Kanalisatsiooni tuulutus?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Kanalisatsiooni tuulutus?

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Kas keegi oskab mulle seletada, miks on kanalisatsiooni tuulutus vajalik? Tänud.
Ma ei ole ehitusspets...!
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Et sul valamud ei koriseks. Kui lased vanni või kraani või WC suurel hulgal vett alla nii, et kogu toru ristlõige täitub siis veesammas tõmbab oma raskusjõuga ülalt õhku peale. Avaldub see vesilukus koleda korisemisega. Lühikeste trasside ja lühikese kaldega pole õhutustoru vajalik, sest veesamba raskus jääb ebapiisavaks. Kui aga ei oska otsustada siis igal juhul pane.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Väga huvitav!
Kui pott/vann/kraanikauss asub teisel korrusel ja sealt kanalka jookseb püstloodis 3,5m alla, siis kas see liigitub lühikese või pika trassi alla?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Momendil pole seda korisemise ärahoidmise nõudeid käepärast kuid mäletamise järgi on nii, et kui on 1m (vertikaal) rohkem kui 5 m (horisontaal) kohta siis tekib korisemine.

Muidu füüsikast imemisrõhk on roo*g*h (tihedus, raskuskiirendus, kõrguste vahe) ja see ei tohi olla suurem vesiluku veesamba omast (esimesed kaks samad, viimane on siiski üsna väike. Ainult, et kui suur on takistuskohas see tekkiv täidetud toru vertikaalne veesammas?

Minu arvamus on, et sul tekib korisemine i
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Jah. See juba otsustatud, et tuleb tuulutus. Lihtsalt hakkasin mõtlema, et miks seda vaja ja oma peaga mõtlesin ka välja, et kisub lukud tühjaks. :D
Ma ei ole ehitusspets...!
Ecu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Nov 2006, 22:06

Lugemata postitus Postitas Ecu »

Mis läbimõõduga tuulutustoru soovitate panna? Tahaksin ta kipsseina sisse ära peita.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas toomas »

50 mm aitab küll.
Vasta