Mure sauna ventilatsiooniga

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas officer »

...mina reguleerin ventilaatori tootlikust pingeregulaatoriga, vaata SystemAir kodukalt, keriseks on kõige suurem Kastor. Kõige suurema valisin mitte leiliruumi suuruse järgi, vaid et läbiseina küttekolle oleks suur ja annaks "kaminamõõdu" välja :)
IndrekV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 05 Veebr 2019, 15:23

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas IndrekV »

Tänud kõigile kaasamõtlejatele.
Paljudele jäi süsteem ikkagi arusaamatuks. Keris on garaažis, seal ventilatsioon puudub ning ei puutu kokku maja ventilatsiooniga. Garaaž väga õhutihe pole, seega jätkub kerisel põlemisõhku piisavalt.
Aga ega enne ei tea kui ei proovi - otsisin ülejäänud torujupid üles ja proovisin enda pakutud 2. varianti - tõin ajutiselt sissepuhke alla maast ca. 30-40cm kõrgusele - töötas ideaalselt ja leil oli hoopis teine. Sain natukene lammutatud ja asi ümbertehtud ning leidsin endale hea lahenduse. Õhuvoolu saan reguleerida maja enda ventilatsiooni agregaadist.
Pilt
Tänud kõigile.
Indrek
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas aero »

IndrekV kirjutas: 21 Veebr 2019, 10:04 Tänud kõigile kaasamõtlejatele.
Paljudele jäi süsteem ikkagi arusaamatuks. Keris on garaažis
Pole ka ime, su teksti lugedes. Keris on garaažis... Ilus hele põrand sul seal garaažis :thumbsup:
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas skip128 »

IndrekV kirjutas: 21 Veebr 2019, 10:04 Aga ega enne ei tea kui ei proovi - otsisin ülejäänud torujupid üles ja proovisin enda pakutud 2. varianti - tõin ajutiselt sissepuhke alla maast ca. 30-40cm kõrgusele - töötas ideaalselt ja leil oli hoopis teine. Sain natukene lammutatud ja asi ümbertehtud ning leidsin endale hea lahenduse. Õhuvoolu saan reguleerida maja enda ventilatsiooni agregaadist.
Minu meelest on sissepuhketoru ots liiga madalal. Külm õhk on raskem ja peaks ülalt alla kerise peale langema. Nii seguneb kuum leil külma värske õhuga kõige paremini. Kui külm õhk nii alt sisse tuleb, siis jääb ta põrandale ja kerise kohale ei lange. Tulemuseks on külma õhu kiht põrandal.
IndrekV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 05 Veebr 2019, 15:23

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas IndrekV »

To aero - said aru küll, et kütmine on garaazist, ketis ise ju saunas daah :thumbsup:

Võibolla tõesti oleks parem kui värske õhk tuleks ülevalt, kuid selles mure oligi, et mul sellise lahendusega asi ei töötanud. Toru saan vajadudel ka lava all kõrgemale natuke tuua. Saan veel katsetada.
huvituja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Juul 2017, 15:11

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas huvituja »

Siin erinevates teemades on pidevalt juttu, et usalda projekteerijat. Mul ventilatsiooni projekteerija projekteeris just selliselt, et kerisele puhub peale ülalt ja on leiliruumist köetav ahi. Kusjuures ametlik projekteerija on.
Samas igalpool kirjas, et peab pealepuhuma alt, võta nüüd kinni mis õige.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

huvituja kirjutas: 24 Veebr 2019, 10:34 Siin erinevates teemades on pidevalt juttu, et usalda projekteerijat. Mul ventilatsiooni projekteerija projekteeris just selliselt, et kerisele puhub peale ülalt ja on leiliruumist köetav ahi. Kusjuures ametlik projekteerija on.
Samas igalpool kirjas, et peab pealepuhuma alt, võta nüüd kinni mis õige.
Võtmesõna on LEILIRUUMIST köetav ahi. Ja värske õhk tuleb peale kerise kohalt (mitte päris laest).
Seda alt õhu peale tulemist (tihti veel leiliruumi ukse alt) propageeriti kunagi väga ammu.
See tekitab põrandale väga ebamugava, külmaõhu tsooni ning värske õhk ülespoole ei jõuagi, suundub kohe kerise koldesse.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Ma olen mõelnud ja otsinud saunaahju, mida köetakse läbi seina aga mis õhku võtaks ikka leiliruumi poolelt.
Pole veel sellist näinud. Idee oleks ju (vist?) hea, aga mingil põhjusel keegi ei kasuta ega tooda sellist!
IndrekV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 05 Veebr 2019, 15:23

Re: Mure sauna ventilatsiooniga

Lugemata postitus Postitas IndrekV »

skip128 kirjutas: 21 Veebr 2019, 21:35 Minu meelest on sissepuhketoru ots liiga madalal. Külm õhk on raskem ja peaks ülalt alla kerise peale langema. Nii seguneb kuum leil külma värske õhuga kõige paremini. Kui külm õhk nii alt sisse tuleb, siis jääb ta põrandale ja kerise kohale ei lange. Tulemuseks on külma õhu kiht põrandal.
Tänud "kahtlustuse" eest - tõsi, tõin toruotsa prooviks lõõtstoruga ülespoole ja oli tõesti palju parem. Sai siis nüüd juba 3 kord ümbertehtud:)loodame, et viimast korda ja nüüd on sissepuhke ots kerise ülemisest piirist natukene allpool.
Vasta