Malmist kanalisatsioonitorude ühendamine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
KassiPassipilt
külaline

Malmist kanalisatsioonitorude ühendamine

Lugemata postitus Postitas KassiPassipilt »

Tere, ostime hiljuti nõuka aegse suvila eesmärgiga sellest luua elamu kus saab aasta ringselt mõnusalt sees elada. Soovin natukene nõu seoses kanalisatsioonitrassi ehitamisega.

Kinnistul on imbkaev, kuhu hetkel läheb majas asuvast saunast malmist toru. Lisaks tuleb maja teisest nurgast (sama sein) köögi äravool, jällegi malmtoru, mis kunagi viis reovee kaevust ringiga mööda otse imbväljakule. Hetkel köögist vesi kraanikausist alla ei lähe, kuna eelmiste omanike sõnul sai toru veetrassi kaevetööde käigus kahjustada.

Kõige mõistlikum lahendus tundub olevat köögist tuleva toru ühendamine saunast tuleva toruga enne imbkaevu. Esialgu plaanisin kasutada mõlemal pool termokahanevat malmist plastile üleminekut, panna vahele vajalikud liitmikud ja torud, kuid tundub, et kuna köögitoru suurus on ebastandartne ei õnnestu leida sellele üleminekut.(väline läbimõõt on 64mm). Samuti pole kindel kas seda malm-plast üleminekut saab sauna toru puhul kasutada. Toru väline läbimõõt on 100mm. 100-110mm üleminek on küll olemas, aga see 100mm vist mõeldud sisemiseläbimõõduna?

Kas on kellelgi soovitusi, kuidas seda olukorda lahendada tervet torustikku välja vahetamata?
Külaline
külaline

Re: Malmist kanalisatsioonitorude ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soovitaks see nõukaaegne suvila kopaga kokku lükata ja normaalne maja teha. :hello:
tiak
külaline

Re: Malmist kanalisatsioonitorude ühendamine

Lugemata postitus Postitas tiak »

Külaline kirjutas: 14 Okt 2018, 21:12 Soovitaks see nõukaaegne suvila kopaga kokku lükata ja normaalne maja teha. :hello:

Geniaalne soovitus! Oled sina ikka üks väärt mees! :lol:
Külaline
külaline

Re: Malmist kanalisatsioonitorude ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tiak kirjutas: 16 Okt 2018, 00:24 Geniaalne soovitus! Oled sina ikka üks väärt mees! :lol:
Soovitus võib osutuda isegi väga asjalikuks kui asjalik inimene on asja üle vaadanud. ;)

Urmas
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Malmist kanalisatsioonitorude ühendamine

Lugemata postitus Postitas xil »

Vähemalt köögitoru võiks plastiku vastu ümber vahetada, kui tehniliselt õnnestub (torud pole konstruktsioonide sees), edasi on kõik lihtne. Malmtoru võib ka käänakusse kogunenud roostest umbes olla - ise nägin möödunud nädalal säänset asja, kui seina sees olnud toru renoveerimise käigus lõpuks maha lõikasin. Aga asendasin kanalisatsiooni plastikuga ja veevärgi ning keskkütte aluplastiga kohe, kui maja ostsin.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Malmist kanalisatsioonitorude ühendamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

KassiPassipilt kirjutas: 14 Okt 2018, 16:30 TKõige mõistlikum lahendus tundub olevat köögist tuleva toru ühendamine saunast tuleva toruga enne imbkaevu. Esialgu plaanisin kasutada mõlemal pool termokahanevat malmist plastile üleminekut, panna vahele vajalikud liitmikud ja torud, kuid tundub, et kuna köögitoru suurus on ebastandartne ei õnnestu leida sellele üleminekut.(väline läbimõõt on 64mm). Samuti pole kindel kas seda malm-plast üleminekut saab sauna toru puhul kasutada. Toru väline läbimõõt on 100mm. 100-110mm üleminek on küll olemas, aga see 100mm vist mõeldud sisemiseläbimõõduna?
Kas sain õieti aru, et see ühenduskoht tuleb õues? Kui JAH siis igati tehtav (ongi lihtsaim teha!). Ainult et ma kindlasti teeksin ühenduskohta minikaevu (hea on muidugi see betoonrõngas aga kui pole saab kohapeal betoonist ka valada). Miks, sest igasugune liitmik on kerge ummistuma. Kaevul aga võtad luugi lahti ja üsna varsti on kaev puhastatud ja kui isegi toru umbes siis see ka lahti lükatud koduste vahenditega.
Seejuures kuna kaevu teed või valad vahele siis jäävad kõik torud vanad ja sul pole vaja mässata vahekohas mingite liitmikutega. Kaevu kaan võib ka muru alla jääda, peaasi et tead kus asub.

Kui on maja sees ja kergesti ligipääsetav siis võib ka liitmikuga teha. Sel juhul tasuks mõistlikuse korras ka torustikku uuendada kui see vaid võimalik on.

Kui pole ligipääsetav siis tasuks asjalikumaga san.tehnikuga kohapeal variandid läbi arutada. Sest kui isegi kuidagi saab teha, peab ummistuste korral ju kuidagi ligi pääsema. Seepärast on õige valik väga oluline.
Vasta