Puurkaevu veesüsteem

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Ruutu
külaline

Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Ruutu »

Tere

Hetkel on selline süsteem, et puurkaevu on pandud puurkaevupump ning kui selle juhe pistikusse panna hakkab pump tööle ning vett voolikust tulema ning kui juhe välja tõmmata, siis jääb pump seisma.
Aeda kastes on vaja vahel kastmisvoolikul otsik kinni keerata, siis pump töötab ikka edasi ning vooliku liitekohtadest hakkab vett välja immitsema/tekib suur surve vms. Kuid kuidas oleks võimalik teha nii, et näiteks kui kastmisvooliku otsik kinni keerata, siis pump ka seisma jääks, ilma, et peaks kogu aeg kastmise ajal juhet välja tõmbama. Pumpa kasutan aia kastmiseks ning sauna vee laskmiseks.
Milliseid osi juurde oleks vaja hankida või kuidas süsteemi aretada?
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõistlik oleks sinna panna hüdrofor koos rõhulülitiga, mis lülitab pumba välja teatud rõhu juures ja siis uuesti sisse kui rõhk langeb mingi piirini. Hüdrofor on põhimõtteliselt üks rõhuaku, mis ei lase pumpa iga väiksema veekasutuse pärast sisse välja plõksida, pikendab pumba eluga ja hoiab veesurvet ühtsena
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lisada klapp, hüdrofoor ja rõhurelee.
See lekkiv liitmik veekindlaks teha ja kastmisvoolik kraaniga varustada ja oleksi kõik.
Ruutu
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Ruutu »

Ilmselt piisaks tavalisest hüdrofoorist nagu näiteks see https://www.bauhof.ee/et/veesusteemid/h ... lne-619872 ? Aga rõhulülitit need hüdrofoorid vist ei sisalda, et see tuleb eraldi juurde võtta ilmselt? Sama lugu ka klapiga vist? Milline see klapp olema peab ning kas see läheb siis hüdrofoori ja pumbast tuleva toru vahele?
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul oleks põhimõtteliselt sama mure maal. Ei ole ela majas aastaringselt, ämm-äi asumisel maist oktoobrini, ise kah nädalavahetustel ja seal samuti puurkaev, mida kasutatakse olmeks ja kastmiseks vee saamiseks. Aga mul on sutsu modernsem värk, ma panin lüliti vahele, mitte ei pea pitsikut torkima. Laiskus on selle nimi. Paar aastat tagasi sai kiigatud survepesuri sisse ja selles oli lihtne rõhulüliti, mis toimis survega. Kas sarnast asja ei anna kaevutorule vahele kombineerida. No vähemalt esialgu ei ole huvitatud kapitaalsest süsteemi ehitamisest ja hüdrofoorist.

Urmas
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Annab ju sellepärast ongi vaja hüdrofoori, rõhulülitit ja klappi. Kõik on igas ehituspoes müügil. Ja ma olen sedasi kaevule neid küll ehitanud.
Süsteem on ülimugav - niigui kastmisvooliku kraanist vett paotab - tuleb vesi. Kõik töötab automaatselt. NB! aga olge oma voolikutega hoolsad - kui need peaksid lekkima või pooleks minema siis vett uhab igavesti peale kuni avastate.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Prill »

Tänapäeval on asi lihtsamaks tehtud, ei pea ilmtingimata end vaevama hüdrofooride-rõhuleede-pumba klapitamisega, need on juba kokku pandud "veeautomaadi" nime all ja ehituskauplustes-torupoodides erinevas võimsusvahemikus saadaval. Mõnel neist isegi põhjaklapp juba komplektis kaasas, ainult veeautomaadi ja veevõtukoha vahele vaja jäigaseinalist toru, pehme toru vist imeb kortsu või ei ime kortsu pole ise pehmet toru selles lõigus kunagi näinud-kasutanud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Prill kirjutas: 21 Mai 2018, 10:53 Tänapäeval on asi lihtsamaks tehtud, ei pea ilmtingimata end vaevama hüdrofooride-rõhuleede-pumba klapitamisega, need on juba kokku pandud "veeautomaadi" nime all ja ehituskauplustes-torupoodides erinevas võimsusvahemikus saadaval.
Klikkasin korraks veeautomaati, kuid mulle tundub, et et kaks pumpa ühele kaevule on vist liig. Meil kaevus puurkaevupump olemas. Või olen millestki valesti aru saanud? :scratch: Maal on hetkel puuraugukohale ehitatud penoga soojustatud kuut ümber, umbes 30cm ümberringi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Prill »

Minu viga, jäi kuidagi see "puur" seal kaevu ees kahe silma vahele :oops:
Ignoreerime seda veeautomaadi juttu..
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas tõesti ei ole välja mõeldud puurkaevule sellist sama lihtsat survelülitit nagu üleelmises postituses kirjeldasin survepesuri näite varal? Idee järgi piisaks kaevu pumbast tulevale torule kolmiku või sadula vahele istutamisest ja väljavõttele relee külge.
Äkki on kellegil netiavarustes sorides jäänud midagi sarnast/innovatiivset silma jäänud? Oleks väga tänulik. Novaatorile olen toimiva teostuse eest nõus maksma mõistlikkuse piirides ja ideele omandiõiguseid ei kavatse omastada.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Mai 2018, 23:55 Kas tõesti ei ole välja mõeldud puurkaevule sellist sama lihtsat survelülitit nagu üleelmises postituses kirjeldasin survepesuri näite varal? Idee järgi piisaks kaevu pumbast tulevale torule kolmiku või sadula vahele istutamisest ja väljavõttele relee külge.
Äkki on kellegil netiavarustes sorides jäänud midagi sarnast/innovatiivset silma jäänud? Oleks väga tänulik. Novaatorile olen toimiva teostuse eest nõus maksma mõistlikkuse piirides ja ideele omandiõiguseid ei kavatse omastada.

Urmas
Hästivarustatud santehnika poest ostad hüdrofori rõhurelee ja paagi.
Relee ja paagi paned kolmikuga toru külge.
Kui ainult veenõud täidad, täiesti avatud kraaniga, ei pea paak suur olema.
ping
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 22 Mai 2018, 01:48
Hästivarustatud santehnika poest ostad hüdrofori rõhurelee ja paagi.
Relee ja paagi paned kolmikuga toru külge.
Kui ainult veenõud täidad, täiesti avatud kraaniga, ei pea paak suur olema.
ping
:hello:
Ping, kas oskad Märjamaa alevipoja mõistusele arusaadavalt seletada, et miks on paak puurkaevu süsteemile tingimata vajalik, aga survepesuris ei ole? Puurkaevu pump ei tekita piisavat survet? Pumba andmeid hetkel tõesti ei mäleta, peaksin pumba välja sikutama, aga kui vaja, siis teen seda.
Kui ma üleeile õhtul seda teemat lugesin, siis millegipärast tuli meelde mu jukerdama hakanud kodukasutuses olnud Bosch survepesur, millel läks pooleks lülitit ja mingit surveklappi ühendav plastikust lullu, mille eest taheti esinduses saada vist 28€. Lullu, mis katki läks, oli plastikust, ümmargune ja mõõtmetega 10x20mm. Õnneks leidus kohalik treial, kes tegi minu võetud mõõtude järgi alumiiniumist uue. Selle lullu keskel jooksis lullust üks sutsu pikem traadijupp, mis vastavalt pesuri päästikule, kas lülitas tööle või välja. Lüliti ise veega kokku ei puutunud. Ma küll täpselt ei mäleta, aga mingi mälu järgi oli survepesuril see lüliti peale pumpasid.
Miks selline ei võiks olla puurkaevu pumbal? Mis on vastunäidustused? Selle jupstüki saaks samuti peita soojustuse sisse, et talvel ära ei külmuks.
Kui kellegil on tahtmist, võin survepesuri lahti võtta ja pilti teha sellest sõlmest.
Minu loogika ei näe mingit vahet, et kas lülitatakse pumpa sisse iga 5 minuti tagant(täiesti umbes number) läbi hüdrofoori või otse või miks peaks aia kastmine vihmutiga käima läbi hüdrofoori, kui vihmuti töötab 10 tundi järjest. :scratch: Miks 10 tundi? Aga näiteks meie kandis pole juba kaks nädalat vihma tulnud ja õhtul tööle pannes ei näe probleemi, et pritsib aiamaad hommikuni. Eelmine aasta sadas mingil hetkel 4 päeva järjest.
Olen näinud/kuulnud seda hüdrofoori süsteemi talumajas. No käisin korra sital, vajutasin nuppu ja siis hakkas samas ruumis selline plärin, et anna kannatust. Aga kui on külalised, need käivad kempsus, vaja käsi pesta, vaja nõusid pesta, vaja niisama vett, vaja õuebasseinis vett vahetada jnejne. Jääbki plärisema iga 5-20 sekundi tagant?

Loodan, et saite mu mõttest aru ja hüdrofoori iga kevad ühendama ning sügisel lahti ühendama ei kavatse hakata, ennem vajutan lülitit. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
A.S.
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Urmas kirjutas: 22 Mai 2018, 02:44 ...et miks on paak puurkaevu süsteemile tingimata vajalik, aga survepesuris ei ole?
Survepesuril vist pole säherdust poolavatud asendit. Veekraani annab aga keerata suvalisse asendisse, sobiliku asendi korral töötab pump nagu kuulipilduja.
Ruutu kirjutas: 20 Mai 2018, 14:36 ...ning vooliku liitekohtadest hakkab vett välja immitsema
Survepesuril pole säherdust probleemi täheldanud, seega kui surverelee pesuri pumba välja lülitab, siis ongi väljas, mitte ei plõksi närviliselt sisse-välja.
 
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Külaline kirjutas: 21 Mai 2018, 23:55 Kas tõesti ei ole välja mõeldud puurkaevule sellist sama lihtsat survelülitit nagu üleelmises postituses kirjeldasin survepesuri näite varal? Idee järgi piisaks kaevu pumbast tulevale torule kolmiku või sadula vahele istutamisest ja väljavõttele relee külge.
Äkki on kellegil netiavarustes sorides jäänud midagi sarnast/innovatiivset silma jäänud? Oleks väga tänulik. Novaatorile olen toimiva teostuse eest nõus maksma mõistlikkuse piirides ja ideele omandiõiguseid ei kavatse omastada.

Urmas
Täiesti on olemas. Viimati ostsin Bauhoffist aga mujal on ka müügil. Ainult et üleminek on ka vaja osta tal on see 1/4" keere. Müüakse ka poodisdes juba selle keermele sobivat vastavat kolmikut, et hüdrofoor, relee ja sisend/väljund on kõik üks.
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Igal lülitil on tema konstruktsiooniline planeeritud eluiga (mida müüja ei pruugi avaldada).
See võib olla kas 100 000, 1 000 000 või 10 000 000 lülituskorda.
Vastavalt süsteemi ehitusele, pumba tootlikus, (vooliku maht, materjal), kraanide asukoht ja tüüp, veekulu, lülitusrõhud ja paagi olemasolu, ise määrad/planeerid, et kas pump lülitub 10 või 1000 korda ööpäevas.
Loomingulist lähenenist seltsimehed!
ping
:hello:
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Sisesta googlisse Grundfos Pressure Manager.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rostfrei kirjutas: 24 Mai 2018, 16:50 Sisesta googlisse Grundfos Pressure Manager.
Jep, seda ma vist olingi otsinud kogu aeg. Nüüd vaja veel välja nuhkida, kes seda müüb. Esmasel põgusal vaatluses Eestis seda keegi ei pakkunud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

"Surveregulaator Grundfos PM1 2,2bar käivitusrõhk "
https://www.akvedukt.ee/ee/tooted/pumba ... tarvikud2-
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 24 Mai 2018, 19:52 "Surveregulaator Grundfos PM1 2,2bar käivitusrõhk "
https://www.akvedukt.ee/ee/tooted/pumba ... tarvikud2-
Tänud viite eest!

Urmas
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seal on siis PM1, aga ilmselt kui on soov PM2 järele, võib seda ka küsida sealt, äkki saavad hankida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 25 Mai 2018, 07:21 Seal on siis PM1, aga ilmselt kui on soov PM2 järele, võib seda ka küsida sealt, äkki saavad hankida.
Millegipärast arvan, et mul ei ole ilmset soovi PM2 järele, sest õues asuvast kaevust tuleb välja ainult üks ots, millest jätkub nii tuppa ämbritega tassimiseks, voolikuga sauna- ja kasvuhoone tünnide täitmiseks ja peenramaa vihmuti jaoks. Ainus, mida jaotan, on olnud see kui korraga töötan nii vihmuti kui ka saunatünnide täitmine, aga see on mul tehtud aiavoolikute jaotajaga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Puurkaevu veesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Urmas kirjutas: 24 Mai 2018, 19:40
Rostfrei kirjutas: 24 Mai 2018, 16:50 Sisesta googlisse Grundfos Pressure Manager.
Jep, seda ma vist olingi otsinud kogu aeg. Nüüd vaja veel välja nuhkida, kes seda müüb. Esmasel põgusal vaatluses Eestis seda keegi ei pakkunud.
Eks sellega on nii, et PM ei ole odav, st ei maksa paar eurot, inimene aga ei tea täpselt, mida tal vaja, poemüüjad ei oska selgitada, milleks üks või teine asi sobib või ei sobi ning nii jäävad kallima otsa tooted reeglina poodidesse seisma. Müüjaid koolitada ei ole mõtet, kuna nende huvi selle vastu on olematu.
Eraisikuna on kõige mõtlikum vast Akveduktist tellida, samas toote OMADUSED tuleb oma käel selgeks teha.
Head eesti keelset juhendit ei paista http://net.grundfos.com/Appl/ccmsservic ... 065966.pdf
Vasta