kaugloetav veemõõtja

saunad, santehnika, boilerid jne
Külaline
külaline

kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Kas eksisteerib ja on võimalik paigaldada ainult ühe korteri piires eraldi kaugloetavad veemõõtjad ja kuidas käib nende mõõteude kauglugemine.

Probleem mida tahaks lahendada on seotud üürikorteritega kus näitude kättesaamine on omaette ooper kus üürnikud sageli ei suvatse neid näite saata ja ise näitude lugemiseks peab aja kokku leppima jne. Viimases hädas võiks lahendada isegi mingi pidevalt võrku ühendatud odava android telefoniga mis paigaldada veemõõtja kappi ja saadab intervalli tagant pilte ala 3x kuus vms.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Eks seda peaksid veefirmast küsima. Mul on maja ja selle keldris kaugloetav veemõõtja ja selle lugemine käib nii, et kuu esimesel päeval sõidab veefirma auto aeglaselt (mitte kihutades) mööda tänavat ja korjab oma aparatuuriga majade näidud kokku.
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas mattu »

ip kaamera?
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rein Sa kirjutas: 06 Veebr 2018, 11:39 Eks seda peaksid veefirmast küsima. Mul on maja ja selle keldris kaugloetav veemõõtja ja selle lugemine käib nii, et kuu esimesel päeval sõidab veefirma auto aeglaselt (mitte kihutades) mööda tänavat ja korjab oma aparatuuriga majade näidud kokku.
asi selles ongi , et ega terve maja ei taha sellest midagi kuulda vaid ainult ma tahan enda korterisse seda panna, näidud pean ise ikka koreteriühistu.net sisse toksima , lihtsalt tahaks neid näite teada ilma üürnikuga tegelemata
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Kas see mitteteatamine on mingi pahatahtlik keeldumine, või lihtsalt kohustuse mittetäitmine unustamise/laiskuse tõttu?
Saada meeldetuletav SMS siis või kui ei reageerita, tee ise prognoos 10m3 iga kuu näiteks. Kui tegelik tarbimine on tal väiksem ja ta ei taha ette maksma hakata, siis ehk liigutab ennast ja hakkab teavitama, lihtne :)
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

meelis11 kirjutas: 06 Veebr 2018, 12:51 Kas see mitteteatamine on mingi pahatahtlik keeldumine, või lihtsalt kohustuse mittetäitmine unustamise/laiskuse tõttu?
Saada meeldetuletav SMS siis või kui ei reageerita, tee ise prognoos 10m3 iga kuu näiteks. Kui tegelik tarbimine on tal väiksem ja ta ei taha ette maksma hakata, siis ehk liigutab ennast ja hakkab teavitama, lihtne :)
Ma ei hakka süübima miks keegi neid näite ei viitsi esitada ja miks ma peakski seda tegema, kui ma saaks selle automatiseerida , tegelem sellega mis on mõttekam. Lihtsalt ei ole poes hakanud silma letitoodet mida saaks riiulilt osta ja seadistada, kes santehnikaga kokku puutub ehk teab midagi soovitada.

Kui mõttekas täna on, et iga kuu sajad tuhanded inimesed kulutavad 1 - 5 minutit elektri- ja veenäitude või mingite muude tarbimisnäitude kogumiseks ja esitamiseks :D kui see maksaks mulle ka 500 eur ma kulutaks selle sekundiga , et ma ei peaks neid näite esitama enam kunagi oma elus.

Igale üürnikule selgitada kuidas näitu võtta ja neid smsidega tülitada kogu elu ei ole eriti progressiivne , mind need kulud ei huvita ma võtan alati ühe summa iga kuu aastaringi mis katab ka kommunaalid prognoosiga , kõik on väga lihtne ja ma ei viitsi kuskile (teise linna) sõita mingeid näite lugema
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas laurit »

http://tepso.ee/ultraheli-2
MULTICAL® 21
Osta ja loe kuidas jaksad.
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

laurit kirjutas: 06 Veebr 2018, 14:06 http://tepso.ee/ultraheli-2
MULTICAL® 21
Osta ja loe kuidas jaksad.
tänud , hakkab looma nüüd vaja ka see "lugemise jaks" osadena leida. See veemõõtja hinnaklassis vist ~ 250€ ~300€ , vaja kahte soe ja külm.

muidugi selle kalkulatsiooniga android telefon ja sealt ajastatud kaamerapilt dropboxi ja seadmeinterneti kuupakett maksab täna vähem 10 aastaseks mõõtmisperioodiks , kui üks taadeldud arvesti :scratch: aga vaatame mis me letilt leiame
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui su üürnikud ei viitsi näite saata siis oled nõrgad lepingud teinud. Mina üürileandjana laseksin teha üürnikule ligipääsud ja las panevad ise näidud üles. Kirjutaksin selle lepingutesse sisse. Eriti hästi motiveerib see kui nimetad korteri eest 2 erinevat kuuüüri. Soodsam hind sisaldab näitude lugemist üürniku poolt. Kallim on kauglugemise seadmete amortisatsiooni ja hoolduskuludega.

Sõita teise linna näitu vaatama - pole ka paha mõte :D.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas laurit »

Külaline kirjutas: 06 Veebr 2018, 14:17
laurit kirjutas: 06 Veebr 2018, 14:06 http://tepso.ee/ultraheli-2
MULTICAL® 21
Osta ja loe kuidas jaksad.
tänud , hakkab looma nüüd vaja ka see "lugemise jaks" osadena leida. See veemõõtja hinnaklassis vist ~ 250€ ~300€ , vaja kahte soe ja külm.

muidugi selle kalkulatsiooniga android telefon ja sealt ajastatud kaamerapilt dropboxi ja seadmeinterneti kuupakett maksab täna vähem 10 aastaseks mõõtmisperioodiks , kui üks taadeldud arvesti :scratch: aga vaatame mis me letilt leiame
Lugemine toimub USB Arvestilugeja abil, allaletava tasuta tarkvaraga kuni 200-le arvestile.
Samalt lingilt, mis ma enne panin.
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 06 Veebr 2018, 14:42 Sõita teise linna näitu vaatama - pole ka paha mõte :D.
ära vii teemat kõrvale , jäägem kaugloetavate veemõõtjate juurde . Näitude edastamine ja selleks kellegi lepinguga motiveerimine 2018 IOT ajastul ja koduautomatiseerimise ajastul on vale suund.

elektrinäidud on kaugloetavad , nii võiks olla ka veenäitudega ja kui su kinnisvara juhtub asuma erinevates piirkondades võid kulutada kinnisvara haldamisele märkimisväärselt puhtalt transpordi ja enda aja arvelt.

hetkel Lauriti pakutud kamstrup tooted tasuvad uurimist (hinnad ja saadavus näikse olevat ainult läbi müügimeeste)

ise olen katsetanud lihtsalt androidi telefonist ajastatud info edastamist (hinnad avalikud, tooted ja teenused letilt leitavad ja ei vaja eraldi veemõõtja vahetamist)
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

laurit kirjutas: 06 Veebr 2018, 15:01 Lugemine toimub USB Arvestilugeja abil, allaletava tasuta tarkvaraga kuni 200-le arvestile.
Samalt lingilt, mis ma enne panin.
ja seelle usb lugeja kasutamiseks peab ikka minema arvesti juurde või saab selle kaudu pumbata info võrku ?
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas laurit »

See usb ja mõõtur on wireless m-bus toega. Käid ukse taga "vaatamas" või siis paned mingi pisikese arvuti kuskile peitu, mis saadab sulle siis näidud.
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

laurit kirjutas: 06 Veebr 2018, 15:22 See usb ja mõõtur on wireless m-bus toega. Käid ukse taga "vaatamas" või siis paned mingi pisikese arvuti kuskile peitu, mis saadab sulle siis näidud.
ok tänud selgitamast , sama mis androidiga pilt teha ja OCR -iga pildilt numbrid tuvastada ja igal juhul on kuskil mingi väike arvuti/telefon peidus
Fgh
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Arvestades, et kuu üür on alati sama summa ja näidud tuleb manuaalselt sisestada, kas poleks mõistlik igakuiselt sisestada ühte arvu mitu, mis oleks suurem tegelikkusest. Kord aastas sisestada tasaarvestuseks õige näit. See automatiseerimine ei automatiseeri ju tegelikkuses midagi.... Pigem tekitab kulusid juurde ja töövaev jääb samaks. Saaks aru, Kui see näit automaatselt süsteemi läheks.
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Fgh kirjutas: 06 Veebr 2018, 18:29 Arvestades, et kuu üür on alati sama summa ja näidud tuleb manuaalselt sisestada, kas poleks mõistlik igakuiselt sisestada ühte arvu mitu, mis oleks suurem tegelikkusest. Kord aastas sisestada tasaarvestuseks õige näit. See automatiseerimine ei automatiseeri ju tegelikkuses midagi.... Pigem tekitab kulusid juurde ja töövaev jääb samaks. Saaks aru, Kui see näit automaatselt süsteemi läheks.
Läheb muidugi teemast välja , aga kõike saab teha. Tasaarveldus kortermajas toimub teiste inimeste arvelt ja saab valetada ja ka varastada jne , lihtsalt näidu igakuine vaatamine ja sisestamine ei ole täna jätkusuutlik tegevus kellelegi . Pole vahet kas sisestatakse õiget või valet näitu või kunagi klaaritakse , oluline on , et seda ei peaks üldse tegema.

Saan selle lõpuni automatiseerida hetkest millal mul on see näit numbri kujul olemas. Numbri kujule saab selle kas kaugloetava mõõtjaga nagu laurit välja tõi või siis pildilt OCR -iga (https://cloud.google.com/vision/docs/ocr ) numbreid tuvastades.
fgh
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas fgh »

Külaline kirjutas: 06 Veebr 2018, 12:46näidud pean ise ikka koreteriühistu.net sisse toksima

Kust see siis automaatne on, kui ise sisestate? Varastamise teema on hoopis mingi Teie leiutis. Annate iga kuu 2 kuupi rohkem teada ja aasta lõpus õige näit vms tarbimise ajaloo põhjal. Kõik maksavad lõpuks sama palju ja keegi ei saa kahju. See selleks.

Ennast huvitaks ka kuidas TÄIS automaatselt on võimalik seda ajada, sest lõpus istub ikka ühistu tegelane vahel, kes ekirja või mujal numbri sisestamist nõuab. Ei saa ise ka aru sellest numbri passimisest, võiks korra aastas vaadata ja mingit väljakujunenud x numbrit maksta aasta läbi vms.
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Scott »

Külaline kirjutas: 06 Veebr 2018, 23:14 Saan selle lõpuni automatiseerida hetkest millal mul on see näit numbri kujul olemas. Numbri kujule saab selle kas kaugloetava mõõtjaga nagu laurit välja tõi või siis pildilt OCR -iga (https://cloud.google.com/vision/docs/ocr ) numbreid tuvastades.
Miks on vaja seda asja nii keeruliseks ajada ja tarkvaralist tärgituvastust mõõtja küljes teha, kui ikka ise peab minema näitu ukse taha lugema.

Kui juba kaamera paigaldamiseks läheb, siis saab selle näidu pildi kujul miskitviisi kätte. Kui pilt käes, on OCR kahe kõrva vahel. Niikuinii peab e-maili jaoks selle arvu uuesti sisse toksima.
Kuidas üürnik sellisesse kaamerasse suhtub, on veel iseküsimus :glare: . Arvab ei tea mida, kui näidu teatamise vajadusestki päris aru ei saa.

Osadel arvestitel on lugemismehhanismi küljel näha koht, kuhu saab paigaldada Halli või optilise anduri impulsside lugemiseks. Miinuseks on asjaolu, et mõõdumehhanismi tehaseplommi peab eemaldama selle paigaldamiseks. Seletamist juhatuse suunal.
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 06 Veebr 2018, 15:11...jäägem kaugloetavate veemõõtjate juurde . Näitude edastamine ja selleks kellegi lepinguga motiveerimine 2018 IOT ajastul ja koduautomatiseerimise ajastul on vale suund
Minu soovitus oli jätta üürnikule valik: kulutab 5 min kuus näitudele või maksab kinni sinu innovatiivsed automaatsed lahendused. Kahtlen selles, et terve mõistusega üürileandja teeb sellise (hetkel veel) päris kalli arenduse oma kuludega ja kavatse üürnikult sentigi küsida ever. See ei oleks loogiline.
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Scott kirjutas: 07 Veebr 2018, 02:17 Miks on vaja seda asja nii keeruliseks ajada ja tarkvaralist tärgituvastust mõõtja küljes teha, kui ikka ise peab minema näitu ukse taha lugema.
selle saab lõpuni automatiseerida ei pea kuskile minema , kui number juba käes
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 07 Veebr 2018, 10:37 Minu soovitus oli jätta üürnikule valik: kulutab 5 min kuus näitudele e.
Jah , aga jäägem teemasse ma ei aruta siin kuidas üürnikuga suhelda , üürnikutega suhtlemine ei ole minu eesmärk, eesmärk on seda vältida ja vältida ka suhtlemist korteriühistute ja ettevõtetega. Kokkuhoid ei tule alati ainult ühest kohast , see raha/aeg mul enda elu parendamiskes investeerida ei ole minu jaoks täna probleem.

Ja see on muideks kõikide inimeste esmane soovitus , et delegeeri kellelegi edasi, aga reaalsuses on terve Eesti täna ikkagi mingite näitude edastamise orjuses. Elus on targematki teha , kui iga kuu kulutda n aeg erinevate näitude edastamiseks. Olgu see aeg meeldetuletusele, suhtlusele, edastamisele pool tundi x 12 kuud x 45 aastat mul elada = oma teadlikust elust kulutate näitude edastamisele ~12 ööpäeva. Ütleme, et 100000 eestlast edastavad näite igakuiselt (poel vahet kas õiged või valesid) siis kambapeale ajakulu sellele on 45 aasta jooksul 1200000 päeva mis omakorda on 3287 aastat mõttetu tegevusega sisustatud aega.

seega jäägem teemasse , teema on kaugloetav veemõõtja , milliseid on turul saada
Külaline
külaline

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fgh kirjutas: 07 Veebr 2018, 01:17 Ennast huvitaks ka kuidas TÄIS automaatselt on võimalik seda ajada, sest lõpus istub ikka ühistu tegelane vahel, kes ekirja või mujal numbri sisestamist nõuab. Ei saa ise ka aru sellest numbri passimisest, võiks korra aastas vaadata ja mingit väljakujunenud x numbrit maksta aasta läbi vms.
põhimõte on lihtne, hetkel kui sul on see number digikujul olemas teeb programm selle "sinu osa" ära kas saadab KÜ e-mailile , logib sisse ja sisestab kuskile veebilehele jne, see osa tuleb endal programmeerida. Programmeerida ma oskan , hetkel vajab raudvara osa lahendamist ja selleks mõtlesin siit küsida mis juba valmislahendustena pakkuda on.
kristerv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Apr 2019, 18:46

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas kristerv »

Aasta aega hiljem otsin mina sama asja. Ma pole aga kinnisvara omanik isegi - olen üürija. Omanik käib pinda, mina aga olen hajameelne - tekitab stressi omas kodus. Samal ajal uuendavad autod oma tarkvara üle interneti ja kosmoseraketid maanduvad püstiasendisse.

Igatahes olen ka progeja, et kui keegi selle postituse üles leiab ja tahab müüdava toote sellest koos välja mõelda (või ostuhuvist teada anda), siis sutska e-mail veeloendur@krister.ee.
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Mis seal ikka keerulist, tuleb panna impulsianduriga veemõõtja ja natule progeda, osadele saab impulsianduri lihtsalt juurde lisada ilma veemõõtjat vahetamata.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas fanatic »

"Harjumaal Viimsi vallas asuva Laiaküla elanikud on ühed esimesed Eestis, kes said endale majapidamistesse püsivalt asjade interneti võrguga ühendatud ja seega kaugloetavad veearvestid."

https://tehnika.postimees.ee/6561388/la ... eearvestid
Vasta