Paneelmaja korteri kapitaalremondi järjekord

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
linnaloom
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Apr 2020, 14:00

Paneelmaja korteri kapitaalremondi järjekord

Lugemata postitus Postitas linnaloom »

Tere!

Plaan on teha kapitaalremont Tallinnas asuvale 3-toalisele paneelmaja korterile Mustamäel. Korterile pole sisuliselt tehtud mingit remonti peale tapeedi vahetamise ja mõne väiksema töö alates selle valmimisest 60ndate lõpus. Küll on üle maja pandud uus küttesüsteem ja renoveeritud fassaad ning rõdud. Plaan on teha korter tühjaks karbiks, panna uued aknad, uksed, uus elektrisüsteem ja kommunikatsioonid, seina kipsplaadid, põrandale parkett. Ise olen tudeng ja endal on kogemust ehitusel paar suve betoonitöid tehes, nii et ei karda käsi tolmuseks teha, kuid mahukamad ja keerulisemad tööd jätaksin proffidele. Tahan nõu küsida, millises järjekorras peaks tööd tegema, lisaks mõned muud täpsustavad küsimused. Minu nägemus on järgmine:
1) Korter tühjaks teha, lammutada välja sisseehitatud kapid jms - teen ise
2) Vahetada aknad ja välisuks - tellin aknad ja ukse koos paigaludsega
3) Hiljemalt selleks ajaks korteri umbkaudne projekt, sh kus on pistikud, valgustid, köögimööbli asetus, vannitoa projekt (vajalik elektritööde projektiks) - teen ise ja lasen üle vaadata tuttaval sisearhitektil, kes annab minu tehtud projektile täiendused/soovitused
4) Elektritööd - tellin kõik väljast (täpne projekt ja paigaldus)
5) Kipsseinte paigaldus - paigaldus ja pahteldamine tellitud, seinad värvin ise
6) Siseuste (vähemasti raamide paigaldus) - tellin väljast (kas teha see etapp ehk enne kipsi panekut?)
7) Parkett - panen ise
8) Köögimööbli installatsioon - ise

Vannituba oleks mu enda tehtud jooksev projekt, mis algaks pärast elektritööde tegemist. Eelmine suvi sai maale ehitatud uus vannituba, nii et seal sai kätt harjutatud ja algaja vead läbi kogetud. Mõned küsimused.

1) Kas mõistlik oleks panna ka kipslagi või see pole vajalik?
2) Kas mingisugune heliisolatsioon on mõistlik?
3) Kas kipsseina karkass panna enne või pärast uute elektrisüsteemide paigaldust?
4) Muid tähelepanekuid, mis tuleks kasuks või mille peale pole ma praegu ei mõelnud?

Generaalplaan on korteri planeerimisel selline, et teha lihtsad lahendused, mis ei vaja tohutut tööd (uute seinte ehitamine, ulatuslik torude vedamine ühest kohast teise jne), kuid need lihtsad lahendused teha kvaliteetsest materjalist ja ilusti (et lõpplahendus ei tunduks odav). Plaan on korter anda üürile, nii et mingeid super custom-lahendusi, mida endale ehitades oleks, teha ei taha. Hinnanguline eelarve oleks 10 000 eurot, kas see on liialt optimistlik?

Ette tänades kõiki, kes nõu jagavad!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Paneelmaja korteri kapitaalremondi järjekord

Lugemata postitus Postitas Urmas »

linnaloom kirjutas: 03 Apr 2020, 14:28 Hinnanguline eelarve oleks 10 000 eurot, kas see on liialt optimistlik?
Arvan, et sutsu optimistlik. Võta pessimistlikumalt ja rõõm on otpimistlikumast tulemusest suurem. ;)

Mind natuke häiris sinu öeldud ja alljärgnevalt tsiteeritu
linnaloom kirjutas: 03 Apr 2020, 14:28 Generaalplaan on korteri planeerimisel selline, et teha lihtsad lahendused, mis ei vaja tohutut tööd (uute seinte ehitamine, ulatuslik torude vedamine ühest kohast teise jne), kuid need lihtsad lahendused teha kvaliteetsest materjalist ja ilusti (et lõpplahendus ei tunduks odav).
Kuna olen piisavalt vana mäletamaks eelmise riigikorra aegset "potjomkinlust", siis ei poolda seda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dim123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Apr 2020, 21:37

Re: Paneelmaja korteri kapitaalremondi järjekord

Lugemata postitus Postitas dim123 »

Minu 5 koppikat .
100% liiga optimistlik.Kui ma saan õieti aru siis kõik materjalid + teenused ja maksumus 10k.
Aknad uksed - huvitab miks pole vahetatud kui reneveeritud Maja ? Aga oletame 1k
Elektri tööd kõige kallim osa ja suuremasti sõltub sinu eelarve sellest.
Kindlasti elektri tööd kohe peale lammutamist.
Kips karkasidega ei soovita üldse tegeleda otse seina karkassiga vanas majas võid kaotada palju ruumi , ainuke võit - lihtsam vedada elektrit.
Kuna siseuksed jäävad samase kohta pole vaja eelnevalt mingeid raame , ja lisaks Saad selle ostu teha kõige viimasena peale värvimist ja peale sissekolimist.
Siseuksed annavad mulje .
Kõik muu on minu arust kõikidel sama ja mingit kallist muljet on raske , loomulikult Saad panna kullatud wc :)
Aga pigem soovitan - avarust , lihtsust ja piisavalt valgust ja kõik
Vasta