Põhiprojekt

anneliperk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Sept 2018, 17:27

Põhiprojekt

Lugemata postitus Postitas anneliperk »

Hei!

Ilmselt palju siit läbi käinud, aga ma tahan siiski konkreetselt oma juhtumile lahendust!
Nimelt ostsime maja, aga nüüd seisame fakti ees, et majal puudub kasutusluba, pole probleemi seda asja korda ajada , aga mõtlen et kui mul on põhiprojekt, mis osaliselt vastab sellele mis majas olemas on ja osaliselt mitte, kas ma peaksin laskma siiski teha täiesti uue põhiprojekti või mida ma tegema peaksin ?
Külaline
külaline

Re: Põhiprojekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peaksite võtma lahti notarilepingu ja uurima, kes teadsite või pidite teadma, et ostetaval kinnisvaral puudub kasutusluba. Kui midagi notarilepingus pole siis saate tehingu tagasi pöörata.
anneliperk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Sept 2018, 17:27

Re: Põhiprojekt

Lugemata postitus Postitas anneliperk »

Me saime seda teada notari päeval ja see polnudki meile probleemiks ja olen teadlik et oleks saanud tehingu tagasi pöörata, aga see pole minu huvides hetkel. Pigem huvitab mind mis ma selle projektiga tegema pean ?
Külaline
külaline

Re: Põhiprojekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Odavam tuleb olemasolev põhiprojekt kohandada väljaehitatud olukorrale. Aga kas väljaehitatud olukord ka seadustele vastab, see on iseasi.
Põhimõtteliselt tuleks sisse anda kasutusloa taotluse dokumentatsioon, mille lisaks on siis põhiprojekt kõikide asjast huvitatud isikute arvamustega. Asjaga tegelevaid firmasidon palju, raha ainult peab piisavalt olema ...
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Põhiprojekt

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Tuleb teha valmis ehitatud hoone mõõdistus või audit. Selle alusel taotleda kasutusluba. Kui algsest projektist mööda pole ehitatud, ei tohiks probleeme tekkida. (Kui algse projekti järgi oli väljastatud ehitusluba.)
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
haustec
külaline

Re: Põhiprojekt

Lugemata postitus Postitas haustec »

Tere,

Kui Te ei ole endale veel projekteerijat valinud, siis võtke meiega ühendust ning me teeme Teile hinnapakkumise.

Kõike paremat,
Haustec OÜ
info@haustec.ee
www.haustec.ee
Vasta