Silikoontuubi ots?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Silikoontuubi ots?

Lugemata postitus Postitas anryo »

Kuulge ehitusprofid - mis ku**di moodi te neid silikoontuubi otsi töökorras hoiate või puhastate? Kui igapäev tuubi ei kasuta (ja koduses majapidamises ju ei kasuta), siis kuivab silikoon ära ja enne uut kasutamist on jälle kõvasti vandumist ja nikerdamist, et otsikust midagi läbi hakkaks tulema.
Seal peab ju ometigi mingi nipp olema?
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Silikoontuubi ots?

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Minu on pikendanud tuubi säilivust see, kui teen koonuse keermed sama silikooniga kokku enne kinni keeramist. See tähendab, kui avan uue tuubi, pressin natuke silikooni välja ja mökerdan kohe koonuse alumise keerme sellega kokku, siis keeran koonuse kõvasti otsa, Peale kasutamist käitun sama moodi koonuse korgiga. Seda kõike saab teha sõrmi määrimata, seega jään ise ka puhtaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Silikoontuubi ots?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei ole silikooni tuubiotsi töökorras hoidnud ega kavatse ka hoida. Minu jaoks on lihtsam variant kastist uus võtta. Vanale keeran loomulikult korgi peale või teibiga kinni ja kui on vaja midagi silikoonida, siis vana otsa viskan minema ja uus külge. Uusi otsi on piisavalt sellepärast, et mul läheb akrüüli küllaltki palju ja ühe otsaga lasen ca 4-5 tuubi tühjaks, enne kui minema viskan koos tühja tuubiga. Uued otsad olen visanud tagavaraks kilekotti ja kilekoti kasti, kus on igatsugu akrüülid-silikoonid-hermeetikud-liimid-jms värk. Uusi otsi on vaja läinud ka akrüüli laskmiseks nurga taha, kuhu püstoliga korralikul ei mahu. Lasen otsa keskelt kuumafööniga pehmeks, painutan vastavalt soovile, ootan kuni kõvastub ja ongi nurga taha laskmise tuubi ots valmis. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Silikoontuubi ots?

Lugemata postitus Postitas laurit »

Poes täitsa müüakse neid otsikuid eraldi ka. Vähemalt Espakis olen näinud.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Silikoontuubi ots?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

minuarust on ad seal lahtiselt. Kui võtad ühe tuubi, siis neid ka peoga ühes
Vasta