Ripplae ehitus

daeron
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 11:24

Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas daeron »

Andke nõu millega tuua lagi 15cm allapoole.
Hetkel laes must laudis.
Kui suur peaks olema roovi samm kui kasutada MDF paneele. 400mm?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

15cm puhul on mõistlik juba riputeid kasutada. MDF-paneelide sammu vaata ka tootja materjalidest, aga 400mm saab kindlasti hakkama.
daeron
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 11:24

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas daeron »

kas oleks ok kui kasutada distantsklambreid CD-20 ja puitu nt 22x50 võiv peaks seal kasutama pigem 45x45?
https://puumarket.ee/en/tooted/uldehitu ... amber-100/
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Ei hakka uut teemat tegema, kuna küsimus on sama. Betoonmaja korteris oleks tarvis ripplagi teha , kuna elektrisüsteem sai uuendatud ja juhtmepuntrad jooksevad lagesid pidi. Plaanis kasutada laeplaate, mdf-ist või misiganes materjalist need ka on. Küsimus selline, et kuidas teeksite karkassi. Olen lugenud kipsi karkassi kohta ja tundub lihtne , kuid laeplaadile on vaja ju puidust reikasid, kuhu plaat kinni panna kas klambrite või spets klambri ja kruviga. Kas on mõeldav, et paneks kipsi karkassi paika ja siis selle külge kuidagi kompunniks puidust reikad?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

T25 kirjutas: 16 Dets 2019, 22:10Olen lugenud kipsi karkassi kohta ja tundub lihtne
Aga miks siis mitte tehagi kipsplaadist?
l42d
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Juun 2019, 19:14
On tänatud: 1 kord

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas l42d »

Metalli kasuks räägib see, et materjal sirge ja saab riputite külge panna. Tööaega kulub ka vähem.
Puitu üljuhul pead väänama ja rohkem kinnitama. Rihtimisele kulub aega rohkem.
Põhimõtteliselt võib jah laekarkassi külge veel mingi 18x45 lipi kruvida, mdf tavaliselt nõutav klambri pikkus 14mm.
Neid mdf paneele ise üldse ei kasutaks. Tundub, et määrduvad /pleekivad ruttu, puhastamine tülikas, vaja veel liiste seina äärde. Kipslae värvid vajadusel kiiresti üle ja jälle uus.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Kipslae tegemine käiks mulle kui iseehitajale üle jõu. Mingitsorti laepaneeli panek aga oleks jõukohane. Kas tõesti siis need laeplaadid on nii kehvakesed. Mis oleks parim laeplaat, mis ka pikemat aega värske välja näeb?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 17 Dets 2019, 09:22 Kipslae tegemine käiks mulle kui iseehitajale üle jõu.
??? Möh? Ise ehitad välipeldik-tuumavarjendit ja nüüd käib ühe kipskarkassi ehitamine üle jõu?
Enda kogemusi. Ämma korteri köögi ja koridori lae tegin nendest õhukestest MDF paneelidest. Aluskarkassiks läks vist tolline laud 40- ...cm(ei mäleta täpselt) sammuga. Mälu järgi kinnitasin need lengikruvidega(vist 70mm) ja tüübliteks olid metalltüüblid(krokodillid). Edasi võin juba eksida, sest ei mäleta täpselt, kas kruvisin risti kitsamatest laudadest paneelide kinnitamiseks vastava vahega või kruvisin kogu laele õhukese(12mm) OSB ja peale seda klammerdasin need paneelid lakke. Teades oma mugavust, kahtlustan viimast. Algajale oleks mõistlikum terve lagi OSB-ga katta. Aluskarkass läks lakke lengikruvidega sellepärast, et nendega saab kiiresti karkassi tasapinda reguleerida.
Kui sul on laes juhtmepuntrad, siis võiksid aluskarkassiks võtta 45x45mm prussid, kinnitamiseks ja reguleerimiseks 120mm lengikruvid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas, aga mis lage sa ise soovitaksid. Kas kipsi või mingitsorti laepaneeli. Täna käisin vaatasin neid laeplaate ja ei tundunud eriti usaldusväärsed. Hetkel ikka vist hakkab kalduma kipsi kasuks. Ei ole vaja puidust reikasid kompunnida kuidagimoodi kipsi karkassi külge.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 17 Dets 2019, 21:42 Ei ole vaja puidust reikasid kompunnida kuidagimoodi kipsi karkassi külge.
Tundub lootusetu värk. Kurb! Ma omast arust kirjeldasin eesti keeles ja üpris arusaadavalt, et kuidas ma tegi aluskarkassi. Mis jäi arusaamatuks? Tundub, et eksisin. No ei olnud seal sõnagi kipsplaadi karkassist.
Ah, pole neil MDF-plaatidel eriti häda midagi kui sa just ei hakka ulakas meeleolus rosoljet lakke pilduma ja lased rosoljel laes ära kuivada.
Ämma korteri köögis on kergelt beeži tooni paneelid ja koridoris õrnalt roheka tooniga. Mõlematel on paneel puiduimitatsiooniga. Sai tehtud vist mingi 5-6-7- ... aastat tagasi ja hiljuti ämma juubelil käies polnud häda midagi, oli ikka veel laes kinni.
Võin eksida, aga minu mälu järgi olid vist need https://www.ehituseabc.ee/ee/paneel-mdf ... 6mm-silver
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas, ma sain enam vähem aru küll, mis sa kirjutasid, aga tundus ürpriski töömahukas olevat just rihtimise poole pealt, erinevalt kipsikarkassis, millele paned seintele loodis vöö paika ja sinna vahele siis saab juba paigaldada loodis reikad ja need riputitega kinnitada. Teine asi, kõik teevad neid laepaneele maha ja kiidavad kipsi. Ju siis seal mingi tõepõhi on all. Mulle kipslagi loomulikult meeldiks, kuid suure kipsplaadi paigaldamine, vedamine , lõikamine jms probleemid on mdf laeplaadi paigaldamise kõrval keerulisem. Samas jällegi karkassi ehitamine kipsplaadile on lihtsam.
daeron
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 11:24

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas daeron »

T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Mis ripplae lahendus see on, mida kontorites kasutatake, kus metallliistude vahel on penoplaadid vms. Kaalusin igasugu variante korteri ripplaeks, kuid lõpuks tundub see lahendus kõikse parem minu jaoks olevat. Kust selle kohta infot saada ja kas on mingeid takistusi paigaldamisel( lae sügavus , palju on miinimum)?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas ping »

T25 kirjutas: 10 Jaan 2020, 18:34 Mis ripplae lahendus see on, mida kontorites kasutatake, kus metallliistude vahel on penoplaadid vms. Kaalusin igasugu variante korteri ripplaeks, kuid lõpuks tundub see lahendus kõikse parem minu jaoks olevat. Kust selle kohta infot saada ja kas on mingeid takistusi paigaldamisel( lae sügavus , palju on miinimum)?
Isoveril on mingid (disain) klaasvillaplaadid, paberiga ja veeavarii puhul kukkuvad 15 minutiga alla. (Olen ise allakukkumist näinud.)
Bauhausis on ka mingid muud sama mõõduga (60x60 ja 60x120) (kivivilla)plaadid (odavamad, saksast?, tootjat ei mäleta), niiskuskindlad ja lubatud isegi pesuruumi paigaldada.
Panin osa aastaid tagasi sauna ja senimaani ripuvad ilusti.
(Jaotust alusta keskelt ja äärest lõikad, netist on juhendid leitavad.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ripplae ehitus

Lugemata postitus Postitas T25 »

ping kirjutas: 11 Jaan 2020, 18:19
T25 kirjutas: 10 Jaan 2020, 18:34 Mis ripplae lahendus see on, mida kontorites kasutatake, kus metallliistude vahel on penoplaadid vms. Kaalusin igasugu variante korteri ripplaeks, kuid lõpuks tundub see lahendus kõikse parem minu jaoks olevat. Kust selle kohta infot saada ja kas on mingeid takistusi paigaldamisel( lae sügavus , palju on miinimum)?
Isoveril on mingid (disain) klaasvillaplaadid, paberiga ja veeavarii puhul kukkuvad 15 minutiga alla. (Olen ise allakukkumist näinud.)
Bauhausis on ka mingid muud sama mõõduga (60x60 ja 60x120) (kivivilla)plaadid (odavamad, saksast?, tootjat ei mäleta), niiskuskindlad ja lubatud isegi pesuruumi paigaldada.
Panin osa aastaid tagasi sauna ja senimaani ripuvad ilusti.
(Jaotust alusta keskelt ja äärest lõikad, netist on juhendid leitavad.)
:hello:
Leidsin otsinguga ecophoni ja rockfoni nime. Tundub hea asi olevat. Kerge, avatav, riputeid saab lihtsalt reguleerida jne jne. Täpselt seda mul vaja ongi. Ainuke asi, et lage tuleb vist üsna palju ca 20 cm allapoole tuua, kuna muidu ei saa plaati paigaldada.
Vasta