Söögilaua lakkimine

Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Söögilaua lakkimine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Küsimus haakub selle teemaga viewtopic.php?t=57145 mis lukku pandud on.

Vineerist laua lakki uuendades lihvisin olemasoleva laki karedaks (240 liivapaberiga) ja katsin uue, küllaltki paksu lakikihiga. Üldjoontes on tulemus hea, aga on mingid kübemed või terad, mis pinnast kõrgemad.

Ei saagi aru, kas ma ei teinud aluspinda piisavalt puhtaks ja need on lihvimistolmutükid või laki omapära.

Kui soov on saada läikivat lauda, siis kas tuleb uuesti lihvida ja uus kiht lakki panna või saaks ehk nii, et kõrgemad kohad tasaseks lihvida ja siis terve pind poleerida?

Lakiks enne ja nüüd Sadolini Celco terra läikiv põrandalakk.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Söögilaua lakkimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 17 Aug 2019, 05:40 Üldjoontes on tulemus hea, aga on mingid kübemed või terad, mis pinnast kõrgemad.

Ei saagi aru, kas ma ei teinud aluspinda piisavalt puhtaks ja need on lihvimistolmutükid või laki omapära.
Need defektid on lakkimisel kasutatud tehnoloogia omapära. Ei tea, millega lakkisid, kas pritsi, pintsli või rulliga. Jah, need võivad olla nii lihvimistolm kui ka lakkimisel kasutatud rullist eraldunud karvad vms võõrkehad. On ka siin foorumis irvatud minu üle, et pesen värvirulle survepesuga, aga pärast sellist survepesu on minu rullidel "ellu jäänud" tugevamad karvad, mis enam rullist ei eraldu viimistletavale pinnale. ;)
Äärenurk kirjutas: 17 Aug 2019, 05:40 Kui soov on saada läikivat lauda, siis kas tuleb uuesti lihvida ja uus kiht lakki panna või saaks ehk nii, et kõrgemad kohad tasaseks lihvida ja siis terve pind poleerida?
Tee uus vahelihv, lapiga puhtaks, võimalusel ka suruõhuga, lakkimisel kasuta pritsi ja uus lakkimine teha võimalikult tolmuvabas keskkonnas, siis peaks idee järgi hea tulemus jääma.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Söögilaua lakkimine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kas pritsi all mõtled ikka kompressori taha käivat värvipritsi või kõlbab juuksurite ja lillekastmise prits ka?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Söögilaua lakkimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ikka kompressoriga variant. Minu teada on see mainitud lakk kompressori jaoks natuke paks ja peaksid kergelt lahjendama, aga võin eksida. Pead ise tunnetama. Pigem tee kaks õhemat kihti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Söögilaua lakkimine

Lugemata postitus Postitas aero »

Mingid elektrilised värvipihustid on ka olemas, need ei vaja suruōhku.
Vasta