameelega näha ei tahaks.
Paljud pottsepad on muutunud jällegi aktiivseks peale teie pikka pillerkaart!
Ma mötlen just foorumis.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

See oleks väga teretulnud kui siia tuleks ka uusi potsepateemalisi arutlusi materjalidest ja töövõtetest.
Siiski mõni võiks seda tõsiasja ka tunnustada, et foorum kuulub Vennad Ehitusele ja järgima peab nende suunda foorumi sisu arendamisel. Ise ma kaldun arvama, et neile meeldiks kui tegu oleks üldrahvaliku liikumisega,kus saaks( ja tahaks) ka iga selge peaga kodanik sõna õelda,olgu ta kasvõi puusepp või arst. Endiselt kuulub ju väga spetsidele pottseppadele Kodusoe foorum, kus saavad ka " kõvema " tasemega mehed ennast segamatult välja elada kui siin seltskond lahjaks kipub jääma.
Täitsa huvitav oleks kuulda Pealikmode seisukohta tekkinud probleemis??? Kas avatud rahvafoorum, kus ka lihtinimene ennast mugavalt võib tunda või varjatud " udupeen" Teadjalik " härrasmeesteklubi" :blush: ?
teadja
külaline

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:See oleks väga teretulnud kui siia tuleks ka uusi potsepateemalisi arutlusi materjalidest ja töövõtetest.
Siiski mõni võiks seda tõsiasja ka tunnustada, et foorum kuulub Vennad Ehitusele ja järgima peab nende suunda foorumi sisu arendamisel. Ise ma kaldun arvama, et neile meeldiks kui tegu oleks üldrahvaliku liikumisega,kus saaks( ja tahaks) ka iga selge peaga kodanik sõna õelda,olgu ta kasvõi puusepp või arst. Endiselt kuulub ju väga spetsidele pottseppadele Kodusoe foorum, kus saavad ka " kõvema " tasemega mehed ennast segamatult välja elada kui siin seltskond lahjaks kipub jääma.
Täitsa huvitav oleks kuulda Pealikmode seisukohta tekkinud probleemis??? Kas avatud rahvafoorum, kus ka lihtinimene ennast mugavalt võib tunda või varjatud " udupeen" Teadjalik " härrasmeesteklubi" :blush: ?


Kahju, et sa Robi endale kohta elus ei leia, aga testele kipud kohti näitama.
Ja, foorum kuulub Vennad Ehitusele ja sinu jutust kumab läbi nagu Vennad Ehitus
kuuluks sinule. Foorum on ehitusfoorum ja siin on hulgaliselt alapealkirju.
Millises foorumis ametimees esineb jäägu ikka ametimehe otsustada.
Ei lähe ju mina meedikute foorumisse neile selgeks tegema,et teete köik valesti.
Aga lihtsalt lugeda foorumit ei keela keegi. Arvan samuti, et pole sinu hinnata
kui pädevad pottsepad esinevad Kodusoe foorumis, sest lugejatele pole sa oma
pädevusastmest rääkinud. Mis puutub nyyd udupeenesse härrasteklubisse,siis
sina kui rahvafoorumi mötte esindaja peaks mäletama, kuidas hiljuti sinu söber motamees mu foorumist välja lubas syya, nagu Juhaniga juhtus!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Juhaniga pole midagi juhtunud ja suhtleme tihedalt telefonis. Käib siin lugemas ja pärast helistab mullle. Igati kunstimeelega vend ...kui ta mõistaks kaine ka rohkem olla ja vaigistaks väheke neid umbkollete saavutusi... :shock:
Siiski rohkem võiks olla selliseid postitajaid nagu Koit täna kirjutas 11:39. Ülejäänud on siin lõpus lihtsalt pask kui mõned üksikud laused välja arvata.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas motamees »

vuuk kirjutas:...Arvan, et gaasipilu mõte seisneb selles, et gaasi tekkimisel selle kontsentratsioon ei tõuseks nii suureks, et sellest saaks tekkida ohtlik plahvatus. See peab olema piisavalt suur ja selletarvis ka see valem.
Nii, et mitte traat ei pea olema plahvatuse vastu, vaid pilu.
Kui tekitada mittepõlenud gaaside olukord, siis sa näeksid ise, et selline väike pilu ei päästa midagi. Peidetud tule pealt tekib paksult põlemata gaase. Gaasipilu aga on väiksel ahjul (12kg puitu) umbes 12ruutcm. Ega sealt pilust suurt läbi midagi ei mahu. Nii, natuke gaase läheb otse ja enamus ringi. Lõpuks on kogu lõõritsik gaasi täis, lisaks korstnalõõr. Nüüd murrab leek ennast läbi pealiskihi ja süütab gaasid. Mis siis nüüd teeb see gaasipilu? Plahvatus ei jõua mingil juhul sealt pilust hääbuda. Ainuke, mida ta mõjutada võib, on gaaside süütamine otse, ilma ringita. Kas siis kahelt poolt süüdatud gaas on nõrgema löögiga?
Kui me suudaksime kuidagi välja nuputada selle plahvatuse ja gaasipilu ühise joone, siis saaksime ka midagi seal meie ahjudele/pliitadele sobivamaks muuta.
Ainult gaasipilu peale lootma jäädes on asi ikkagi kahtlane. Selles oligi mu vaheseina küsimuse mõte. Kas siis vaheseinaga võib siduda müüri, või tõstab see praod sisse? Kas vaheseina välisseinte vahele pistmine on mugavuse küsimus või sügavalt läbi mõeldud (pragude vältimiseks) professionaalne tegevus?
Mis juhtub sooja seinaga siis, kui ma seon vaheseina välisseinaga vahelitti kokku? Üks kivi ühelt poolt ja teine kivi teiselt poolt, nii kogu vaheseina kõrguses.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma olen sama asja vahel mõelnud,sest vahesein kuumeneb( paisub) ju rohkem kui müür. Siiski ise olen neid vaheseinu sisse ka müürinud ja seni pole märganud pragu. Üldiselt kivide jaotus ei klapi vaheseina asukohaga ja pigem vaatan kuidas tehniliselt targem lahendada. Traadiga nagunii vaheseinad üle sidunud.
Vanu soeseinu lammutades pigem on vaheseina vuugid ju terved müüri kohal... :scratch: Kuna, aga ülemine vaheseina kivi võib küll ülejooksu lõõri kohalt lahti tihti tulla,siis need seon alati ise müüri otsapidi.
Viimati muutis Robi 1, 26 Jaan 2013, 18:27, muudetud 1 kord kokku.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kaldun arvama, et see vaheseinte ja välisseinte sidumise teema keskelt (kui nurgad on kividega korralikult seotises)võib üldse aktuaalseks saada, kui tegemist suuremate pindadega. Samuti määrab seinte paksus.
Kiviga vaheseinte sidumist olen mina põhimõtteliselt samuti püüdnud vältida, sest siis kipuvad välisvoodris vuugid kokku minema. Muidugi kui veidi nuputada siis on võimalik vuukide kokkulangemist vältida. Et välisseinte konstruktsioone mitte nõrgestada vuukide kokkuladumisega olen vahel kasutanud analoogset kiviga sidumise viisi, nagu pildil keskmisel vaheseinal on näha:
16.jpg
16.jpg (65.84 KiB) Vaadatud 4940 korda
Seda pilti ei maksaks väga tõsiselt ja kriitilise pilguga muidugi võtta. Näiteks vaheseinte paksused olen tegelikult teinud erinevad. Samuti lõõride ristlõiked ei ole seal päris õiges proportsioonis.
Propotsioonid ja peensused jäägu iga meistri enese määrata. Seda enam, et minul tegelikult puudub õigus projekteerida, milleks on vajalik ikkagi pottsepp III tase ja vastav registreering.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

motamees kirjutas: Kui tekitada mittepõlenud gaaside olukord, siis sa näeksid ise, et selline väike pilu ei päästa midagi. Peidetud tule pealt tekib paksult põlemata gaase. Gaasipilu aga on väiksel ahjul (12kg puitu) umbes 12ruutcm. ...
Ainult gaasipilu peale lootma jäädes on asi ikkagi kahtlane....
Pilu mõte on selles, et tekkida võiv gaas pääseks sealt välja, juhul kui siiber on suletud.
Ka sead normide loojate pädevuse kahtluse alla?
Muidugi traati võib ju lisaks panna - ega küll küllale liiga tee. Kui inimene seeläbi öösel paremini magada saab, siis sellestki juba on suur pluss.
Ja kuna olen näinud, kuidas Sul see traaditamine käib, siis arvan, et halvemaks see tulemust kindlasti ei tee.
Algajatele isegi soovitav traaditada, eriti kui tulemuse laiali minemise kindluses ilma selleta päris veendunud pole.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

vuuk kirjutas:
motamees kirjutas: Kui tekitada mittepõlenud gaaside olukord, siis sa näeksid ise, et selline väike pilu ei päästa midagi. Peidetud tule pealt tekib paksult põlemata gaase. Gaasipilu aga on väiksel ahjul (12kg puitu) umbes 12ruutcm. ...
Ainult gaasipilu peale lootma jäädes on asi ikkagi kahtlane....
Pilu mõte on selles, et tekkida võiv gaas pääseks sealt välja, juhul kui siiber on suletud.
Ka sead normide loojate pädevuse kahtluse alla?
-----------------------------
Midagi uut jälle :scratch: . Egas see gaasipilu ei ole ühenduses korstnaga...ohh hoitku ometi... :jooma. Enne tee ubmääraselt asi selgeks ja,siis vaidle...
------
Veski raaatus lk 122 on ka gaasipilu suve ja põhilõõride vahel,aga selle eesmärk on jällegi erinev. Tasub uurida ka seda sealt.
Viimati muutis Robi 1, 26 Jaan 2013, 18:40, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas motamees »

vuuk kirjutas:Pilu mõte on selles, et tekkida võiv gaas pääseks sealt välja, juhul kui siiber on suletud...
Sa oled gaasipilu mõttest valesti aru saanud. See, mida sina mõtled on siibri pilu ja seda EN ei reglementeeri. Gaaside plahvatus, mille üle siin arutame, toimub lahtise siibriga uue küttekoguse lisamisel.
Gaasipilu on avaus koldest viimasesse lõõri.
vuuk kirjutas:...Ka sead normide loojate pädevuse kahtluse alla?...
Kahtlus või mitte, aga see võib meile mitte sobida. Seda mainis ka Koit oma postituses.
:D Su väike trükiveake on asja seadnud hoopis uude valgusesse. Milleks meile sigade normid? :rotfl: Olgu selle trükiveaga, see oli ainult naljaks.
.
Tel 5o9279o
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Soo, soo...
No siis sain ma natuke jälle (ühe pilu võrra) targemaks.
Tänu foorumile. :)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

viewtopic.php?f=1&t=25546&p=129351&hili ... lu#p129351

Vaatasin, et sellel Leevi ahjul on ka justkui all paremas nurgas gaasipilu? Kas Lp. meister võiks kirjeldada seda olukorda?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Robi 1 kirjutas: Täitsa huvitav oleks kuulda Pealikmode seisukohta tekkinud probleemis??? Kas avatud rahvafoorum, kus ka lihtinimene ennast mugavalt võib tunda või varjatud " udupeen" Teadjalik " härrasmeesteklubi" :blush: ?
Sellele tahaks vastust kuulda jah! Saaks ühegi asja selgemaks.
teadja kirjutas:Mis puutub nyyd udupeenesse härrasteklubisse,siis
sina kui rahvafoorumi mötte esindaja peaks mäletama, kuidas hiljuti sinu söber motamees mu foorumist välja lubas syya, nagu Juhaniga juhtus!
Elu on õpetanud et kui matkal tanksaapaga sita sisse astud siis pole mõtet poolt tundi kulutada saapa muru vastu nühkimisele. Nagunii jääb haisema.
Parem nendi "shit happens" ja loe seda lihtsalt osaks teekonnast. Ebameeldivaks aga suht paratamatuks.
Kui "miiniväli" liialt tihedaks läheb .... tuleb raja vahetusele mõtelda. Ja küllap siis ka samamoodi mõtlevaid kaaslaseid leiab.
:fright: :sorry:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Soemüüri lõõrid.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Lootsin,et keegi spets seletab ära selle Veski raamatus ( lk 122) kahe lõõri vahel oleva gaasipilu, aga ennem loojub päike :) . Tähendab...seal on asi selles, et kui otsesiiber on suletud, siis toimub ikkagi kerge tõmme ka läbi otselõõri ja see osa soojeneb. Sama tulemuse annaks kui otsesiiber oleks tibake avatud. Sellel gaasipilul pole plahvatustega pistmist.
Vasta