Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Tere, järgmine mure. Sain kõik enda uued torud veedetud ning neil on ka piisav kalle, et tühjaks joosta, aga kui ühendasid selle eelnevalt olemasolevasse koomikusse, kus üks pool läheb püstaku poole, üks dushinurka ja üks minu uue köögi poole panin tähele, et seal ei ole kalle piisav. Alates sellest kolmikust kuni püstakuni on toru põhjas 1cm vett. See lahendus oli enne mind olemas ning kahtlustan, et seal ei antud piisavat kallet kuna muidu oleks dushinurga jaoks liiga kõrgeks läinud toru.
Variant on jätta nii nagu on. Kuna 50 toru ja dushinurk sellest kõrgemal, siis ärsvooluga pole seni probleemi täheldanud.
Teine variant oleks dushinurka tõsta mingite klotside peale, koomik kõrgemale ajada ja kõik edasised torud samuti kõrgemale tõsta. Tundub päris suur töö ning mõtlen kas asi on seda väärt, sest nagu ma mainisin, siis äravooluga pole minu paari kuu jooksul siin probleeme olnud ning ma arvan, et eelmisel omanikul oli see süsteem ka aastaid nii. Kuidas tundub?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Huvi pärast - kuidas sa tuvastasid selle, et ühes torulõigus on 1 cm vett?
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Dushinurk on ajutiselt ära võetud ning kolmikul on pime ees. Keerasin kolmiku püsti ja võtsin pimeda eest, et sinna ämbrist vett valada ja siis jäigi silma, et põhjas seisab vesi.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Ma ei tea, selle pärast küsingi :D Kartsin, et ehk on oht, et need torud või tihenenud ei ole mõeldud aastaringselt vett hoidma vms. Lihtsalt paranoiline :) Aga saan aru, et ei peaks muretsema :D
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 10 Nov 2019, 23:18 Ja mis sellest, kui vesi seisab?
Ega ei juhtugi midagi, sellise läbimõõduga torus gravitatsioon puudub ja Stõuksi valemi kohaselt midagi settida ka ei saa. Lisaks, kuna tegu suhteliselt sooja veega ja toitu mikroorganismidele pole siis ei hakka seal ka midagi lagunema ja paha haisu tekitama.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

Lugemata postitus Postitas suvaline »

"Stokes'i nimi on valesti kirjutatud",
ühesõnaga ei valda teemat. Nimi oligi meelega valesti kirjutet, ja mitte ainult nimi.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kanalisatsioonitoru ei jookse tühjaks

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 11 Nov 2019, 17:44 Ei valda jah nii "tõsist" teadust, kus 50 mm torus kaob gravitatsioon. Peaaegu nagu valge auk juba. Päris loll on see, kes vabandust ei leia.

Tavaliselt postuleeritakse, et valge auguga käib paaris must auk, mis on temaga ussiaugu kaudu seotud.
Jõudsimegi lahenduseni. Milles probleem?
Vasta