kuivkäimla veega käimlaks

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
abiotsija
külaline

kuivkäimla veega käimlaks

Lugemata postitus Postitas abiotsija »

Kas kellelgi on kogemust või siis teadmisi sellest osas, et kui eramus ümber ehitada kuivkäimla veega käimlaks, kas siis kaob ära see spetsiifiline hais? (NB kanalistatiooni eramu juures ei ole ja ei tea, kas kunagi tulebki on vaid kogumisanumid).

Ja veel tahaks küsida, et kas ümberehitamine on väga keeruline ja kui palju see võiks umbes maksma minna?

ning äkki keegi oskab kedagi head ja osavat soovitada
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Vee kasutamisel on ilmselt suuremat kogumisanumat vaja.
Mul on äiapapa lahendanud haisuprobleemi sedasi: peldiku valgustusega ühe lüliti alla on pandud tuulutustorus olev ventilaator. Enne sisse astumist paned ju ikka tule põlema?! Potis aga on augu eest see vana "kummimusi", millega ummistunud torusid töödeldi. Enne häda tegemist võtad ära (ventilaator ei lase haisul sisse tulla), pärast paned tagasi. Kui ainult haisus asi, siis peaks abi olema. Kindlasti palju odavam lahendus ka.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Mul selle teemaga üks praktiline kogemus olemas,sama asi sai kunagi vanemate juures tehtud.Ehk siis kuivpeldik veega töötavaks."Kabineti" poole peal pole midagi hullu:vana pott minema,uus asemele,selle jaoks siis vee ots kah.Problemaatilisem on kogumiskast.Kuna kuivpeldiku kast on üldjuhul pisike,siis saab ta maru kiiresti täis.Põhiliselt just vett.Selline väga tihe tühjendamine läheb kokkuvõttes maru kalliks.Mina lahendasin asja nii,et kogumiskasti ülesse serva (servast ca 30cm allapoole) tegin ülevoolutoru,mis läheb eraldi imbkaevu.Seda kaudu jookseb vesi ära,paks sitt aga koguneb kasti põhja.Sõltuvalt siis peldiku kasutamise tihedusest piisab kasti tühjendamisest kord aasta jooksul.
Vasta