laudis seina ja tuulekastilauad

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
yks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Sept 2009, 12:42

laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas yks »

palju maksab eelvärvitud laudise seina paigaldamine ja palju tuulekastilaudade paigaldus? Sooviks teada ruudu hinda. Asukoht Tallinna lähiümbrus.
N
külaline

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas N »

Sama küsimus. Laudist panna veel 70m2 ja tuulekasti u 50m2. Palju sellise töö tegemine maksab?
Asukoht Tallinna külje all.
Qit
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 11 Mär 2009, 12:22

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas Qit »

Eelvärvitud laudise paigaldus on kallis lõbu,sest nad on ju raskemad,kui värvimata lauad.jaN tuulekastil on ikka jooksev meeter 50 ruutu on ju väljak,ma isegi ei kujuta ette kus nihuke tuulekast asub.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Qit kirjutas:Eelvärvitud laudise paigaldus on kallis lõbu,sest nad on ju raskemad,kui värvimata lauad.jaN tuulekastil on ikka jooksev meeter 50 ruutu on ju väljak,ma isegi ei kujuta ette kus nihuke tuulekast asub.
Ohoo, kas Jaanipäevaga käekesed nii nõrgaks jäänud? Arvestusega, et laua 0,1x6m (puidu omakaalu arvestamata) värvimiseks kulub materjali laua kohta max 300-400 grammi. 1 kg värviga saab värvida umbes kuni 4 m2-t ehk 1kg:4m2-ga ja korrutada 0,6m2, siis saan ühe laua lisaraskuseks 150 grammi krundi ja värvi arvelt. See võtab tõesti võhmale ja lisaraha küsimine on vägagi õigustatud! :) Tuulekast, suurusega 50m2 ei ole üldsegi palju ehk arvutame jälle natuke- 0,5m laiuse tuulekasti kogupikkuseks tuleks 25 jooksvat meetrit ehk teeme selle pikkuse neljaks ja saame umbes maja põhiplaaniga 3,55x7 meetrit. On see väljak?

.......ma isegi ei kujuta ette kus nihuke tuulekast asub...............
Mõtle natuke, mõtle, kus kohas tuulekastid võivad asuda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Qit
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 11 Mär 2009, 12:22

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas Qit »

Kuule ehitusveteran,vastata saab ikka sama targalt kui küsitakse.Sa ise ju arvestasid pikkused välja,miks sa siis hinda ei pannud,kuradi veteran,maja võib ka kolmekordne olla?Aga raisk kohe on vaja teisele ninna karata,pane kohe hind ülesse,selgeltnägija
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuule, Qit, ei hakka sinu mängumaale trügima, aga hinnatõstmiseks võiksid natuke mõjuvamad põhjused välja mõelda kui värvimata laua versus eelvärvitud laua kaalude vahe. Tuulekasti tegemise asukohast, kõrgusest, laiusest jne. ei olnud hinnapäringus juttugi. Kas sina pakkusid oma hinda? Ei, vaid hakkasid kõigepealt hinda kergitama, vähemalt mind muigamaajaval põhjusel. Kirjutanud nende eelvärvitud laudade paigalduse hinnatõusu põhjuseks kasvõi see, et neid tuleb ettevaatlikumalt paigaldada, et mitte rikkuda värvikihti. Võib-olla mõni elukauge "vanatüdruk" oleks isegi nõus olnud sinu põhjendusega. Ja väga lihtsate matemaatiliste tehetega on võimalik välja arvestada mitu jm lauda mahub ühte m2-sse või Jaanipäev ka hallrakud ära hävitanud koos jõuraasukesega. Jõudu sulle!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

teen praegu sellist tööd ja peks ütlema, et kui m2 ringi lüüa siis
tuulekastid koos vihmavesüsteemidega 200 kr/m2
ja laudise paigaldamine koos kõikide juttudega 100-120 kr/m2
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas usr1 »

tuulekastid 180.- m2
laudise paigaldamine 110.- m2
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
Urmase fänn
külaline

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas Urmase fänn »

Urmas kirjutas:
Qit kirjutas:Eelvärvitud laudise paigaldus on kallis lõbu,sest nad on ju raskemad,kui värvimata lauad.jaN tuulekastil on ikka jooksev meeter 50 ruutu on ju väljak,ma isegi ei kujuta ette kus nihuke tuulekast asub.
Ohoo, kas Jaanipäevaga käekesed nii nõrgaks jäänud? Arvestusega, et laua 0,1x6m (puidu omakaalu arvestamata) värvimiseks kulub materjali laua kohta max 300-400 grammi. 1 kg värviga saab värvida umbes kuni 4 m2-t ehk 1kg:4m2-ga ja korrutada 0,6m2, siis saan ühe laua lisaraskuseks 150 grammi krundi ja värvi arvelt. See võtab tõesti võhmale ja lisaraha küsimine on vägagi õigustatud! :) Tuulekast, suurusega 50m2 ei ole üldsegi palju ehk arvutame jälle natuke- 0,5m laiuse tuulekasti kogupikkuseks tuleks 25 jooksvat meetrit ehk teeme selle pikkuse neljaks ja saame umbes maja põhiplaaniga 3,55x7 meetrit. On see väljak?

.......ma isegi ei kujuta ette kus nihuke tuulekast asub...............
Mõtle natuke, mõtle, kus kohas tuulekastid võivad asuda.

Satun paratamatult kord aastas midagi siit foorumist otsima ja ükskõik mis teema peale lähen, on kommentaariumis ikka ja jälle Urmas. Juba 10 aastat mõtlen, et kas Urmasel selle suure pugemise ja sugemise vahel ka aega tööd teha on või on ehitusveteran üks tavaline (enda meelest) tipptegija, kes väärtustab ennast üle, küsib enda meelest väärilist tunni/tüki hinda, aga samas aasta keskmiseks kodus veedetud tundide arvelt ei teeni rohkem või niigi palju kui tavaline ehitaja, kes on nõus 6eurot tund tööl käima või 4eur m2 pahteldama või 0,7eurot plokk müüri laduma või 6 eurot m2 kipsseinu ehitama. kui kõik on tööandja poolt, siis head mehed teenivad ka selliste hindadega 1700-2000eurot kätte. Lihtsalt kui ma loen, et "alla 9euro/neto pahteldamine" või
kipsseina ehitamine alla 12 euro/m2 ei tule kõne allagi, siis tekib paratamatult küsimus, milline võimekus inimesel on. Arvan et tegemist on pigem kibestumuse ja laiskuse seguga.
Soovitan ikka kaks kätt taskust välja võtta, panna päeva eesmärgiks 20m2 maalritööd, 15m2 kipsseinu, 150plokki jne..lisaks oleks väga mõistlik teha ka stabiilselt 22päeva kuus tööd.. ja nii 12 kuud järjest.
tegelikkuses tean Urmase tegemistest natukene tuttavate info põhjal ja soovitaksin Tipptegijast Veteranil siiski vaadata enda ümber, kes on tipptegija. kas see, kellel on kogemus 30aastat või see, kes jutupaunikutest reaalselt 3 korda progressiivsemalt suudab tööd teha. Tean ka inimesi, kes plaadivad vannitubasid 6 eur/m2, maalerdavad 3eur/m2, laovad plokki 0,55s/tk, betoneerivad põrandaid 0,8eur/m2. Nad ei ole lollid, vaid tagavad endale püsiva töö ja tänu kiirele käte ja mõistuse koostööle teenivad palju rohkem kui enamus unistajad.
Keskmist 500mm tuulekasti paigaldab laudade värvimise, karkassi ja laudise paigaldamisega 1 mees ca 6-8jm päevas
laudist paigaldab keskmiselt 1 in 2-3m2 tunnis.

A.. ei saa mainimata jätta Urmase arvutust. 50m2 ja 0,5meetrise laiusega tuulekasti on kokku 25 jm?.- Mis ma oskan öelda, sa oled tõepoolest tippspetsialist. :write:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmase fänn kirjutas:Satun paratamatult kord aastas midagi siit foorumist otsima ja ükskõik mis teema peale lähen, on kommentaariumis ikka ja jälle Urmas.
Tere ärkamast talveunest! Oli vast ikka pikk uni! Oli ka värviline uni? Teadmiseks, hetkel on aasta 2016! Seda selles mõttes, et sa oled hakanud lugema vanu postitusi aastast 2010, mil sai suikusid talveunne ja mis sul tollest ajast veel lugemata.
Sul võtab reaalsuse/tänapäevaga toimetulek ja mõnede minu postituste mõttest arusaamine kindlasti veel natuke aega, eks seni kuni unerähm silmist läinud. Püüan olla mõistev! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: laudis seina ja tuulekastilauad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmase fänn kirjutas:... või niigi palju kui tavaline ehitaja, kes on nõus 6eurot tund tööl käima ... kui kõik on tööandja poolt, siis head mehed teenivad ka selliste hindadega 1700-2000eurot kätte.
Mitu tundi kuus peab töömees töötama, et sinu pakutud netomiinimumi(?) kätte saada? Õige vastus-283,3.... ! Ja kui sinu pakutud suurem summa, siis 333,3... tundi! On see normaalne tundi arv? Selle viimase pakutu järgi tuleks tööpäeva pikkuseks 15,87(!) tundi. Mis oleks keskimiselt normaalne tundide arv kuus? Õige vastus- keskmiselt 170 tundi! Milline oleks tunnihind, et saada neti 1700€? Õige vastus 10€! Palju peab maksma tööandja või mina, one men company`-na, makse? Korruta ca 1,57-ga! Ja mis m2 hindeks tuleb? Ei viitsi täpsemaks arvutuseks raamatupidajat hetkel tüüdata, tal töönädal lõppes ja hakkas vaba aeg. Jah, ma olen suuremate firmade suhtes m2 hindade osas ebaõiglane, aga mind lohutab, et ei ole neile konkurent, sest nemad nii väikeseid töid ette ei võta. Mul on lihtsalt teine klientuur ja teineteist me ei sega. Mina võitlen haltutšikutega, kes ei hooli oma olevikust(haigekassa) ega tulevikust(pension). Tegelikult ma ei võitle, sest tellija ise teab, mille eest/millele raha maksab või raiskab.
Urmase fänn kirjutas:... samas aasta keskmiseks kodus veedetud tundide arvelt ei teeni rohkem või niigi palju kui tavaline ehitaja, kes on nõus 6eurot tund tööl käima või 4eur m2 pahteldama või 0,7eurot plokk müüri laduma või 6 eurot m2 kipsseinu ehitama. kui kõik on tööandja poolt, siis head mehed teenivad ka selliste hindadega 1700-2000eurot kätte. Lihtsalt kui ma loen, et "alla 9euro/neto pahteldamine" või
kipsseina ehitamine alla 12 euro/m2 ei tule kõne allagi, siis tekib paratamatult küsimus, milline võimekus inimesel on.
Kas sa räägid ainult kui töömees või kui ettevõtja, kellel on ka muud kulutused? Kui nagu ettevõtja, siis peaks vist vihje saatma Maksuametile, ole sa minu "fänn" või mitte. IP pidi olema identifitseeritav. :scratch: :) Ülejäänu on Maksuameti jaoks "delo tehniki".
Urmase fänn kirjutas:Soovitan ikka kaks kätt taskust välja võtta, panna päeva eesmärgiks 20m2 maalritööd, ...
Jube vahva arvutus(ära pane tähele antogüüme), kuid pean sind kurvastama, kuid sinu soovitatud normatiivid on isegi minul reaalsus.
PS. Palun ära võta sõna töömehe seisukohalt, vaid näe asja ka ettevõtja mätta otsast! Olen FIE ja on olemas ka firma, aga ka mina tahan, et mul oleks Haigekassa kindlustus, jookseks tööstaaž ja oleks tulevikus midagi pangaarvel ka pensipäeval, siis kahjuks sinu arvutustest välja tulevatest numbritest nendeks ei piisa.
Mine nüüd ja pese külma veega unerähm silmist, näed asju selgemana!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta