Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...konstruktsioon seotakse tööle tõmbele...
Väide on põhimõtteliselt vale.
Müüritise tõmbekandevõime (paindekandevõime) on "sisuliselt olematu" ja see pole ka eesmärk.
Müüritise põhifunktsioon on kanda survekoormusi.
Vuugiarmatuur täidab siis pisut teist eesmärki.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 14 Apr 2020, 14:08 Kui väidad, et vuugiarmatuur ei tööta tõmbele ja ei jäigasta seda kupatust, siis ma loobun su jutu edasisest lugemisest.
Kui soovid loobuda - loobu...

Ma väitsin siiski midagi muud - nimelt, et müüritise kandevõime tõmbele on "sisuliselt olematu", müüritise põhifunktsioon on on kanda survekoormusi, vuugiarmatuur on natuke teisel otstarbel...
Ja siin on oluline vahe...
Võta suvaline kiviseina materjal lahti ja sealt saad suht kiirelt lugeda: Vuugiarmatuur on konstruktiivne.
Just nimelt!

KONSTRUKTIIVNE antud kontekstis tähendab seda, et POLE ARVUTUSLIK ja ei oma tähendust KANDEVÕIME ARVUTUSE seisukohalt.
KONSTRUKTIIVNE vs ARVUTUSLIK on samuti oluline vahe...

Selleks, et vuugiarmatuur tõepoolest ARVUTUSLIKULT tõmbele töötaks peaks olema täidetud mõned tingimused - üks tähtsam nendest oleks, et TÕMBEARMATUUR PEAB OLEMA KATKEMATU KOGU PIKKUSEL / PERIMEETRIL JA OLEMA ANKURDATUD.
Antud kontekstis tähendab see AVADETA seina.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

RB vöö on midagi muud ja selle armatuur täidab tõepoolest muud eesmärki kui vuugiarmatuur...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma tean küll, et loobusid kuid ma siiski täpsustan...
Antud jutt sai alguse sellest, et 1 suur "isa" väitis...
Ei saanud jutt alguse sellest, vaid hoopis sellest:
...konstruktsioon seotakse tööle tõmbele...
Nn "suure isa" väidete kohta ei maininud ma "poolt sõnagi"...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina "peale vaadates" ei suuda hinnata kas vundament sobib puitmajale või kivimajale vms.
Teadmata vundamendile rakenduvaid koormusi, arvutusskeeme, aluspinnase parameetreid jms tehnilist infot ei oska kahjuks hinnata kas vundament sobib või mitte.

Hüljates esteetilise välimuse so deformatsioonid / viimistluse pragunemise jms saab öelda, et teatud materjalid on deformatsioonidele (lähtudes kandevõimest) vastupidavamad kui teised...
So teatud materjalid võivad enne purunemist (kandevõime ammendumist) deformeeruda oluliselt rohkem kui teised - nt puit ja teras (olenevalt terase koostisest) on selles mõttes ilmselt vastupidavamad kui kivi.

Aga tänapäeval ilmselt ei soovi keegi näha (olenemata sellest, et kandekonstruktsioonide purunemist ja varingut ei toimu) ka siseviimistluses deformatsioonidest põhjustatud pragusid.
Seetõttu puudub antud argumentidega arutlus teemal puitmaja / kivimaja mõte.
Vundamendi konstruktsioon peab tagama nii kandevõime kui vältima deformatsioonid mis kahjustaksid muid hoone elemente.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 12 Apr 2020, 22:19Veel loodan, et "kunagi saabub aeg" kus e....... anna korralik projekt siis hakkame ehitusest rääkima...
Keegi ei keela põhiprojekti ja tööprojekti tellida, aga raha pole ma pakun ...st aeg tuleb siis, kui rikkamaks saame, aga seni ehitatakse eelprojektide alusel edasi ja võib-olla ongi hea - vabadust rohkem ja on ka ehitajaid, kes üldpilti jagavad mitte ei tea ainult kitsalt oma teemat.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Just, nii ongi. Igal asjal on alati mitu poolt.
Olen mõelnud, milleks või kellele on üldse vaja kolme staadiumilist projekteerimise süsteemi?
Võiks ju ollagi vaid 1 staadium - kõik ühes. Näeme ju, kuidas mõni spetsialist peab projekti eri staadiumide osas selgitusi jagades oma "auru" kulutama. Selle "auru" saaks kulutada mõistlikumalt.
Vastavad standardid ja määrused saaksid samuti lühemateks ja lihtsale inimesele mõistetavamateks.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Iga staadium koostatakse erineval eesmärgil. Ei ole mõtet kohe vales suunas joosta ja lahendused kinnitusvahenditeni valmis projekteerida, kui KOV sellele vee peale tõmbab ja poole majast uuesti käsib joonistada. Asi peab järk-järgult käima. Samuti on ootamatult suure hinna optimeerimiseks lihtsam muuta põhiprojekti kui tööprojekti.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Eeltoodud põhjendus on mulle tuttav tegelikult koolipingist.
Võibolla saan asjadest vildakalt aru. Kunagi sai läbitud Revit projekteerimisetarkvara algkursus, osaletud BIM-i koolitusel. Seetõttu tekkis mul ettekujutus, et paljud asjad teeb ära masin automaatselt. Ka kusagile sisse viidud muudatused kajastuvad kõikides projekti osades automaatselt. Programmi korralikult valdav spetsialist peab tegema ainult mõned näpuliigutused.
Projekti ei koostata reeglina enam pliiatsiga paberil.
Kuigi tõsi, tellijad leiavad imekombel kusagilt ikkagi veel pliiatsiga projekteerijaid.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lihtsalt minu arvamus...

Astmeline süsteem on igati õigustatud sest nagu eelpool ka väidetakse on igal staadiumil erinev eesmärk
Masin ei tee automaatselt mitte midagi...
Masin teeb täpselt seda mida talle öeldakse, et on vaja teha ja masin ei eksi mitte kunagi
100% juhtudest tuleb viga otsida masina ees olevast persoonist

Ma toon näite "mõne näpuliigutuse kohta"
Kõik on valmis tööprojektini
Aga siis tellija ikka otsustab "natuke siselahendust muuta" - a-la "tahaks seda ruumi ikka suuremaks, võtame selle seina siit maha"
Joonisel pole probleeme ja see seina maha võtmine tõesti rohkem aega ei võta kui mõned sekundid.
Kuid mis muutub sisus... See oli kandesein...
- koormus teistele seintele suureneb, need seinad tuleb üle kontrollida ja vajadusel muuta
- eemaldatava seina alla enam vundamenti vaja pole, vundamendiplaan muutmisele
- suurema koormuse saavate seinte vundamendid kontrolli ja vajadusel muutmisele
- peal oli monoliitne lagi, lagi muutmisele, ümber arvutamisele, armeerimisele
jne...
Ja see on ainult EK osa
Aga muutuvad ju ka teised osad, nt vbl on nüüd vaja ümber mängida tuleohutuse osa (piirpindalad, tuletõkkesektsioonid jms), muudatused AR osas, SiseAR osas, vendis, küttes jne
Kõik projekteerijad peavad oma osad üle kontrollima, peaprojekteerija peab koondama kogu meeskonna info ja tagama et kõik toimiks jne

No ei ole nii, et kõik käib automaatselt...
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kui asjad nii nagu kirjeldate, siis tarkvarad ikka veel suhteliselt algelised. Mäletan, et kui REVIT-is seina ühes Layer-is sai muudetud, tulid muudatused automaatselt ka teise. Muutus ka vundament. Kui midagi põhimõtteliselt valesti sisestada, annab programm veateate. Tegemist oli REVIT Architecture-ga, mis mõeldud arhitektidele. Kuid on olemas sellega ühilduv Structure, mis mõeldud inseneridele. Ma ei tea, aga arvan, et praegusel nutiajastul inseneridele mõeldud tarkvara võiks suuta ka konstruktsiooniarvutused vastavalt valitavate materjalidele ja nende omadustele ning ristlõigetele automaatselt teostada. Materjalid koos nende füüsikaliste omadustega sisestatakse vastavatesse andmebaasidesse ja programm võtab sealt arvutamiseks lähteandmed. Kui mitte, siis on arenguruumi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Revit ei tea automaatselt, et kuskil koormus suurenes / kui palju suurenes jms
Ka ei tea Revit automaatselt seda, et kui koormus suurenes siis mida tuleks teha - nt kas suurendada seina paksust, tõsta betooniklassi, suurendada armatuuri vms
Revit ei tea automaatselt isegi seda kas sein on kandesein
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Seda teemat lugedes tekib kange tahtmine parafraseerida Ronnie Colemani: kõik tahavad hirmsasti maja ehitada, aga keegi ei viitsi enam korralikku vundamenti sellele teha.

https://www.youtube.com/watch?v=x1AjtX3C5j8
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

...
Astmeline süsteem on igati õigustatud sest nagu eelpool ka väidetakse on igal staadiumil erinev eesmärk
...
Ma toon näite "mõne näpuliigutuse kohta"
Kõik on valmis tööprojektini
Aga siis tellija ikka otsustab "natuke siselahendust muuta" - a-la "tahaks seda ruumi ikka suuremaks, võtame selle seina siit maha"
Joonisel pole probleeme ja see seina maha võtmine tõesti rohkem aega ei võta kui mõned sekundid.
Kuid mis muutub sisus... See oli kandesein...
OK. Kuna vastavalt standardile eesmärk saada ehitusluba, siis omanik tellibki eelprojektistaadiumis projekti ja siis projekteerija keskendub projekti koostamisel peamiselt ehitusloa saamisele. Projekt saabki taotletud ehitusloa kätte.
Aga siis tellija ikka otsustab 'natuke siselahendust muuta* a-la tahaks seda ruumi ikka suuremaks, võtame selle seina siit maha'... ja tegemist kandeseinaga....
Kas nüüd peale ehitusloa saamist on selle sama muudatuse projekti sisse viimine projekteerijale väiksem töö.
Ehitamine peab ju toimuma selle projekti järgi, mis on saanud ehitusloa. Olulise muudatuse puhul tuleb seadusest tulenevalt niikuinii teha kas projektimuudatus või suisa uus projekt.
Selleks ajaks on ilmselt projekteerijal käsil juba uus töö. Kui ehitaja on nüüd seadusekuulekas, ei nõustu tellija soovi kohaselt ilma projektimuudatuseta edasi ehitama, siis ehitusprotsess hakkab seeläbi takerduma. Kas nii tuleb odavam?
Ehitaja555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Veebr 2019, 10:22

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Ehitaja555 »

Eelplaneerimise staadiumis võiks projekteerija selgeks teha tellijale, missugused staadiumid on olemas, millal on vaja võtta vastu otsus lõpliku põrandaplaani osas - kui kaua saab muuta seinade asukohtasid tasuta ja kunasest on see tasuline.

Piisab ühest kirjast, mida uutele klientidele saab copyda alati pakkumisega kaasa.

Kui Tellija asjast suurt midagi ei jaga, siis ongi oht, et tehakse ära mingi hunnik tööd projekteerija poolt, mis muutub mõttetuks, kuna tellija ise ka ei tea mida ta tahab.

Meil on olnud erinevaid tellijaid - selliseid, kes tulevad juba oma põrandaplaaniga, teavad milliseid seinalahendusi nad eelistavad ja ka selliseid, kelle pärast on projekti mitu korda ümber tehtud, sest alguses tahetakse puitkarkassil maja, siis 500mm Aeroc, siis fibo+ eps, siis õõnesplokk.

Tavaliselt sellised Tellijad projekteerijatele , kellel on üks projekteerija juba olnud, aga kellega on tülli mindud või kui neid on isegi kaks , on väikesed Red Flag`id. Ilmselt selle pärast ka uute projekteerijate leidmine nii keeruline on olnud.

Alati ei pruugi olla sellel õigus, kes kisa teeb.

Asi on lihtne:

Eelprojekt - ehitusloa saamiseks

Põhiprojekt - hangete korraldamiseks

Tööprojekt - töö tegemiseks.

Küll aga - tehes ise ka ehitustöid. Ma ei näe eramu ehituse juures alati küll mõtet tööprojektil. Vb lihtsalt on mõistlik mõnele asjale tellida lisaks tööjoonis ( mõni sillus, vahelagi, vundamendt - nagu siin juhul). Lõigetel mingite kruvide ja nurgikute väljajoonistamine küll suurt midagi ei anna. Ehitaja võiks lihtsalt oma pakkumisega rohkem vaeva näha ja sinna natukene täpsemalt kirjutada, et mida Tellija antud pakkumise vastuvõtmisega tehtud saab. Siis ei ole ka pärast vaidluseid Tellija ega OJV-ga, et teostatav lahendus ei ole vastuvõetav vms.

Oleme teinud Reideni vundamendi nii 1 kui 2 kihilist lahendust, nii projekteerinud kui ehitanud oma jagu ning probleeme pole kuskil esinenud - ei 1 ega 2 korruseliste puit ega kivimajade puhul.

Teemaalgatajale küsimus - pole küll vundamendiga seotud, aga miks üldse 500mm aeroc / bauroc? Kas ka vaheseinad on plaanis samast plokist teha?

Tundub huvitav, et Tellija, kelle jaoks konstruktsiooni tehnilised parameetrid nii olulised on, et vundamendile täiesti eraldi projekt, ei pööra helipidavusele üldse tähelepanu.

Välisseina puhul argumendiks on hinna ja U-arvu ja helipidavuse suhe, siseseinal hinna ja helipidavuse suhe.

Pilt
Pilt

Aeroc 100mm vahesein - 35dB
Aeroc 150mm vahesein - 39dB
Aeroc 200mm vahesein - 41dB
Aeroc 250mm vahesein - 45dB

50mm kipsvahesein - 1x plaat kummalgi pool, vill vahel, metallkarkass - 41dB

Fibo 100 - 43dB
Fibo 150 - 47dB
Fibo 200 - 50dB
Fibo 250 - 52dB

Õõnesplokk 90 betoneerimata 45dB , betoneeritud 48dB
Õõnesplokk 140 betoneerimata 47dB, betoneeritud 52dB

Pole küll projekti lahendusi ja maja ennast näinud, aga tundub, et kui Tellija korraliku ehitaja otsa ei satu, siis saab kogu see ehitusprotsess paras peavalu talle olema - kui igale tüüplahendusele teaduslikku arvutust taha vaja on.

Selle 2x võrguga olen isegi osaliselt nõus - teisalt aga, keegi kuhugi sopaauku endal maja ei ehita ja plaadiosa toetub reeglina ikka pinnasele, mitte ei jää õhku rippuma. Aluspinda peaks Inspectori ja/või penetromeetriga nagunii üle mõõtma.

95% juhtudel puhast betooni väga ei jäeta , kõik pinnad kaetakse - mõni mahukahanemise mõra on ainult ajutiselt nähtav, mis hiljem parketi, pvc või keraamilise plaadiga kaetakse.
Manused
detsibell.JPG
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Loomulikult on muudatusi lihtsam teha "pigem enne kui pärast"...
Väiksemad muudatused lahendatakse kasutusloa protsessiga ja suutemate puhul võib olla vajalik ka uus ehitusluba.
Ma ei väida absoluutselt, et alati on vaja tööprojekt...
Vbl projekti tellija leiab, et ta ei vaja ka põhiprojekti.
See on tellija otsus.

Mida ma tahan öelda on see, et kui tellida põhiprojekt (eelprojekt) siis ei ole mõtet eeldada, et saad tööprojekti (põhiprojekti) mahu.
Ja pretesioonide esitamiseks tuleb peeglisse vaadata...
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ehitaja555 kirjutas: 16 Apr 2020, 07:49 Teemaalgatajale küsimus - pole küll vundamendiga seotud, aga miks üldse 500mm aeroc / bauroc? Kas ka vaheseinad on plaanis samast plokist teha?
Minu esmane valik oleks olnud põhuplaat ja puitkarmassmaja siis jäävad ära igasugused aurutõkkekiled ja sellega seotud jamad. Rääkimata palju väiksemast ökoloogilisets jalajäljest. Aga kuna materjali maksumus on enam-vähem sama, mis kivil ja töömahus võitu pole siis sai valitud arhitekti soovitusel Ecoterm 500. Kui alustaks algusest uuesti siis teeks pigem Baurock Classic 300+150 villa vms. Vaheseinad esimesel korrusel on osaliselt Aeroc 200 ja osaliselt kahekordse kipsiga karkass. Kandev sein ühe ja kahekordse osa vahel on Ecoterm 500.
Tundub huvitav, et Tellija, kelle jaoks konstruktsiooni tehnilised parameetrid nii olulised on, et vundamendile täiesti eraldi projekt.
Esiteks selle pärast, et eelprojekti mahus arhitekti poolt tehtud vundamendi osa oli selgelt mittepiisav. Teiseks selle pärast, et pinnas maja all pole mitte liialt soodne. Ja kolmandaks, sest ma olen piisavalt näinud äravajunud ja mõranenud vundamente ning lugenud nendega seotud ehitusekspertiise (olen jätkuvalt ühe sellise hoone omanik). Neljandaks, sest ehitusjärelvale lubas raha tagastada ja loobuda, kui ma selle vundamendi projektiga edasi lähen. Viiendaks, sest ehitaja ütles, et ta ta võtab igal juhul jämedama armatuuri ja ei usalda 200mm konsoolset üleulatuvust. Kuuendaks selle pärast, et projekti üle vaadanud tuttav insener ütles: "kui sul on korralik järelvalve ja asja jagav ehitaja siis väikese kohendusega väga hullusti mööda ei pane". Ning kõige lõpuks selle pärast, et projekti teinud insener, selle asemel, et rääkida numbritest, käitus üleolevalt ja vastikult ning keeldus infot väljastamast. Lisatasu eest pidi saama. Pika lunimise peale saatis seletuskirja, mille võiks suvalise projektiga koos muutmatul kujul väljastada - seal polnud projektisptsiifilist infot, ainult viited normdokumentidele.
Pole küll projekti lahendusi ja maja ennast näinud, aga tundub, et kui Tellija korraliku ehitaja otsa ei satu, siis saab kogu see ehitusprotsess paras peavalu talle olema - kui igale tüüplahendusele teaduslikku arvutust taha vaja on.
Pole vaja üldistusi teha. Tellijat huvitavad korralikult läbi mõeldud lahendused neljale asjale: vundament, vahelaed, katus ja maja karbi jäigastamine olukorras, kus raudbetoonist vahelagesid pole. Ja tellija usaldab tegijaid kuni hetkeni, mil need keerutama hakkavad või asuvad projekteerima täpselt sellisel viisil nagu tellija soovib. Ma ei saa usaldada inimest, kes ei suuda/taha oma tegvust põhjendada või täidab vastuvaidlematult ükskõik millise ülesande. Mõlemad viisid on ühtviis halvad ja markeerivad sama mudelit: tegija ei tea täpselt, mida ta teeb ja miks.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

kunn24 kirjutas: 16 Apr 2020, 13:59 Mis sa tahad majast lihtsalt ruumi ära võtta?
Sa pead silma seda, et kahe hoone mahu vahel olev kandev sein ei peaks olema mitte 500 vaid 200? Ma proovin leida siinkohal sellele majanduslikku põhjendust: kuna sein saab olla 200mm vaid 1. korruse ulatuses siis 2. korruse jaoks tuleb valada sillus. Võidetav pind kokku on maksimaalselt 1.3m2. Kas võit on seda väärt?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ehitaja555
Oleme teinud Reideni vundamendi nii 1 kui 2 kihilist lahendust...
Ühelgi Reideni tootel pole serti surveroome parameetritele 50a
Vundamendi äkki ehitad 50 aastaks? Ei?
Selle 2x võrguga olen isegi osaliselt nõus - teisalt aga, keegi kuhugi sopaauku endal maja ei ehita ja plaadiosa toetub reeglina ikka pinnasele, mitte ei jää õhku rippuma...
Palun selgitust...
Palun vastust järgmisele küsimusele: 2 kandvat välisseina toetavad plaatvundamendile - milline on plaatvundamendi paindemomendi epüür (kus kihis on tõmme)?
Kui vastasid eelmisele küsimusele ära siis palun vastust ka sellele: kuidas leida sängitusmoodul?
Viimati muutis xxx111, 16 Apr 2020, 15:01, muudetud 1 kord kokku.
Ehitaja555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Veebr 2019, 10:22

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Ehitaja555 »

Lause oli:
Tundub huvitav, et Tellija, kelle jaoks konstruktsiooni tehnilised parameetrid nii olulised on, et vundamendile täiesti eraldi projekt, ei pööra helipidavusele üldse tähelepanu.
Tsitaadis oli lause hoopis midagi muud? : :confused:
Tundub huvitav, et Tellija, kelle jaoks konstruktsiooni tehnilised parameetrid nii olulised on, et vundamendile täiesti eraldi projekt.
Minu küsimus ei olnud selles, et miks telliti vundamendi projekt - küsimus oli, et miks seinade üks olulisemaid omadusi kõrvale jäeti.

200mm Aeroci sein, on sama "halb" nagu 50mm kipssein. Sai see detsibellide tabel ka sp lisatud, et detsibellid ei ole lineaarsed, 10dB ei ole pool 20dB-st. See on tegelikult asi mida võiksid kaaluda, vähemalt mittekandvatel seinadel.

Aga see selleks.
Tellijat huvitavad korralikult läbi mõeldud lahendused neljale asjale: vundament, vahelaed, katus ja maja karbi jäigastamine olukorras, kus raudbetoonist vahelagesid pole.
Ilmselt kui sa oleksid siia pannud eelprojekti I korruse põrandaplaani, II korruse põrandaplaani ja lõike, oleks mõni mees õlle :jooma kõrvale sulle ilmselt juba ammu toimiva lahenduse välja pakkunud.
Ehitaja555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Veebr 2019, 10:22

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Ehitaja555 »

Ühelgi Reideni tootel pole serti surveroome parameetritele 50a
Vundamendi äkki ehitad 50 aastaks? Ei?
Ma olen siiski kindel, et tehtud vundamendid selle 50a üle elavad, sest mitte kuskil ei olnud probleeme pinnasega - kõikidel juhtudel tellija lihtsalt pidas reideni lahendust paremaks kui tavalist linti muudel põhjustel. Tehtud lahendused on mõnevõrra erinenud ja armeeringud samuti.
Palun selgitust...
Palun vastust järgmisele küsimusele: 2 kandvat välisseina toetavad plaatvundamendile - milline on plaatvundamendi paindemomendi epüür (kus kihis on tõmme)?
Saan aru, kuhu sa sihid. Sellepärast ma ka 2-kihilist pooldan.

Antud juhul on lähteülesanne poolik, niikaua kui pole põrandaplaane ja lõikeid näinud, ei olegi väga mõtet midagi pakkuda.
Kui vastasid eelmisele küsimusele ära siis palun vastust ka sellele: kuidas leida sängitusmoodul?
Selleks tuleb kasutada vastavat valemit, sealjuures piisavalt aluskihi kohta infot omades. Infot meil praegu sisuliselt pole.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma olen siiski kindel, et tehtud vundamendid selle 50a üle elavad...
Kas tellija ka teab, et saab vundamendi mille kasutusiga põhineb "Sinu usul"?
Millisele normdokumendile viitad kui projekteerid kasutusea alla 50?
Antud juhul on lähteülesanne poolik, niikaua kui pole põrandaplaane ja lõikeid näinud, ei olegi väga mõtet midagi pakkuda.
Lähteülesanne täiesti olemas - 2 välisseina toetuvad plaatvundamendile...
Ma ei küsi ju numbrilisi väärtusi...
Selleks tuleb kasutada vastavat valemit...
Mis valem see on?
....sealjuures piisavalt aluskihi kohta infot omades. Infot meil praegu sisuliselt pole.
Vot siin on Sul õigus.
Aga mis siit järeldub?
Ehk see, et ilma aluse parameetreid teadmata pole võimalik ADEKVAATSELT plaatvundamenti projekteerida?
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ehitaja555 kirjutas: 16 Apr 2020, 14:52 Minu küsimus ei olnud selles, et miks telliti vundamendi projekt - küsimus oli, et miks seinade üks olulisemaid omadusi kõrvale jäeti.
Sest tellija ei osanud selle tähelepanu pöörata ja ei teadnud et see on seina üks olulisemaid omadusi. Nagu seda ei teinud ka projektiga kokku puutunud pädevad isikud?
Viimati muutis macintosh, 16 Apr 2020, 16:00, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 16 Apr 2020, 15:54
Lähteülesanne täiesti olemas - 2 välisseina toetuvad plaatvundamendile...
Oops, mina leidsin 2.-l foorumileheküljel projektijupikesi, kus oli ka kandev vahesein ja post.
Antud hetkel ei räägi me konkreetsest lahenduseset vaid "hüpoteetilisest 2 väisseina ja plaatvundament"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

macintosh kirjutas: 16 Apr 2020, 15:55
Ehitaja555 kirjutas: 16 Apr 2020, 14:52 Minu küsimus ei olnud selles, et miks telliti vundamendi projekt - küsimus oli, et miks seinade üks olulisemaid omadusi kõrvale jäeti.
Sest tellija ei osanud selle tähelepanu pöörata ja üksi projektga kokku puutunud pädevatest isikutest ei pidanud seda, kas oluliseks või oli samal tasemel tellijaga?
Standardi järgselt on tegemist "korteri siseste" (mitte korteri vaheliste) seintega millele ei esitata (standardi kohaselt) selliseid nõudeid...
Tellijal võivad loomulikult olla ka erinõuded - aga need tuleb siis ka esitada...
Vasta