Palun nõuandeid korstnapitsi tegemiseks.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Palun nõuandeid korstnapitsi tegemiseks.

Lugemata postitus Postitas motamees »

jorq kirjutas: 23 Nov 2019, 19:52... See peaks ideaalis toimima ju ainult juhul, kui korsten on kitsam ja pitsiosa laiem...
Ärge unustage ka Robi propageeritud korstnahülssi.
Alumine ots on kandiline (korstnalõõri mõõdus) ja ülemine läheb koonusena kitsamaks. Siis topitakse hülss pitsi ja valatakse vahe betooni täis. See teeb ka pitsi tugevamaks. Ei ole seal suitsulekkeid ja hülsi allakukkumise kartust.
.
Tel 5o9279o
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Palun nõuandeid korstnapitsi tegemiseks.

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

jorq kirjutas: 23 Nov 2019, 19:52
ahjuke kirjutas: 14 Nov 2019, 07:27 Lõõridesse tulebki hülsid ehk torud panna kui soovime,et pits kestaks.
Okei, oletame, et panna hülss ülevalt pitsist sisse. See peaks ideaalis toimima ju ainult juhul, kui korsten on kitsam ja pitsiosa laiem, ehk see hülss toetub alumise otsaga üleni korstna äärtele. Vastasel juhul, kui kõik sama laiad, siis on korstna ja hülsi vahel nurkades ju suured augud, kus suits läbi pääseb. Mis vägi sunnib selle suitsu teekonda ainult läbi hülsi minema siis? Või mis muud tagamõtted või nipid siin appi tulevad? Või olen ma millestki väga valesti aru saanud selle hülsi puhul.
Mina teengi hülsi koonusesse ja kinnitan hülsi valtsides korstnamütsi külge.Hülsi ülemise serva ca 2 cm ulatuses keeran väljapoole ja kahekorra ja kullinokkadega pressin kokku ja suitsul ei tule mõttesegi hülsi ja korstna kiviosa vahele ronida,lisaks koonuses plekist torus on parem tõmme ja tossul rõõb sinna ronida.

mul isiklikul korstnal pur katuseplekist hülss sees hetkel juba 12 aastat ja ülemine ja alumine serv hakkab ussitama muidu korras,samas korstna müts on zn plekist ja augud juba läbi.
xxxxxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 19 Juul 2019, 21:29
On tänatud: 1 kord

Re: Palun nõuandeid korstnapitsi tegemiseks.

Lugemata postitus Postitas xxxxxxx »

Nõuanne on siis korstnapits ehitada mahulistest "tellistest" selline küll lagunema ei hakka :wave:

Pilt
Vasta