1. leht 2-st

Soe vesi haiseb?

Postitatud: 26 Veebr 2007, 01:39
Postitas pontu6
Seoses uue köögi kasutuselevõtuga ilmnes üks ebameeldiv probleem. Nimelt soe vesi haiseb mädamuna vms järele. Lühidalt: Maija siseneb külmavee trass. Seal algatuseks on üks väike isetehtud gaasi eraldaja veest. Siis boiler ja külm-soe vesi umbes 5-6 meetri kaugusele dušši ja segistisse. Seal vesi ei haise. Sealt edasi küm vesi u 10-12 meetri kaugusele köögi boilerisse ja peale seda hakkab soe vesi haisema. Boilerist segistini on u 1 meeter. Ainult külma vett lastes ei tunne mingit haisu. Aga nii kui natuke sooja vett lisad siis haiseb korralikult.
Küsimus siis: Kas annab haisu kuidagi filtreerida, neutraliseerida? Lisan veel, et esimene boiler asub segistist kõrgemal, teine aga madalamal. Äkki sellepärast pressib hais nii jubedalt üles? Mida teha?

Postitatud: 26 Veebr 2007, 09:02
Postitas wimms
Mädamuna haisu teeb väävelvesinik. Selle vastu on olemas vastavaid filtreid, otsi raua- ja manganieraldusfiltreid. Need on üsna kallid.

Kummaline on küll et ainult köögi boileris seda tunda on. Kuna väävelvesinik eraldub kuumutamisel, siis võib mõelda, et sul on ehk seda niipalju vähe, et köögis eraldub seda rohkem seetõttu et selle boileri seatud temperatuur on kõrgem. Proovi köögi boileri temperatuuri langetada.

Muidu neutraliseeritakse seda hapnikuga (õhuga), ta reageerib ja sadestub välja. Boileri asend kraani suhtes ei tohiks kuidagi mõjuda.

Õige tegevus oleks muidugi võtta veeproov ja teha analüüs. Selle analüüsiga siis minna veefiltrite müüja juurde ning lasta ennast nõustada kas ja millist veefiltrit vaja oleks.

Postitatud: 27 Veebr 2007, 13:29
Postitas copper
Mädamuna haisu tekitab boileris olev elektrood (anoodiks vist kutsuvad) ...
Lasin selle peale aastast boileri kasutamist eemaldada (hakkas haisema) ning probleem kadus ... Nüüd möödas juba järgmine aasta ja haisust ei ole haisugi :D

otsi torumees ja lse boiler lahti võtta ning viska see mädanev vidin välja ja oled murest prii ....

Postitatud: 27 Veebr 2007, 16:58
Postitas Hiid
milleks see haisutekitaja sinna vabrikus pannakse? :?

Postitatud: 27 Veebr 2007, 20:18
Postitas kotermann
See (magneesium-)elektrood on seal sees katlakivi tekke vähendamiseks. Kunagi mul oli ka elektriboiler, probleem sama. Siis migil ajal sai see elektrood lihtsalt otsa ja hais kadus.

Boileri puhastamise ajal panin uue elektroodi, siis vesi haises jälle mõned kuud kuni kurjajuurikas otsa sai. Rohkem ma teda ei vahetanud, praeguseks on vajadus elektriboileri järgi kadunud ja see riistapuu rändas utiili.

Postitatud: 28 Veebr 2007, 14:44
Postitas copper
see otsasaamine võib väga pikalt aega võtta .... lihtsam on see välja keerata.

Ise muuseas uut sisse ei pannudki, sest torumees arvas, et pole vaja ... ja tõepoolest pole veel puudust tundnud ...

Postitatud: 03 Mär 2007, 15:07
Postitas pontu6
Müstika!!! Keerasin selle juraka boilerist välja ja hais kadunud. Olge te tuhandest terved head nõu andmast.
PS. Naine on ka väga rahul.

Postitatud: 04 Mär 2007, 17:13
Postitas Hiid
kas seda saab välja keerata boilerit avamata?

Postitatud: 04 Mär 2007, 21:24
Postitas pontu6
Ei. Boiler tuleb siiski avada. See jurakas on lihtsalt kaane külge seespoolt kruvitud. Samas ka hea boileri siseeluga tutvuda!

Postitatud: 09 Mär 2007, 17:03
Postitas copper
ja soovituseks niipalju, et kui boiler juba avatud on, siis puhastada ka küttekeha katlakivist ...
pikendab küttekeha eluiga ja kütab vett efektiivsemalt ...

Postitatud: 11 Mär 2007, 18:56
Postitas ketas
Magneesiumanood on ette nähtud anuma ja/või küttekeha kaitseks. Sellepärast ta "kulubki". Ära võtmine ei ole lahendus. Niiviisi saab ainult varsti uue boileri osta. Kui lekkima hakkab.
Samuti pole mõistlik küttekeha puhastamisel katlakivist kraapida seda metallist esemega. Aga puhastada siiski tuleb, nii hästi kui võimalik. Ja paigaldada vajadusel uus magneesiumanood.
Ja veenduge, et maandus saaks ilusti vastavale klemmile tagasi ühendatud.

Lisainfo

Postitatud: 11 Mär 2007, 19:49
Postitas copper
Huvitav on see, et enamus torumehi (kui aus olla, siis kõik, kellelt küsinud olen .. ) arvavad, et ei ole seda mõtet uuesti paigaldada, kuigi seda tõesti igast san. tehn. poest saada ja ei maksa kah eriti. Põhjenduseks toovad selle, et siis vaja jälle varsti lahti võtta, sest hakkab jälle haisema ...

Lasin ise kah boiler ilma anoodita kokku tagasi kruvida ... Nüüd juba üle aasta töötand ...
Kas peaks muret tundma ja ueu boileri raha koguma hakkama .. !??

Postitatud: 11 Mär 2007, 20:31
Postitas ketas
Enamus torumehi... oh jah...
Ma mäletan oma magneesiumanoodiga boileri manuaalist ilusti ühte lauset mis rääkis selle vajalikkusest. Ega seda sinna siis ainult sellepärast pandud ei ole, et selle saaks ära võtta. Ikka selle pärast, et töökindluse huvides on see ette nähtud.
Järelikult, kui eriti midagi ei maksa, siis pane heaga uus.

Aga, huvitav, miks hais tekib just anoodiga? Oskab keegi midagi selle kohta öelda?

Postitatud: 17 Mär 2007, 18:03
Postitas pontu6
Siit ka veel küsimus, et kuhu see magneesium sealt kaob kui ta seal lahustub? Kas sööme selle endale kenasti sisse koos veega? Ja kogunebgi see pulk meile ribide vahele? Kas on ikka väga mõistlik endale niimoodi magneesiumi sisse süüa? Ja kui nii edasi mõelda, siis äkki seda tüüpi boiler ongi ainult tarbe vee jaoks ja hambaid mitte pesta. Lihtsalt müügi huvides sellest ei räägita. Kes ütleks?

Postitatud: 17 Mär 2007, 23:35
Postitas ketas
Kui aus olla, siis magneesiumi on organismil vaja. Nii et ei kogune see kuskile. Reaktsiooni käigus vabaneb sealt magneesiumoksiid, mis ka midagi erilist ilmselt ei tee.

Ja boileris seisvat vett sa ju nagunii joogiks ega toiduvalmistamiseks ei kasuta. Aga seda küll ei maksa karta, et boilerist tulevat vett alla neelata ei tohiks.

Postitatud: 09 Apr 2007, 19:20
Postitas xxNIMETUxx
magneesiumanood on jah boileri kesta kaitseks!
vesi hakkab teil haisema kuna te ei kasuta kuuma vett ära- näiteks lähete kodust nädalaks ära vms ja vesi lähebki roiskuma.

Postitatud: 09 Apr 2007, 19:24
Postitas ketas
Mul on kogemus mitme boileriga ja mitme eri kütteviisiga. Vesi on neis soe, leige, külm... tihti ei vahetu. Haisu aga ei tule kuskilt.

Viga on ehk pigem vee kvaliteedis?

Postitatud: 09 Apr 2007, 22:41
Postitas copper
Igal õhtul 100L boiler soojast veest tühi (mõnikord ka kaks korda päevas ... peale nõudepesu ja peale õhtust pesemist). Samas ikka hakkas haisema ... Ei ole asi ikka vist vee ärakasutamises või ärakasutamatuses ....
Pigem see anood lihtsalt ajaga sureb ära.

Postitatud: 10 Apr 2007, 06:26
Postitas ketas
Soovitatakse temperatuuri tõsta, et boileris elutegevust ei tekiks. See, aga tavalise küttekeha puhul tekitab vähem või rohkem katlakivi. Mingid boileritootjad reklaamivad ka, et nende boileris on sooja vee (kuuma/külma vahel) regioon väiksem, aga seda ei oska kommenteerida.
Lühikese aja jooksul aga saab temperatuuri tõsta küll, ilma et sellest midagi hullu juhtuks. Enne tuleb muidugi ära puhastada.

Postitatud: 10 Apr 2007, 18:08
Postitas soe
Tegelikult tuleb boilerit regulaarselt puhastada.Ja igakord puhastada küttekeha katlakivist ning anood asendada uuega. Tegevuse intervall umbes aasta lubjase vee puhul isegi 2korda aastas.

Postitatud: 16 Apr 2007, 01:22
Postitas pontu6
Küllap on põhjus siiski vee kvaliteedis kui vee kasutus hulgas. Ja kindlasti ei ole tegemist vee roiskuma minekus. Enne kui see anood olemas oli haises vesi alati, kasuta seda või iga viie minuti tagant. Vesi sisaldab aga nn gaasilist reostust mis muidu nagu tunda ei anna, väljaarvatud kraani turtsumine vahest, ja väidetavalt tervisele kahjulik ei ole. Tava olukorras vesi ei haise ka ei külmalt ega keetes. Sellel gaasil polegi nagu mingit lõhna. Lõhn aga ilmus siis kui kuumutamisel oli abiks ka magneesium anood. Minu keemia teadmistest jääb väheks selle reaktsiooni lahtiseletamiseks, küll aga võin kinnitada, et haisu tekitajaks see anood on.

Postitatud: 16 Apr 2007, 12:04
Postitas ketas
See gaas on arvatavasti õhk :P

Postitatud: 16 Apr 2007, 18:17
Postitas tommionu
tere

endal ka mure haisuga - mädamunakas ...
siit lugedes peaeagu nagu oleks lahendus käes, aga segab järgmine faktor.

Nimelt kaks kuud on nagu sees elatud uues majas (200L veeboiler) muuga aedlinnas (Maardu Vesi) ja siiani pole veega ja lõhnaga probleeme olnud.

Nüüd aga äkki hakkas ainult ühest kraanist haisu tulema - dushidest je teistest kraanidest ei tule mitte midagi millegipärast. Ja just alguses vett lastes haiseb ja minu meelest haiseb hoopis külm vesi (lastes ainult sooja kraanist vett, haisu ei tule). Natuke aega joosta lastes kaob see lõhn.

tänud

Re: Soe vesi haiseb?

Postitatud: 25 Veebr 2018, 10:03
Postitas Kahais
Mul tuleb ka ainult külmast veest! Kas rõhk on vale, pump katki, virtsa valamise tagajärjel põllule ladestub vette? mIllised veetestid tuleb teha? Kusagil peab mingi kala olema. Või on kaevus konnad ja kalad sees?

Re: Soe vesi haiseb?

Postitatud: 25 Veebr 2018, 12:29
Postitas Kalvis
Mitmel pool eestis (N:Lihulas) tulebki kaevust mädamunalõhnaline vesi.
Veeproovi analüüsija oli miski keskkonna ministeeriumi juures amet olemas, igatahes ühiskaevu puhul olid kutsumata kohal ja pärast arvet esitamas.
Ja mitmed bakterikultuurid jäävad elama külma vee sisse.