2 majakest 20m2 kõrvuti

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Tanelvv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 08 Veebr 2020, 09:05

2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas Tanelvv »

Tere.

Kas kellegil on kogemust :

Lapsed sooviksid endale kumbki oma "maja" suvila juurde. Mõlemad alla 20m2

Kuidas korrektselt käituma peaks?

Ühe "maja" teen valmis teatan, et alla 20m2 maja on püsti pandud. Kui kümne päeva jooksul mingit tagasisidet ei tule siis kõik korras.

Kui ma nüüd teise "maja" püsti panen, kas siis võib tulla probleem peale teatamist on liiga lähedal? Mis siis saab?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kui sa arvestad, et nende puhul on tegu elamut teenindavate hoonetega, siis ei ole tarvis KOV-ile midagi esitada.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas elektron »

Äärenurk kirjutas: 08 Veebr 2020, 10:04 Kui sa arvestad, et nende puhul on tegu elamut teenindavate hoonetega, siis ei ole tarvis KOV-ile midagi esitada.
Ja keegi ei keela sul abihoones aastaringselt elada.
puussepp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Juul 2019, 18:46

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas puussepp »

Äärenurk kirjutas: 08 Veebr 2020, 10:04 Kui sa arvestad, et nende puhul on tegu elamut teenindavate hoonetega, siis ei ole tarvis KOV-ile midagi esitada.
Milleks vale infot jagada. Loe ehitusseadustiku lisa nr1.
Elamu ja selle teenindamiseks vajalik hoone alla 20 ruudu ei pea midagi teatama. Saan aru, et need lastele elamiseks ja seega elamud. Tea kust eelnev luges välja et tohib ehitada ainult elamu teenindamiseks vajalikku hoonet.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas ping »

puussepp kirjutas: 08 Veebr 2020, 21:24 Milleks vale infot jagada. Loe ehitusseadustiku lisa nr1.
Elamu ja selle teenindamiseks vajalik hoone alla 20 ruudu ei pea midagi teatama. Saan aru, et need lastele elamiseks ja seega elamud. Tea kust eelnev luges välja et tohib ehitada ainult elamu teenindamiseks vajalikku hoonet.
Ega iga putkat, kus inimesel on võimalik viibida või magada, ei saa Ehitusseaduse mõttes elamuks nimetada, isegi siis kui selle seinale "Villa Hortensia" silt riputada.

Kõige kavalam oleks vast nimetada "hobiruumiks", sest garaažile, kuurile jne. kehtivad erinevad tuleohutusnõuded.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas elektron »

Täpselt nii!

Paraku on siin foorumis inimesi, kellele meeldib enne iga kruvi keeramist KOV-i ametnikke tülitada ja pabereid vorpida. Ega keegi keela, kui vaba ajaga muud tarka teha pole :wave:

Mitte keegi ei keela mul puukuuri/õuepaviljoni või kanakuuti soojustada, sinna elektrit, internetti ja sooja vett sisse vedada ning seal sees elada.
ping kirjutas: 09 Veebr 2020, 10:15
puussepp kirjutas: 08 Veebr 2020, 21:24 Milleks vale infot jagada. Loe ehitusseadustiku lisa nr1.
Elamu ja selle teenindamiseks vajalik hoone alla 20 ruudu ei pea midagi teatama. Saan aru, et need lastele elamiseks ja seega elamud. Tea kust eelnev luges välja et tohib ehitada ainult elamu teenindamiseks vajalikku hoonet.
Ega iga putkat, kus inimesel on võimalik viibida või magada, ei saa Ehitusseaduse mõttes elamuks nimetada, isegi siis kui selle seinale "Villa Hortensia" silt riputada.

Kõige kavalam oleks vast nimetada "hobiruumiks", sest garaažile, kuurile jne. kehtivad erinevad tuleohutusnõuded.
:hello:
Tanelvv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 08 Veebr 2020, 09:05

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas Tanelvv »

Üks tahab omale mängumaja ja teine onni, ehitaks nendega koos jagaks tarkusi, räägiks tuleohutusest jne.
Vanuseks siis 10 ja 12. Tähtis on koosehitamise rõõm võimalus kogemusi ehitada.

Kuna neile meeldiks raps raps valmis teha, siis aitaks kaasa ja vaataks, et saaks natukenegi korralikumalt.

Kurb, kui pärast tuleb lammutuskäsk. Ennem tahtsingi kogemusi kuulda. Tänud nende eest.

Mul poleks ka selle vastu midagi, kui välja prinditud krundi plaani koos laste mõõdistuste ja planeeringutega kaasa võtta ja korra KOV ist läbi käia.
Aga kui seda just tegema ei pea, siis ma neid sinna segama ei lähe. Eks tõsisema murega inimesi seal küll järjekortas
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas ping »

Tanelvv kirjutas: 11 Veebr 2020, 08:07 Üks tahab omale mängumaja ja teine onni, ehitaks nendega koos jagaks tarkusi, räägiks tuleohutusest jne.
Vanuseks siis 10 ja 12. Tähtis on koosehitamise rõõm võimalus kogemusi ehitada. ...
Kui teha sisekõrgusega alla 210cm ei saaks keegi neid "eluruumide ehituseks" nimetada.
Toetad postidele, et poleks kohtkindlalt maaga seotud või kujundad rattad nurkadesse ja katusele kujundad tõsteaasad.
Ehk ehitad "mobiilset varjualust" just selle koha peal, kasvõi 15 aastat ehitad. Ei pea ju aastaga "valmis ehitama".
(Mõni ehitab omal maal laeva või lennukit ja neid ei saa Ehitusseaduse mõistes kuidagi rajatiseks nimetada. JOK.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas Prill »

Väga täpselt ei tea, kas õige jutt või rohkem kuulujutt. Omanik tahtis kuuri ehitada, üle 20m², asjaajamine kov-iga kiskus keeruliseks aga kov-i ehitusspetsialist oli abivalmis ja nõustas, et kuur tee 20m² ja ülejäänud vajalik kuuri osa ehitada nii, et see oleks ehitustehniliselt "eraldi" hoone. Suur kuur silmale võib paista ühe hoonena aga vundament, karkass, katus ja muu konstruktsiooniliselt on käsitletav kahe eraldi hoone osana - siis ongi tegemist kahe eraldi kuni 20m² hoonega. Kui tahta 30m² kuuri, ehitada kõrvuti 20m² ja 10m² kuur.
Sedasi pidavat jokk olema.
jaakl
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 88
Liitunud: 23 Okt 2011, 19:28
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas jaakl »

ping kirjutas: 11 Veebr 2020, 08:39 Toetad postidele, et poleks kohtkindlalt maaga seotud või kujundad rattad nurkadesse ja katusele kujundad tõsteaasad.
Ehitusseadustiku järgi on ehitis inimtegevuse tulemusel loodud ja aluspinnasega ühendatud või sellele toetuv asi, mille kasutamise otstarve, eesmärk, kasutamise viis või kestvus võimaldab seda eristada teistest asjadest.

See vana kohtkindluse mõiste kadus juba pea 5 aastat tagasi seadustest, ega see ei toiminud seal ka varem hästi sest tehti igasugu nalju, ratastega maju jne. Uus ehitise definitsioon võimaldab põhimõtteliselt ka auto lugeda ehitiseks, lihtsalt kuna see on alla 20m2 (enamasti), siis võib seda pruukida ilma ehitusluba võtmata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ärge jaurake, minu teada on olemas Riigikohtu lahend mõiste "ajutine ehitis" kohta. Mälu järgi pidi ajutine ehitis olema inimjõul teisaldatav. Isegi siinsest foorumist peaksid need mõisted ja kohtulahendite viited olema läbi käinud. Tuhnige!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas minu idee läheb väga lappama kui näiteks 16ha omanikuna sooviks püstitada maja teenindusmaale(aiamaa(2+ha) nimetuse all) 20 "hobiruumi". No mulle meeldib loodust vaadelda koos sõpradega ja ma tõesti ei ole süüdi, et linnapoiss sai värske õhu "mürgituse", kukkus poole vaatlemise ajal hobiruumi põrandale külili ega ärganud enne hommikut. Või kas mul ei või olla 60+ sõpra, kes käivad mul kordamööda külas? No vahest lihtsalt asjaolude kokkusattumisel tuli 20+ sõpra korraga ja nad kõik meie magamistuppa ei mahtunud ära. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ma ei tea küll ametlikust ajutise hoone definitsioonist suurt midagi, kuid kunagi tuli vallaviletsuses ehitusnõunikuga sellest juttu.Sest krundi peal on üks "ajutine" ehitis. Postidel. Ilma vundamendita. Aga ehitusnõunik jahtus lõplikult maha alles siis kui jutu sees mainisin, et ehitis on ajutine ning läheb lammutamisele/teisaldamisele umbes viie aasta jooksul. Polnud tookord juttu ei inimjõul teisaldamisest ega ka kohtkindlast paigaldamisest. Kellel väga suur huvi, see leiab ka ehitise pildid kusagilt minu varasemate postituste seast üles.
Torutööd Tartus 56 932 898
Tanelvv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 08 Veebr 2020, 09:05

Re: 2 majakest 20m2 kõrvuti

Lugemata postitus Postitas Tanelvv »

vkt 16 asub vana aiandipiirkonnas. Vallavalitsus on kehtivat valla üldplaneeringut neil juhtudel tõlgendanud selliselt, et projekteerimistingimuste alusel on võimalik ehitada, kui ehitise kõrgus on kuni 5 m ja krundi täisehitus kuni 20%. Kui on soov ehitada kõrgemaid hooneid ja kokku suurema ehitusaluse pinnaga, siis tuleb koostada detailplaneering.

Kuidas te selles taru saata, kas ma siis võin ehitada oma laste "majad" krundi peal mis koha peale - kas asukoha peaks ütlema detailplaneering või mitte?
Vasta