Siseviimistluse lahendus fibol ?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Taivo7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mär 2020, 08:00

Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Taivo7 »

Tere!
Ärge kohe lööma kukkuge :)

Välisseinad 200mm fibo 5plokist, väljast soojustust 200mm eps 60 ja peal krohv nagu ikka.

Küsimus selles, et kas selline lahendus seest on väga vale ?
1. Seestpoolt köik välisseinad üle krohvitud tavalise krohviga, et öhuliikumist vältida.
2. Edasi välisseina puidust roovitus kipsplaadi jaoks ja siis kipsplaat seina. ( sealt edasi juba viimistlus nagu ikka )
3. Siseseinu ei krohvi eelnevalt ja kleebiks kipsplaadi otse fibo külge ja siis juba viimistlus.

Kas lahendus väga vale ehituslikult?

Ja kindlasti tekib küsimusi, et miks ei tee seda krohv+pahteldus varjanti, et hind tuleb sama mis kipsplaadilgi.
Vastus on aga selles, et kipsplaati suht vabalt käes ja seda varemgi viimistlenud ja ei peaks töömehi palkama.

Ette tänades!
Viimati muutis Taivo7, 04 Mär 2020, 12:01, muudetud 1 kord kokku.
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Kipsplaat puitkarkassi asemel metallkarkassile.
Taivo7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mär 2020, 08:00

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Taivo7 »

Huvi pärast küsiks miks metall parem kui on puit ?
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Ei mängi tempi ja niiskusega.
Taivo7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mär 2020, 08:00

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Taivo7 »

Aga siseseinad ? Kas võib kipsi otse vastu fibot panna ?
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Enamikel juhtudel sisesein ei ole nii tasa laotud, et kips otse peale panna.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas renxx »

Ehitanud siis juba eos puitkarkass maja .. teed endale kivist maja ja lappad ikka kõik kipsi alla, arusaamatu.

Krohvi kõik seinad võrguga, ja lõppviimistlus sinna peale. Krohvpinna viimistlemine ei erine kipspinna viimistlemisest.
Taivo7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mär 2020, 08:00

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Taivo7 »

Ja nagu ikka tehakse kohe kõik maha. Esimeses postituses selgelt kirjas miks kipsplaati mõtlesin panna. Miks ültse viimistlusest jutt ?
Küsimus oli kas kipsplaati võib otse fibole kleepida ja kas see on ehituslikult vale ja võib sellega muid probleeme kaasneda ?
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas renxx »

Ei ole otseselt vale ja võid selle ka otse fibole kleepida. Suure hambaga kammiga segu alla ja plaat peale, kui segu kivistunud, lase juurde ka mõned kruvid. Lisaks sinna karkass veel ehitada oleks minu arust veel hullem lahendus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Taivo7 kirjutas: 04 Mär 2020, 08:30 Ja kindlasti tekib küsimusi, et miks ei tee seda krohv+pahteldus varjanti, et hind tuleb sama mis kipsplaadilgi.
Vastus on aga selles, et kipsplaati suht vabalt käes ja seda varemgi viimistlenud ja ei peaks töömehi palkama.
Lööma ei hakka, aga küsimusi on ikkagi. Kas tõesti on kipsplaadiga tegemise ainsaks kriteeriumiks see, et kipsplaati on vabalt käes ja seda ennegi viimistletud? Väheke ettenägemise võimet on? No olgu, pistikuaukudega saab hakkama ja saab kindlalt fikseeritud, kuid kui tahad seinale midagi kinnitada? Kasvõi kardinasiine või -puid. Jah, on saadaval korralikke kipsplaadi tüübleid nagu tagant rosetiks minevad, kuid need tahavad taha rohkem ruumi, sest nende kruvid on pikemad, aga sul ei ole kipsplaadi taga niipalju ruumi ja väiksema, asja kinnitamiseks on need liiast. Krohvitud seina lasta 4mm auk ja sinna pista tüübel on väljanägemiselt tunduvalt viisakam. Aga noh, valik on sinu! Kui valik jääb kipsplaadi kasuks, siis tee nagu kommentaatorid renxx ja kunn24 soovitasid, kuigi lisakruvide mõtekuses jääksin hetkel kahtlevale istekohale, milleks mingid kruvikohad lisapahteldamiseks. Ega need mõned kruvid nüüd küll midagi päästa kui kipsplaadi taha pole ühtlaselt kleepollust pandud ehk sitalt kleebitud. Olen lähedalt näinud, kuidas vannitubadesse on kleebitud 100x250x2cm marmorist plaate ja ei mingeid lisakruvisid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas aero »

Jajah. Marmori kleepijad kindlasti kaalusid pikalt, kas panna lisakruvid ka või mitte. Keeruline valik.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 06 Mär 2020, 10:58 Jajah. Marmori kleepijad kindlasti kaalusid pikalt, kas panna lisakruvid ka või mitte. Keeruline valik.
;) See marmorplaatide vihje oli renxx-le, kes soovitas paar kruvi lisaks. Esiteks ei saa kleebitud kipsplaati lasta plaadi jaoks ettenähtud kruvisid ja suuremad-pikemad kruvid kipuvad plaadi lohku tõmbama või plaadi kattepaberi ära lõhkuma. Kui plaat ei seisa peale paigaldust ja kerget kinniklopsimist iseseisvalt seinas, tuleb leida mingi muu lahendus nagu krohvimine, mis aga teemaalgataja poolt on välistatud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas renxx »

Esiteks oli mul kirjutatud mõned kruvid, mitte paar kruvi nii nagu sina selle ümber pööranud oled. äärtest ja keskelt näiteks iga 400mm tagant on täiesti piisav. Teiseks, miks sa ei saa puidukeermega kipsikruvi sinna lasta näiteks 50mm pikkusega ? Kuigi mina laseks vähe massiivsemad kruvid sinna mis haakuks fiboga paremini. Kolmandaks on sul lood ja silmad peas kruve lastes, et näha kuskohast hakkab kruvi plaati lohku tõmbama. Neljandaks, miks pead sa kruvi läbi paberi laskma ?

Viiendaks, kahjuks ma eeldan tihti, et inimetel on endal pea otsas edasi mõtlemiseks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 07 Mär 2020, 05:11 Esiteks oli mul kirjutatud mõned kruvid, mitte paar kruvi nii nagu sina selle ümber pööranud oled.
Tõlgendamise küsimus ja kuulub rohkem sinna semiootika valdkonda, kuid üldiselt ma sain aru mida sa mõtlesid.
renxx kirjutas: 07 Mär 2020, 05:11 Teiseks, miks sa ei saa puidukeermega kipsikruvi sinna lasta näiteks 50mm pikkusega ?
13mm kipsplaat, vähemalt 12mm kamm, lisame sinna juurde fibo enda ja ladumise tolerantsi ehk ideaalse ladumise korral 10mm. oled ikka kindel , et see 25mm midagi päästab ja kruvi ei hakka ringi käima?
renxx kirjutas: 07 Mär 2020, 05:11 Kuigi mina laseks vähe massiivsemad kruvid sinna mis haakuks fiboga paremini.
Just-just, aga uba ongi selles, et tummisematel kruvidel on pea suurem-paksem ja hakkabki jamasid tekitama. Kas tõmbab lohku või lõhub paberi. Kui rääkid paberi lõhkumisest, siis tihtipeale annab see endast märku alles pärast krunti või põhivärvi. Ei ole eriti ilus vaatepilt keset seina näha olev niiskusest kergelt pundunud paberiserv. Nähtud küll seda efekti. Olenisegi loobunud pakkumisest maja viimistluseks, sest praktiliselt kõik kruvikohad olid lõhutud, kus piirajaga liiga tugevasti vajutatud, kus liiga sügavale keeratud jnejne. Teadsin juba ette võimalikke tekkivaid defekti ja mulle oli lihtsam loobuda.
renxx kirjutas: 07 Mär 2020, 05:11 Kolmandaks on sul lood ja silmad peas kruve lastes, et näha kuskohast hakkab kruvi plaati lohku tõmbama.

Kindlasti, aga need on olemas ka teema algatajal ja kogemused tal ka nagu puuduvad. Muidu ei oleks seda teemat.
renxx kirjutas: 07 Mär 2020, 05:11 Neljandaks, miks pead sa kruvi läbi paberi laskma ?
Ei pea, aga millegipärast lasevad.
renxx kirjutas: 07 Mär 2020, 05:11 Viiendaks, kahjuks ma eeldan tihti, et inimetel on endal pea otsas edasi mõtlemiseks.
Ise eeldaks ka sama, aga oikuipalju olen pidanud pettuma. ;) Mul on sama jama nagu Ajujahi žürii liikmetel- senikaua kuni neil on pakutava idee kohta "miks ja milleks" küsimusi ja nad pole nendele küsimustele saanud neid rahuldavaid vastuseid, ei ole idee hea. ;)

Ikkagi jäi õhku küsimus, mille pärast ma tõin ka marmorplaadi näite. Kui sein on piisavalt sirge kleepimaks sinna kipsplaati, siis mille kuradi pärast on sinna vaja lasta veel mingeid kruvisid? Idee järgi ja ka tegelikult on korralik, kuivas kohas hoiustatud ja paigalduse ootele põrandale laotud kipsplaat kujupüsiv ning seisab seinas ka ilma mingite lisakruvideta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 07 Mär 2020, 10:20 Sama pikalt saaksid jutustada kipsplaatide mõttetusest ja seina pahteldamisest?
Kas sul on vastus küsimusele, et miks need kruvid seal on vajalikud?

Olen samuti kunagi kleepinud kipsplaati, kuid kruvide järgi kipsplaat küll vajadust ei tundud. Huvitav miks?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Siseviimistluse lahendus fibol ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 07 Mär 2020, 16:36 Kuid mu küsimus oli ajendatud sellest, äkki teed kodanikule selgeks, et antud juhul oleks pahteldus mõttekam? Kuigi ta seda eriti ei soovinud.
Mõtetu üritus ja mõtetustele ei viitsi oma sõrmeotsakesi piinata. ;) Taivo7 on juba kaks korda maininud, et ei soovi krohvimist.
Minu küsimused ja heietused olid ajendatud uudishimust kipsplaadi kleepimisel peale kleepsegu kivistumist veel kruvide lisamine. Minu jaoks mõistlikku seletust pole veel lugenud sellele soovitusele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta