Kuivkäimla

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
MarinaR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Sept 2019, 22:19

Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas MarinaR »

Pole nagu ehitamisega seotud, seega vabandan ette ära

Mure siis selline : Tellisime kuivkäimla tühjenduse. Masin tuli, tühjendas, lasime vett sisse ja tõmbas vee ära ehk siis nagu loputasime. Ja nüüd käimla haiseb jubedalt. Enne tühjendamist sellist haisu polnud :(
Milles võib olla probleem ?

(Maja on soetatud 2 kuud tagasi ja ei oska eelnevat ajalugu rääkida)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MarinaR kirjutas: 20 Sept 2019, 22:32 Ja nüüd käimla haiseb jubedalt. Enne tühjendamist sellist haisu polnud :(
Milles võib olla probleem ?
Foorumi tunnustatud spetsialistina arvan, et tavaliselt tekib seedeproduktide (sita)haisu probleem tasakaalustamata proteiinide ja loomsete valkude valest vahekorrast. Muide, inimese seedetrakt ei ole rosaarium! Äkki peaks teema algataja rohkem rõhku panema karotiiini sisaldavatele toiduainetele, lisaks võtavad need karotiini sisaldavad ained seedimise(sita) kontrolli alla? Tõestatud tunnustatud sõltumatu labori uuringu poolt!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kontrolli ikka üle käimla tuulutustorud ja seal õhu liikumine. Tihti on ämlik võrgu ette teinud või muul põhjusel tõmme puudub.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MarinaR kirjutas: 20 Sept 2019, 22:32 Milles võib olla probleem ?
Mõtlesin öö otsa sinu probleemile ja minu arvates on haisu põhjuseks madalrõhkond, ülemaailmne kliima soojenemine ja EKRE osalemine valitsuses. Selle vastu aitab valitsuse vahetus või näljastreik Toompeal, Riigikogu ees koos selgitava plakatiga. Näljastreik on efektiivsem sellepärast, et kui ei söö, ei teki kasvuhooneefekti tekitavaid gaase(metaani/peeru) ja pole ka sitta, mis haiseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Peale tühjendamist kohe on hais loomulik, kuna kõik avad olid suurelt lahti, küll see kaob, kui kõik jälle õhutihedalt kinni pandud. Ma olen tühjendamise ajaks poti õhutihedalt sulgenud, see aitab kuigipalju.
MarinaR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Sept 2019, 22:19

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas MarinaR »

Rein Sa kirjutas: 21 Sept 2019, 10:02 Peale tühjendamist kohe on hais loomulik, kuna kõik avad olid suurelt lahti, küll see kaob, kui kõik jälle õhutihedalt kinni pandud. Ma olen tühjendamise ajaks poti õhutihedalt sulgenud, see aitab kuigipalju.
Esimene ja teine päev oli ikka jube hais, valasime baktereid sinna. Läks veidi paremaks aga haiseb ikkagi edasi :( Tühjendamisest möödas juba 6 päeva :shock: Järgmisel aastal likvideerime kuivkäimla üldse ära aga kuidas see aeg üle elada ....
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

On ka olnud juhuseid kus pikka aega tühjendamata olukorras tekib sinna peale mingi koorik mis on siis kuivanud ja mittehaisev. Kui see ära lõhkuda (tühjendamise käigus see ilmselgelt juhtub) siis hakkabki haisema. Aga üldiselt on see siiski tuulutuse teema. Olen ka näinud juhuseid kus topitakse papitükk sinna poti peale, prilllaua alla ja siis lüüakse nö kapott kinni.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Isver susver, kas te siis ei tea, et tühjendamise järgselt tuleb lisada männiokka ekstrakti??? :o
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Kui hais jätkub, siis tuleb kontrollida, kas väljast sai suletud hermeetiliselt, kui kuskilt õhku juurde tuleb, siis haisebki ehk siis väljast tuleb õhk sisse ja poti august ruumi. Mul oli väljast alumine kaan kaetud kilega ja selle peal oli paksult liiva, nii et õhk ei pääsenud läbi. Muidugi lisaks läks ka ventilatsioonitoru kaudu korstna tuulutuse lõõri.
ziff
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 19 Sept 2014, 23:45
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kuivkäimla

Lugemata postitus Postitas ziff »

Kuivkäimla ventitalsioon on omajagu keeruline ning loomuliku vendiga võib aeg-ajalt haisuprobleeme esineda. Kusjuures see võib sõltuta õhurõhust, tuule suunast ning veel mitmetest asjaoludest.

Isiklikult on kuivkäimlaga kaks kogemust ning lühemas perspektiivis oli lahenduseks sissepuhkega ventilatsiooni rakendamine. Ühesõnaga, sai seina sisse auk tehtud ning sinna paigaldatud ventilaator, mis tekitas pelleris kerge ülerõhu. Tänu sellele ei levinud aroomid majja edasi vaid lahkusid läbi tuulutustoru, ka juhul kui selles loomulik õhuvahetus korralikult ei toiminud.

Pikemas perspektiivis on ainult üks lahendus -- kanalisatsioon ja WC :)
Vasta