Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tiide
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Jaan 2020, 19:09

Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Tiide »

Kerise taha on pandud minerit(Cembrit Sauna tuletõkkeplaat). Kui sinna peale plaatida keraamilised plaadid, millist segu peaks kasutama. Kas plaatimissegu Kiilto Highflex S2 DF sobib? See segu vist mängib kaasa plaadi kuumenemise, kuid kas vuuk ka mängib :?:
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Milliseid plaate tahad kasutada? Mis materjalist ja kui suuri? Esimesena soovitan võimalikult väikesi. 10 x 10 sm looduskivi ja need saab kuumakindla seguga. Suuremad kuumakindla silikoniga (mootorisilikon), aga siin ei oska lõhna kohta arvata, seal ju tõesti palavpalav.
Viimati muutis Tavalugeja, 12 Jaan 2020, 23:08, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tiide
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Jaan 2020, 19:09

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Tiide »

Plaadid on tegelikult 20x50 puidumustriga, et oleks voodrilaudadega sarnane,
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tavalugeja soovitus igati bro. Aga ma ei imesta, et sa just suuri plaate tahad. Need ju praegu moes.
Pane umbes kuue kõrge (ei tohi silikoni väga madalaks/laiaks litsuda) silikoni täpiga. Vahesid ära vuugigi. Plaadi paigaldamisel pane papp vahele. Pärast tõmbad papi välja.
.
Tel 5o9279o
Tiide
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Jaan 2020, 19:09

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Tiide »

Kui on kartus, et silikoon hakkab kuidagi`lõhnama`. Kas siis ikkagi ei sobi Kiilto Highflex S2 DF?
Tänan , kui keegi vastab.
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Mina olen näiteks Mira 3130 usku. Kõiksugu töid sellega teinud ja püsib!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Mida tugevamini kinni seda kindlamalt praod. :?
Lisaks, need Cembrit plaadid pole just üleliia jäigad, paindumatult stabiilsed. Usun, et kinnitus on õhuvahega.
See hais, millest hoiatasin, see on kindlasti ajutine, aga mõni ehmatub sellestki. Mendalis on ka spetsiaalne plaatide silikoon. Eriomadustest räägivad ise.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tiide
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Jaan 2020, 19:09

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Tiide »

CarlN kirjutas: 13 Jaan 2020, 21:58 Mina olen näiteks Mira 3130 usku. Kõiksugu töid sellega teinud ja püsib!
Ei püsi, sellega tulidki plaadid seinast maha
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Tiide kirjutas: 14 Jaan 2020, 18:12
CarlN kirjutas: 13 Jaan 2020, 21:58 Mina olen näiteks Mira 3130 usku. Kõiksugu töid sellega teinud ja püsib!
Ei püsi, sellega tulidki plaadid seinast maha
Ma ei leia kusagilt infot, et Cembrit Sauna tsementkiudplaate peaks/võiks üle plaatida. Oled tootjalt küsinud?
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Aluspinna jäikuse saavutamiseks võib mitu plaati kokku liimida, keerata ja enne keraamiliste plaatide liimimist aluspind pesupuhtaks, mattniiskeks.
PS. Tean lisada, et Naks-3, kiirsegu on aluminaattsemendiga, seega suhteliselt soojalembeline. Olen kasutanud plekude glasuurimisel. ;)
Mis kinni ei jää, saab kinni... ;)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Teema algataja küsimus
Tiide kirjutas: 12 Jaan 2020, 21:00 Kerise taha on pandud minerit(Cembrit Sauna tuletõkkeplaat). Kui sinna peale plaatida keraamilised plaadid, millist segu peaks kasutama.
CarlN vastus
CarlN kirjutas: 13 Jaan 2020, 21:58 Mina olen näiteks Mira 3130 usku. Kõiksugu töid sellega teinud ja püsib!
Ja siis järgneb
CarlN kirjutas: 14 Jaan 2020, 18:57 Ma ei leia kusagilt infot, et Cembrit Sauna tsementkiudplaate peaks/võiks üle plaatida. Oled tootjalt küsinud?
Lõhestatud isiksuse probleemid, et sellised, üheselt arusaadavalt välistavad vastused? Ja kui küsimise peale tootja välistab tsementkiudplaatide üleplaatimise kerise tagaseinal, siis see tähendaks mida? Et oled siiani klientidele sitta keeranud? :scratch: Lihtsalt küsimused.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Urmas kirjutas: 14 Jaan 2020, 20:56 Teema algataja küsimus
Tiide kirjutas: 12 Jaan 2020, 21:00 Kerise taha on pandud minerit(Cembrit Sauna tuletõkkeplaat). Kui sinna peale plaatida keraamilised plaadid, millist segu peaks kasutama.
CarlN vastus
CarlN kirjutas: 13 Jaan 2020, 21:58 Mina olen näiteks Mira 3130 usku. Kõiksugu töid sellega teinud ja püsib!
Ja siis järgneb
CarlN kirjutas: 14 Jaan 2020, 18:57 Ma ei leia kusagilt infot, et Cembrit Sauna tsementkiudplaate peaks/võiks üle plaatida. Oled tootjalt küsinud?
Lõhestatud isiksuse probleemid, et sellised, üheselt arusaadavalt välistavad vastused? Ja kui küsimise peale tootja välistab tsementkiudplaatide üleplaatimise kerise tagaseinal, siis see tähendaks mida? Et oled siiani klientidele sitta keeranud? :scratch: Lihtsalt küsimused.
Kirjutasin, et olen kõiksugu töid teinud Mira seguga. Lisan siis selgituseks juurde, et tsementkiudplaate pole seejuures üle plaatinud. Minu postitusest ei loe ka kuidagi välja, et Mira selleks tööks sobilik on.

PS! Selle asemel, et tühja plärtsuda anna teemaalgatajale adekvaatset nõu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

CarlN kirjutas: 14 Jaan 2020, 21:30 PS! Selle asemel, et tühja plärtsuda anna teemaalgatajale adekvaatset nõu.
Põhjendan plärtsumist. Arvan, et andsingi advekvaatset nõu ehk ei tasu CarlN iga kirjutatut absoluutse tõe pähe võtta, sest tihtipeale ei oska teema algataja kommentaarides soovitatut adekvaatselt läbi seedida ja näevad ainult mingi materjali nimetust, näiteks mida CarlN oma kommentaari järgi on kasutanud igas olukorras. Ainult CarlN on oma esimeses kommentaaris unustanud/jätnud mainimata, et ta ei ole selle tema poolt soovitatud universaalse materjaliga plaatinud tsementkiudplaate, mis tuli välja alles peale minu plärtsumist. Fakti kirjutamine, et ei leidnud infot tsementkiudplaadi plaatimise kohta, ei lükka ümber sinu usku 100% kindlusega Mira 3130 universaalse toimivuse kohta või kuidas?
CarlN, inimesed küsivad siin foorumis asjade kohta, mis toimiksid 100+% kindlusega. Ei midagi isiklikku! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas raga »

surm ja maksud vist! :D
Intsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Okt 2019, 17:40
On tänanud: 6 korda

Re: Kerise tagaseina plaatimine, mis segu?

Lugemata postitus Postitas Intsu »

Mina panin Skamotec plaadist vaheseinale CM17 seguga. Hetkel ca 4-5 kuud pidanud. Vuukida pole veel jõudnud.
Eraldi saunamaja kus kütan ainult sauna tehes paar-kolm korda nädalas.
Vasta