Vahtklaasi hind

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
frondeur
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 26 Okt 2008, 14:25
On tänanud: 4 korda

Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas frondeur »

On keegi Eestis vahtklaasi ostma juhtunud ja oskab hinnaorientiiri öelda? Huvitaks ennekõike sokli ja seina vahele sobivad plokid.
v2201
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas v2201 »

Kuidas tänasel päeval Eestis sokli ja seina vahele sobiva vahtklaasiga lood on? Saadavus, hind, mõõdud?
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

v2201 kirjutas:Kuidas tänasel päeval Eestis sokli ja seina vahele sobiva vahtklaasiga lood on? Saadavus, hind, mõõdud?
Aga miks sa ei julge sellega tegelevatelt firmadelt küsida?

Urmas
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Urmas!
Kui sa vaatad küsimise kellaaega ja sinu enda vastamise kellaaega, siis olgem ausad mõlemad on suhtelised ebamõistlikud kellajad. Nii tööajaliselt kui ka nädalapäeva suhtes.
Siit järeldudes, on täiesti andestatav, et kodanik siit foorumist küsis.
Oma ala meister..
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Naabrivana kirjutas:Urmas!
Kui sa vaatad küsimise kellaaega ja sinu enda vastamise kellaaega, siis olgem ausad mõlemad on suhtelised ebamõistlikud kellajad. Nii tööajaliselt kui ka nädalapäeva suhtes.
Minu küsimus ei olnud otsene ja koheseks elluviimiseks, vaid rohkem selline retooriline, et miks küsida siit, läbi kolmandate isikute kui on olemas kõik tänapäevased kommunikatsioonivahendid otse ja kiirema vastuse saamiseks. ;)
Igatsugused mõõdud saab kasvõi siit sorides kui natukenegi viitsimist ja huvi. https://www.google.ee/search?q=vahtklaas&ie=UTF-8&hl=et Aga tundub, et küsijal oli küsimus vist sama retooriline ja jutu jätkuks kui minu vastus talle. :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Naabrivana kirjutas:Urmas!
Kui sa vaatad küsimise kellaaega ja sinu enda vastamise kellaaega, siis olgem ausad mõlemad on suhtelised ebamõistlikud kellajad. Nii tööajaliselt kui ka nädalapäeva suhtes.
Minu küsimus ei olnud otsene ja koheseks elluviimiseks, vaid rohkem selline retooriline, et miks küsida siit, läbi kolmandate isikute kui on olemas kõik tänapäevased kommunikatsioonivahendid otse ja kiirema vastuse saamiseks. ;)

Urmas
Miks küsida üldse midagi siit kui need "otseteed" olemas on?
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, veel kui vaadata esimese ja teise postituse mitte ainult kuupäevasid, vaid lausa aastaarve, siis vaevalt, et enne esmaspäeva mingit vastust ta oleks saanud. :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Miks küsida üldse midagi siit kui need "otseteed" olemas on?
Vot sellest ei saa mina kohe mitte aru, eriti sellistes teemadest nagu see praegune. Vahtklaas on ju konkreetne toode, konkreetsete mõõtudega ja igaüks põlveotsas neid juba ei nikerda nagu puulusikat.
See on sama tobe kui küsida kipsplaadi hinda kuigi nett on sellekohast infot täis.

Urmas
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tegelikult on kõik vastused igal pool olemas.
Ma arvan et selle Ehitusfoorumi võiks sulgeda.
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:tegelikult on kõik vastused igal pool olemas.
Paluks mõelda ikka küsimus(t)e sisule!
v2201 kirjutas:Kuidas tänasel päeval Eestis sokli ja seina vahele sobiva vahtklaasiga lood on?Saadavus, hind, mõõdud?
Kuidas tänasel päeval Eestis sokli ja seina vahele sobiva vahtklaasiga lood on? Sobivad lood on olemas.
Saadavus? Ikka saab.
Hind? Küsida maaletoojatelt.
Mõõdud? Palun http://estria.ee/foamglas-isolatsioon/

Kui ikka nelja aasta jooksul pole ühtegi vastust isegi esimesele küsijale ega arvatavasti tule ka järgmise 10 aasta jooksul, siis on miskit mäda ehk väga vähe selle vahtklaasi kasutajaid ja tuleks kasutada "otseteed" ning uurida, kes on maaletoojad-paigaldajad ja nende käest küsida.
Kirjeldasin oma mõtteviisi ja käitumist kui mul tekiks huvi vahtklaasi vastu.

Urmas
ping
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas ping »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Miks küsida üldse midagi siit kui need "otseteed" olemas on?
Vot sellest ei saa mina kohe mitte aru, eriti sellistes teemadest nagu see praegune. Vahtklaas on ju konkreetne toode, konkreetsete mõõtudega ja igaüks põlveotsas neid juba ei nikerda nagu puulusikat.
See on sama tobe kui küsida kipsplaadi hinda kuigi nett on sellekohast infot täis.

Urmas
Päris nii lihtne see pole.
Kui mul näiteks on vaja 0,4m3 vahtklaasi, ühe konkreetse külmasilla vältimiseks ja ma läheks ja võtaks selle oma auto peale, siis kus netis oleks selline koht kus ma selle koguse hinda näeks? Viidet paluks.
Villarulliga on tõesti lihtne, paljud müüvad.
Aga vahtklaasiga on nagu suitsuangerjaga nõukaajal. Seda ei saanud mitte OSTA, vaid tuli HANKIDA.
Ka mitmete teiste spetsiifiliste materjalidega on kahjuks tänapäeval veel niimoodi, et maaletooja ise ei müü. Müügifirma ei tea tootest midagi - "Aga keegi pole küsinud ja meilt pole varem läbi käinud. Aga tellige. Kuna tuleb, kas üldse saab, seda ei tea."
Ma olen küll erinevaid materjale ka eestist hankinud aga tunne on nagu vaesel sugulasel kes käib mingit teenet kerjamas.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ping kirjutas:Päris nii lihtne see pole.
Kui mul näiteks on vaja 0,4m3 vahtklaasi, ühe konkreetse külmasilla vältimiseks ja ma läheks ja võtaks selle oma auto peale, siis kus netis oleks selline koht kus ma selle koguse hinda näeks? Viidet paluks.
Kuna see vahtklaas on tõesti väga spetsiifiline toode ja tundub, et seoses sellega ka hind natuke kõrgem, on Eestis vahtklaasiga tegelejaid suhteliselt vähe ja need vähesed on netist kergesti leitavad, et uurida konkreetselt nende käest saadavust, koguseid, mõõte ja hindasid. Olen ka enne siin foorumis maininud, et konkreetse asja hinna ütleb ikka konkreetne müüja ja teha seda läbi kolmandate ehk siinse foorumi registreeritud või anonüümsete kasutajate on täiesti mõtetu tegevus ja ajaraiskamine. Lihtsalt minu arvamus.
Viidet? Aga palun
http://www.tarmatrade.ee/index.php?leht=11
http://estria.ee/kontakt/?s=3709&p=4
http://www.teatmik.ee/et/info/12129160- ... ti-O%C3%9C

Urmas
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

No näete, milleni viis lõpptulemus, tarka asja kui palju ja mina raiskasin aega ainult katuse panemisega.
Oma ala meister..
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Naabrivana kirjutas:No näete, milleni viis lõpptulemus, tarka asja kui palju ja mina raiskasin aega ainult katuse panemisega.
Jääb mulje, et osad teemaalgatajad ja teemas osalejad ei oska kirjutada guugli otsingusse 9-tähelist sõna "vahtklaas", millele viitasin juba ühes eelnevas postituses. Kas seda just tarkuseks saab nimetada? Aga niisama laisad ja mõttelaisad on nad küll. :) :)

Urmas
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kui keegi viitsib toda imekraami siis firmadest uurida, siis võiks ju kenaste oma uuringutulemustest ka teada anda...
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kas seda just tarkuseks saab nimetada? Aga niisama laisad ja mõttelaisad on nad küll.
esimene lolluse tunnusmärk ongi teiste arukuses kahtlemine, ära kurvasta liialt, kui mõni arvutivõõras ei suuda googlist otsida ja ei häbene küsida. :rotfl:
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selline siis hind inglismaal: http://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=& ... Gg&cad=rjt ehk siis suurusjärk 400naela m3.
Kohalik firma arvas, et ega alla 1500eur m3 välja ei mängi. :roll:
Olid ajad kui kipsplaadi 1m2 hind oli VIIS korda kallim kui 1m2 seina krohvimine?
Tänapäeval tavalisi "nurgikukruve" polnud 10 aastat tagasi poes saada.
Praegugi pole saada väga paljusid asju.
Ostja ei küsi kuna ta ei tea uute asjade omadusi (vanade omi ka mitte). Müüja kaupa sisse ei võta kuna keegi ei küsi seda ja pakkuda ka ei oska. Maaletooja ütleb, et edasimüüjad ei telli seda kaupa kuna huvi pole. (Maaletooja ilma lepinguta müüa ei taha.) Ja ongi suletud ring miks hind kallis on. Mahtu pole.
:hello:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

A helsingi?
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:esimene lolluse tunnusmärk ongi teiste arukuses kahtlemine, ära kurvasta liialt, kui mõni arvutivõõras ei suuda googlist otsida ja ei häbene küsida. :rotfl:
Ma mõistaks ja saaks väga hästi aru inimesest, kes seisab keset Raekoja platsi või Vabaduse väljakut, plakat nööriga kaelas, millele on kirjutatud, et ta ei tea vahtklaasist mitte essugi, seisab ja seisab seal õnnetult päevast päeva oodates, et keegi möödujatest annaks talle vastuseid, aga kui ta juba arvuti taha istudes oskas üles leida VE foorumi, leidis üles hinnapäringu rubriigi, oskas sinna kirjutada oma "aruka" küsimuse, siis sorry, minul tekivad selliste anonüümsete külaliste suhtes kolmetised tunded- a)kahtlused tema arukuses või b)ta on ikka väga-väga laisk või c)kombinatsioon variantidest a ja b. :)
Lihtsalt minu arvamus.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:ära kurvasta liialt, kui mõni arvutivõõras ei suuda googlist otsida ja ei häbene küsida. :rotfl:
Unustasin mainimata, et olen IT valdkonnas ikka loll, mis loll ega häbene seda!

Urmas
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:ära kurvasta liialt, kui mõni arvutivõõras ei suuda googlist otsida ja ei häbene küsida. :rotfl:
Unustasin mainimata, et olen IT valdkonnas ikka loll, mis loll ega häbene seda!

Urmas
Eks see googeldamine on teinekord ses mõttes kasutu,et sa ei oska otsida õigete sõnadega, ei leia endale otseselt vajalikku informatsiooni, on lihtsalt halb päev :jooma
Foorumist küsimisel eeldad, et kaasvõitlejad on sellega kokkupuutunud, võimalik, et kellelgi on kapi peal vajaminev "tükike" või avardavad su silmaringi ja peksavad su idee mutta koos sinuga :hello:
Oma ala meister..
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:ära kurvasta liialt, kui mõni arvutivõõras ei suuda googlist otsida ja ei häbene küsida. :rotfl:
Unustasin mainimata, et olen IT valdkonnas ikka loll, mis loll ega häbene seda!

Urmas
Urmas, sa ei pea häbenemea ka seda , et sa ei oska kõrgemat matemaatikat , füüsikat ja keemiat ja , et oled muidu tubli töömesilane, aga see teadmatus, teadmine või häbenematus ei suhtestu kuidagi empaatiavõimega mis võiks igal inimesel ikkagi olemas olla. Ükskõik , kui rumal võib mõni küsimus sinu arvates tunduda on küsijal alati mingi põhjus selle küsimuse küsimiseks.

Kui tahaksid suhtestuda , siis on väike filter abiks , kui sa näed, et kirjutad teemasse esimesena kommentaari või ka juba tesist kommentaari (ilma, et keegi teine oleks vahepeal reageerinud) teemal: "kui loll on küsija või , et sa ei saa aru miks", siis oleks aeg arvuti kinni panna, sest tõesti: "sa võibolla oled IT valdkonnas loll ja lihtsalt ebaviisakas" ja teiste lambist mahategemist võiks häbeneda.

Kui sinu esimene vastus oleks olnud kohe need kolm linki mis sa mingi hetk vaevusid välja otsima, oleks see teema ehk juba lukus ja küsija ei peaks seda iba siin lugema ja võiks selle asemel sulle tänulik olla.
Külaline
külaline

Re: Vahtklaasi hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kui sinu esimene vastus oleks olnud kohe need kolm linki mis sa mingi hetk vaevusid välja otsima, oleks see teema ehk juba lukus ja küsija ei peaks seda iba siin lugema ja võiks selle asemel sulle tänulik olla.
Ei oska kirjutada guugli otsingusse täpselt sedasama 9-tähelist sõna, mille kirjutasin mina ja sealt sortisin need viited välja? Vabandust, aga minu arvamus sellisest küsijast ei muutu, olgu ma nii heatahtlik kui veel saab olla, minu silmis on ta ikka eelmises postituses mainitud kolm varianti. Miks peavad foorumlased tema eest selle lihtsa töö ära tegema?
Kas sa ei arva, et vahest tuleks minu postitusi lugeda suunavatena, isegi kui see on esitatud küsimusena, mitte võtta otsese arusaamisega, mida sõnad tähendavad? Äkki paneb inimese mõtlema? Ka minu küsimustele on vastatud küsimisega ja siis laksan endale otsaette, et miks ma loll ise selle peale ei tulnud.

Urmas
Vasta