Krohvimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Hantskan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Veebr 2019, 12:29

Krohvimine

Lugemata postitus Postitas Hantskan »

Tere,

Küsimus selline , et kui ma soovin MP'ga krohvida, siis kas võrk läheb seina ka MP'ga või pean selleks kasutama armeerimissegu. Või mis variandid on ?

Ja kui paks peab olema segukiht võrgu all ? Piisab nt. 10mm kammiga tõmbamisest ja sinna peale surun võrgu ja siis pärast silun sirgeks ?

Ja millega kruntida betoonpaneel lagi , et krohv sealt alla ei kukuks ? :scratch:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Krohvimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kas oled kindel et sinna betoonlakke on võrku vaja?
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Krohvimine

Lugemata postitus Postitas renxx »

Eeldan, et tegu uue ehitisega ?

Miks üldse paneele krohvida ? Paneelide vuugid täidetakse MPga ja lõigatakse uuesti vuugirauaga algsest väiksemad vuugid sisse, siis juba vähemalt kaks kihti lauspahtlid, kehvemal juhul 3 kihti, sest paneelid kipuvad "mullitama" hakkama pahteldades.

Siledaks krohvides saad mõrades lae omale, võrguga või ilma, vuukidesse tekivad mõrad igaluhul.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krohvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Noh, eks neid betoonlagesid ole erinevaid ja pole veel sattunud viimistlema betoonlage, mille paneelide otsad oleks toetunud ideaalselt tasapinnaliselt seinale. Vanades paneellagede majadest on visuaalne vaatepilt eriti hull ja lainetab. Eks seepärast olen krohvinud tasapinda tellija tahtmisel ja sellistel juhtudel paigaldan vuukidele ca 20cm laiuse armeerimisvõrgu. Lae krohvimisel on tungivalt soovitatav eelnevalt kruntida, sõltumata, kas on uus või vana lagi. Ise olen kasutanud kvartsliiva sisaldavaid krunte. Vanade lagede puhul tuleks jälgida, mis värviga on lagi eelnevalt värvitud. Kui kriidivärviga, siis jamamist rohke.
Krohvi allakukkumisega laest oli aastaid tagasi suurem jama vist Merirahu elurajooni mingis kortermajas. No ja eks ole endalgi apsakas juhtunud, et krohvitasandus tuli laest alla. Vist olen sellest ka siinses foorumis kirjutanud. :blush:
Renxx, ei pruugi tulla pragusid ja mul neid näited mitmeid ja samas on ühe eramaja sitasti tehtud vundamendi pärast Aeroc laepaneelid isegi võrgu pikuti pooleks käristanud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta