Rõduuks viltu

odessa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Aug 2019, 12:37

Rõduuks viltu

Lugemata postitus Postitas odessa »

Mul tavaline rõduuks, mis avaneb ülesse tuulutamiseks ja külje peale sisse-välja käimiseks. Nüüd on ta ilmselt ära väsinud ja hakanud oma "pesadest" välja käima nii, et korraga on kolm nurka lahti.
DSC_1588.JPG

Põhjus paistab olevat selles, et ülevalt üks metall-liist, mille sisse peab teine minema ja ust õiges asendis hoidma, on läinud kõveraks ning seetõttu liistud on teineteisest eemaldunud. Allpool lihtsustatud skeem - vasakul kuidas peaks vist olema, paremal kuidas tegelikult on.
DSC_1593.JPG

Ma üritaks seda liistu veits sirgendada, aga ei pääse talle ligi, uks tuleks eest ära võtta ennem. Aga ei saa hästi aru, kust täpsemalt alustada või kust lahti midagi kruvida? See olekski mu küsimus.

On sellel mõttel üldse jumet või on parem, et ise ei näpi? Uksel vanust muidu vähemalt 10 aastat.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 708
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Rõduuks viltu

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Soovitaksin sul otsida mõni aknapaigaldusega tegelev meistrimees, kes asja üle vaataks.

Kui aga tahad ise rõduust eest ära võtta, siis kõigepealt pane sulused pöördavatavasse asendisse. Siis eemalda ülemise hinge plastkate ning tõmba tihvt altpoolt välja. Aknameestel on tihvti tõmbamiseks spetsiaalne tööriist, aga saab hakkama ka lapiku kruvikeeraja ning näpitsatega. Pärast seda kallutad ust natuke enda suunas ja lihtsalt tõstad ta alumise hinge thivti otsast ära.
Pilt
Vasta