Betooni alla 50mm toru

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Külaline
külaline

Betooni alla 50mm toru

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tervist,

Oleks vaja läbi toa püstakuni vedada köögi kraanikausi, nõudepesumasina ja pesumasina äravool.
Hetkel pind õõnespaneel, sinna peale tuleb sammuplaat ja sinna otsa 60mm betooni.
Plaan vedada üks 50mm toru.

Kas õigem oleks vedada üks sirgjooneline toru 7m keset põrandat ja selle lõpust 90 kraadi veel pesumasinale eraldi või katsuda jääda seina äärtesse?

Palju minimaalselt põrandat tõstma peaks 8jm toru jaoks?
Kas betooni seest vedamine on täiesti välistatud või on see pigem betoonimeeste eelistus, et kõik torud villa sisse mahuks?
50mm toru muhvikohalt ~60mm paks, 8cm kalleteks ja juba tulebki toru kõrgemale kui lävepakk?
Ei tea
külaline

Re: Betooni alla 50mm toru

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

kas õõnespaneel sellise valukoguse kaalu jaoks nõrgaks ei jää ja alumisele naabrile pähe ei kipu sadama?
Ma pole 50mm oranži kanalitoru näinud, mida võiks pinnasesse panna, ehk ka betooni, kuigi vaevalt. Betooni sisse valades peaks vist teise toru veel hülsiks ümber panema.
Külaline
külaline

Re: Betooni alla 50mm toru

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tea kirjutas:kas õõnespaneel sellise valukoguse kaalu jaoks nõrgaks ei jää ja alumisele naabrile pähe ei kipu sadama?
Ma pole 50mm oranži kanalitoru näinud, mida võiks pinnasesse panna, ehk ka betooni, kuigi vaevalt. Betooni sisse valades peaks vist teise toru veel hülsiks ümber panema.
ei jää
ei saja
ma pole ka paljusi asju näinud
ei pea
Külaline
külaline

Re: Betooni alla 50mm toru

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Algne postitaja:
Egas toru värv seina tugevust määra, selle jaoks ikka toru peal ringjäikuse klass kirjas, vähemalt s16/s14 ehk sn4 / sn8 (4 kN/m² ja 8 kN/m²) peaks olema.
Pähe ei plaani kukkuda, asemele tuleb ikka eemaldatuga sama suurusjärk massi.
Ise mõtlesin, et kui üks sirge toru otse püstakusse jookseb kannatab ehk kallet veidi vähem panna, esimene muhv tuleb min 2m peale, siis saaks ehk hakkama 70mm soojustust, selle sees juba 20mm kallet, lisaks jääb oma 20mm veel betooni sisse või alla. Kui käänakuid ei ole ja paksu kogus pm olematu, ei tohiks väga kinni jääda miskit, sirget toru hea lihtne puhtaks ka lükata.
----
külaline

Re: Betooni alla 50mm toru

Lugemata postitus Postitas ---- »

Külaline kirjutas:
Ei tea kirjutas:kas õõnespaneel sellise valukoguse kaalu jaoks nõrgaks ei jää ja alumisele naabrile pähe ei kipu sadama?
Ma pole 50mm oranži kanalitoru näinud, mida võiks pinnasesse panna, ehk ka betooni, kuigi vaevalt. Betooni sisse valades peaks vist teise toru veel hülsiks ümber panema.
ei jää
ei saja
ma pole ka paljusi asju näinud
ei pea
HA-ha-haa.
Vasta