Köögi õhupuhasti püstak

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
MüraSallivus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Okt 2019, 13:22
On tänanud: 3 korda

Köögi õhupuhasti püstak

Lugemata postitus Postitas MüraSallivus »

Tere!

Ehk teab keegi arvamust avaldada?

Teema selline, et uues kortermajas on kõikide korruste köögi õhupuhasti (kubu) äratõmbed ühe püstaku peal.
Kui naaber paneb enda kubu tööle, siis lööb mööda torustikku minu korteri kubu sisse väga jõhkra kohina/müra. Minu kubu lausa vibratsioonist pläriseb. NB! Seda ilma, et mu enda kubu oleks sisse lülitatud.

Öeldi, et selle jaoks ongi paigaldatud elektrooniline sulgklapp ning pärast söögi tegemist pean selle kinni panema. Väidetavalt ei olegi mõeldud, et ma hoiaksin pidevalt ennast ühendatud äratõmbe püstakusse. Samas, pannes selle klapi kinni, siis on ikka köögis väga tajutav kohin.

Keegi ütles, et püstaku peale ei sobi liiga võimasad kubud. Löövat teistesse korteritesse müra sisse. Kas võib olla valesti projekteeritud midagi?

Mida arvate?

Tänud.
Viimati muutis MüraSallivus, 10 Dets 2019, 22:41, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Köögi õhupuhasti püstak

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MüraSallivus kirjutas: 10 Dets 2019, 19:37 Ehk teab keegi arvamust avaldada?
Jah, Urmas oskab. ;)
MüraSallivus kirjutas: 10 Dets 2019, 19:37 See ei saa ju normaalne olla?
Kui müratase mahub lubatud detsibellide piiresse, siis on see normaalne. Uuri lubatud müratasemeid, need peaksid kusagil netiavarustes kirjas olema. Muidugi on veel võimalus, et mõned võivad olla ka vaikse müra suhtes tundlikumad. Inimesed on erinevad ja sa võid kuuluda erinevuste hulka. Täpselt ei tea. Olen lugenud, aga hetkel ei mäleta täpselt kus kohast. Äkki mingil Terviseameti lehel?
MüraSallivus kirjutas: 10 Dets 2019, 19:37 Valesti projekteeritud midagi?
Võib olla, et valesti projekteeritud ja võib olla ka, et projekti õige, kuid teostus vale. :scratch:
"Tahtsime parimat, aga välja tuli nagu alati"(üks Vene poliitik, kelle nimi hetkel meelde ei tule). Lühidalt tõlgituna- piiksu läks!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta