Vanni äravool kanalisatsiooni

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
masterblaster
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Nov 2017, 14:44

Vanni äravool kanalisatsiooni

Lugemata postitus Postitas masterblaster »

Tervitus tegijatele teadjatele!

Sooviksin saada nõu, olen valgekinnas ning soov ise teha - nimelt elan kahe kordses 'stalini' aegses korteris, 3 meetri kõrgusel olevate lagedel all.

Faktid:
Vannitoas on vana malm vann millel oli metallist jäik äravoolutoru, mis jookseb otse põrandasse.
Püstakuks on nüüdisaegne ehk plastik kanalisatsioonitoru.
Kas see vana metalltoru mis jookseb põrandasse, tuleb vannitoa põranda seest lahti piigata ja eemaldada või ma võiksin ühendada otseühenduse püstakusse, täita vana 'raud auk põrandas' millegiga? Ning valan uue põranda peale?

Vanni enda äravooluauk ja püstaku vahe on umbes 120cm, kas ma tohin ka lihtsamalt teha, konkreetselt paigaldada uus siffoon vannile ja osta vajava mineva koguse torusid ning ühendada ta püstakusse?

Kas saaksite mulle nõua anda, kuidas torusid osta, kas võtangi selle vanni ja püstaku vahel oleva 120cm vahe, arvestan mingi varu otsa?
Kui tahan paigaldada püstakutoru vahele kolmiktoru, kas püstak tuleb lahti võtta ülevalt ehk siis katuse piirilt alates olevast tuulutuspüstikust või saan ka lahti tõmmata ta põranda juures olevast liitmikust?

Talun kriitikat aga nõu oleks rohkem tarvis.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vanni äravool kanalisatsiooni

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Tõenäoliselt on sul peale vanni veel muudki seal: valamu, wc pott, pesumasina äravool. võimalik edasiviik kööki...
Tasuks muidugi siis juba kõik ära vahetada, aga enne pead need asjad selgeks tegema. Püstakust võiks pilt ka olla.
Elentino teostab üldehitust!
masterblaster
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Nov 2017, 14:44

Re: Vanni äravool kanalisatsiooni

Lugemata postitus Postitas masterblaster »

Kõik muud äravoolud on juba plastiktorudest, ainult vanni äravoolutoru oligi vene-aegne metalltoru, amortiseerunud ja murdund.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vanni äravool kanalisatsiooni

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Ma pole "tegija ega teadja", aga oma arunatukesega teeksin nii: Kuna püstak ja muud ühendused sellesse on uued ja plastikust siis võiks/peaks ka vanni 50mm katkine malmtoru, olla uus. Otsiksin üles malmtoru teise ehk püstakupoolse otsa, seal ju olemas mingi üleminekudetail malmilt - plastikule. Nüüd on suund teada ja piikaks vana malmi välja. Selge on ka uue toru ja vajaliku kraadiga põlved jm. kulu... Kas vana malmvann jääb alles v. ei v. kuidas sinna uut sifooni installida, minu arunatuke, ei oska teada.
Uue põranda valamine, pole vaid ainult seepärast küll vajalik. Andres
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vanni äravool kanalisatsiooni

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Lisaks pead vaatama kas ja kus on haisulukk, muidu saad endale haiseva vannitoa.
Elentino teostab üldehitust!
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vanni äravool kanalisatsiooni

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Elentino kirjutas: 26 Nov 2017, 13:03 ...kas ja kus on haisulukk, ...
masterblaster kirjutas: 25 Nov 2017, 15:02 [Tervitus ... paigaldada uus siffoon vannile ...


See haisulukk ehk vesilukk ehk sifoon, on tal juba leitud. Kõik kolm terminit on õiged ja kui müüjaks pole päris "blond" siis ostma minnes, saab õige asja. Iseasi, kas vanale malmile saab ja siis, kas on mõtet paigaldada uut sifooni? Andres
Vasta