puurkaevu?

naine metsast
külaline

puurkaevu?

Lugemata postitus Postitas naine metsast »

Tere! Väga asjalik foorum!!! Olen üksiknaisterahvas, kes hakkab metsa pisikest maja ehitama. Kuna mul eriti palju ehitusalaseid tutvusi pole, hakkan teile ilmselt aasta jooksul vägade palju rumalaid küsimusi esitama :)
Esimene küsimus oleks puurkaevu kohta. Tean, et mu naabermaa omanik tahab samuti nii elektrit kui vett omale sisse, siis kas on mõtet teha puurkaev kahe peale? Kas tuleb kokkuvõttes odavam ja mõistlikum? Kust otsast ma üldse peaksin hakkama ajama puurkaevu tegemist.. kas metsa sisse, kus on täielik privaatsus, tee vaid minu maani on vaja ametlikku puurkaevu või võiksin otsida firma, kes teeks nn. mustalt (ja kas siis tuleb üldse soodsam?!).
Firmade kohta infot leian ilmselt netist.
Külaline
külaline

re: naine metsas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõige lollikindlam oleks asi ametlikult teha koos vastavate lubagega. Siis saab kaevuga kaasa passi kus on kirjas kaevu tootlikus, dün. vee tasapind jne. Neid andmeid on pumpa valides tarvis. Naabermajaga tasub kaev ühiselt teha kui kahe maja vahe ei ole liiga suur ja kaevu tootlikus on piisavalt kõrge. 2 peale tuleb kindlasti odavam. Puurida tasuks ehk 3" kaev - on odavam ja kasutada grundfosi 3" puurkaevupumpa. See küll kallim aga sinna sisse ehitatud kõikvõimalikud kaitsmed. kui teisele need vajalikud vidinad juurde panna siis tuleb kallim kui grundfos. veel võiks välja mõelda kui palju vett vaja läheb ehk mitu kraani tuleb ja palju neist ühel ajal lahti võivad olla.
http://www.akvedukt.ee http://www.industek.ee sealt saab nõu küsida
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

sa ei pea mingi puurkaevu pumpa ostma nii 6 või 8 tuhande kr eest _kui vesi on ikka 5 meetri juures siis kõlbab veeautomaat ka_ mul kodus juba nii 10a olnud väha asjalik asi teine.ja see pump maksab vaid nii 2500kr_)
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

kevu hinnavahe tuleb mustalt nii 5 kuni 8 tuhat krooni odavam aga kui ametlikult teed siis läheb asjaajamisega nii 2 kuud-kui soovi on siis anna oma tel number
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas onu41 »

No ma arvan,et proovi ikka kõige pealt tavalist salvkaevu teha lasta.See ikka hulga odavam. Lase veesoon üles otsida ja siis kaevumeistrid peale.Puurkaevu tegemine on ~ 200000 krooni, kui teha ametlikult.
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

noo 3 kuud tagasi läks 30m kaevu maksma 26 tuhat krooni aga eks kõik olened mis pinnas on vist_)
jobu
külaline

Lugemata postitus Postitas jobu »

No ma arvan,et proovi ikka kõige pealt tavalist salvkaevu teha lasta.See ikka hulga odavam. Lase veesoon üles otsida ja siis kaevumeistrid peale.Puurkaevu tegemine on ~ 200000 krooni, kui teha ametlikult.



Laas sealt kaevust hakkabs siis õlut ulema et nii kallis on
minu teada on kaevud 50 kuni 120 tuhat ja see 120 tuhat siis ikka peab vastav maasik ka olema
kaidu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 24 Mär 2006, 17:54

Lugemata postitus Postitas kaidu »

suurpoiss kui teed puurkaeve jäta kontakt järgmine aasta vaja
Vasta