Suvila põranda soojustamine

põrandad, põrandatööd
gasparka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Juul 2019, 22:22

Suvila põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas gasparka »

Planeerisin põranda soojustamist, kuna vanaisa sõnade järgi pidi laudise all olema puhas muld. Huvi pärast võtsin ühe laua lahti - selgus et seal ikka midagi enamat:
IMG_20190708_204840168.png
IMG_20190708_204903572.png
Villakihi all on järgmine laudis - selle all omakorda tühjus.
Mõtlesin laudise peale panna 30mm villaplaat + parkett:
https://www.bauhof.ee/et/uldehitusmater ... 12m-021010

Mida targemad arvavad? Kas võiks villa asemel lihtsalt alusvaiba panna?
Viimati muutis gasparka, 10 Juul 2019, 00:07, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suvila põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

gasparka kirjutas: 09 Juul 2019, 23:00 Villakihi all on uus laudis, mille all palju tühjust.
Ei usu, et all oli uus laudis. ;)
gasparka kirjutas: 09 Juul 2019, 23:00Mida targemad arvavad? Kas võiks villa asemel lihtsalt alusvaiba panna?
Ei loe ennast targaks põrandate alal, aga ka mind huvitaks, et kuhu sa selle alusvaiba tahad paigaldada. Eks targemad kommenteerivad. ;) Minu teada alusvaip ei ole soojustusmaterjal. :scratch: Samas, kui sul on külma ja vihmaga ümber keha on 2-3mm parketi alusvaip, siis ikka nii külm ei ole kui paljalt samades tingimustes.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
gasparka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Juul 2019, 22:22

Re: Suvila põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas gasparka »

Praegune põrand + alusvaip + parkett.
Mulle tundub, et praegune soojustus võib täitsa elatav olla - küsin targemate arvamust ja soovitusi ka :)
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Suvila põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Krt, on sul külm või ei ole? Kuidas meie peaksime teadma, kas su kuut on elatav või mitte?

Alusvaip ei ole soojustus. See 30mm villaplaat ei ole ka soojustus. Ma paneks nende asemel vaiba maha :)
gasparka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Juul 2019, 22:22

Re: Suvila põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas gasparka »

Rabarebane kirjutas: 10 Juul 2019, 16:48 Krt, on sul külm või ei ole? Kuidas meie peaksime teadma, kas su kuut on elatav või mitte?

Alusvaip ei ole soojustus. See 30mm villaplaat ei ole ka soojustus. Ma paneks nende asemel vaiba maha :)
Hetkel käibki suvila ettevalmistus talveks - pole varem sees elanud, seega ei tea kas on külm või mitte. Teistelt on tulnud signaalid et põrand täiesti soojustamata ja seega külm - samas nüüd avastasin et soojustus eksisteerib.
Parketi tahan kindlasti maha panna, küsimus on mida oleks mõistlik laudise ja parketi vahele panna - praegu saan nii aru, et väga vahet polegi.
Vasta