Ehitaja tunnihinne eestis??

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 29 Okt 2017, 16:18 Hambatohtril on samuti hoomamatu mis sealt suus vastu vahib, aga hinnakirja alusel on kõik tükis.
Näiteid vastupidisest võib tuua erinevaid.
No oled ikka tegelane! Suvaline netist leitud hambaarsti hinnakiri https://khp.ee/hambaravi/hinnakiri/
Visiiditasust ning suuõõne ülevaatuse ja konsutatsioonitasu(lo: ehituses objekti eelnev ülevaatus) on jah fix hindadega, aga edasi hakkavad juba tulema konkreetse töö kohta sellised hinnakäärid, et anna olla. Millest? Arvan, et ikka ettenägematutest töödest. Kas ehitajad peaksid ka hakkama objektide eelneva ülevaatuse ja hinnapakkumise koostamise eest raha küsima? See, kes töö endale saab, sellel on võimalus see raha sealt tagasi teenida. Aga ülejäänud? Hambaarst esitab sulle arve nii või naa, olenemata sellest, kas sa kasutad tema raviplaani või mitte ja arsti teenustest loobumisel sa oma raha enam iial ei näe. Mis hambaarsti käes, see hambaarsti "suus". ;)
Külaline kirjutas: 29 Okt 2017, 16:18 Autoremondis läheb arvuti taha ja viga tuvastatakse kohe, vea kõrvaldamiseks on esindustes ajatabel mida võib iga klient näha, kui taipad küsida, sisuliselt on tegemist tükihindadega, sest üle normi kulunud aeg näitab pädevust või selle puudumist.
Mainisin juba mingis eelmises postituses, et kuna sa oled veel nõnda noor, siis pole vaja võtta sõna teemadel, mida sa ei valda või lihtsalt ajutegevus ei küündi veel sellele tasemele.
Ah, et esindustes! Kuhu pistab esinduse autolukksepp oma arvuti juhtme 20-30 aasta vanusele autole diagnostikaks? Endale sinnasamusesse ja ütleb, mis auto viga? Sa pole nii vanu autosid näinudki. Mine Pärnu-Jaagupisse, seal on automuuseum. Aga ehituses on selliseid 20-30 aasta vanuseid kortereid Tallinnas tervete elurajoonide kaupa- Õismäe, Lasnamäe, Kopli, Mustamäe jnejne, kus pealevaatamisest ei piisa.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ummi, sinu arusaamised maailmast on väga primitiivsed!
Kõik näited erinevate elukutsete tasudest mis eelnevalt on kõlanud on lihtsutatud ja ei kuulu detailideni lahkamisele, sest muidu see teema läheb täiega rappa.
Tänaseks päevaks on selgunud, et võõba ummi ja krt. teab mis tegelane AA. ei pruugi omada pädevust oma töötasu läbipaistvaks kirjeldamiseks ja kõigile potensiaalsetele tellijatele arusaadavalt presenteerimiseks.
Selline hämamine nagu siin eelnevalt on kõlanud on sisuliselt vastutustundetu ja ei ole aktsepteeritav ühelegi tellijale, sest puudub konkreetsus/lihtsus töötasus.
Enamus tellijad ehitavad rangelt piiratud eelarvega ja ei saa endale lubada silmakirjalike tunnitiksutajaid.

Tunnitasu, on esmapilgul soodne ja tundub ainuvõimaliku viisina maksta mingit sorti hoomamatu töö eest.
Probleem ilmneb aga siis kui töötaja osutub pahatahtlikuks ja kasutab ära kliendi poolt kinni makstud aega mittetöötamiseks.
Kes kontrollib? Uskuda töötaja juttu? Tõenäosus, et trollatakse on suur!
Sellepärast ongi konkreetsemaks tasustamise viisiks tükitöö. Töötaja ütleb numbri mis kuulub maksmisele peale kokkulepitud tööde teostamist. Töövõtja peab omama piisavalt teadmisi ja pädevust seda numbrit argumenteeritult ja kõiki osapooli rahuldavalt presenteerima.
Muu progressiivse maailma jaoks on see vastuvõetav, kui kellegil on midagi lisada, siis palun, kui kellegil on vastuväiteid siis paluks need argumenteeritult.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 30 Okt 2017, 14:46 Tunnitasu, on esmapilgul soodne ja tundub ainuvõimaliku viisina maksta mingit sorti hoomamatu töö eest.
Probleem ilmneb aga siis kui töötaja osutub pahatahtlikuks ja kasutab ära kliendi poolt kinni makstud aega mittetöötamiseks.
Kes kontrollib? Uskuda töötaja juttu? Tõenäosus, et trollatakse on suur!
Aga kui ei osutu pahatahtlikuks ega kasuta ära kliendi poolt kinnimakstud aega? Miks ei peaks uskuma korraliku töötaja juttu? Kui suur on trollamise tõenäosus korraliku töötaja puhul? Kui tellija palkab endale trollajad, siis peaks ka tellija korraks pilgu peeglisse viskama ehk see on tema tegemata kodune töö.
Paluks mitte üldistada enda järgi!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

[*]
Urmas kirjutas: 30 Okt 2017, 17:19 Aga kui ei osutu pahatahtlikuks ega kasuta ära kliendi poolt kinnimakstud aega? Miks ei peaks uskuma korraliku töötaja juttu?
"Aga kui" ei ole tõsiseltvõetav argument, pigem näitab see naiivsust.
"korraliku töötajat"???
Ennast korralikuks oskab iga huiar rääkida, isegi depresiiv/maniakaal/kalduvustega võõba.
Süüdistada klienti/tellijat oskamatusest ära tunda huiarit? no ma ei tea.
Nagu arvata oli, argumente napib või on nad lapsikud.
Jõuame jällegi algusesse tagasi.
A A (Andresto)
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas A A (Andresto) »

Külaline kirjutas: 30 Okt 2017, 14:46 ...
Tänaseks päevaks on selgunud, et võõba ummi ja krt. teab mis tegelane AA. ei pruugi omada pädevust oma töötasu läbipaistvaks kirjeldamiseks ...

Palun vabandust lgp. Külalise ees, et ei tutvustanud end, kui olin logimata ja A A!
Ma palun Külalise abi, ühe tehtud töö, hinna kujundamisel - no suurusjärku.
Dušširuum ca 1.5x3.0m, krohvisin seinad vinks-vonks, pole küsimust, aga nüüd: Renntrapp, ja põrand oli paigas ja valatud, kalle suurepärane ca 3,? cm, aga vastassuunas ja "mägi" keskel - ilmselt, et vesi tagasi ei voolaks. Renn kaldus paremale ca 6mm ja propelleris. Lisaks, vaja renn liigutada võimalikult keskele ja loodi. Arvestasin ca 2 h ajakuluks, teisendasin tükitöösse. Urgitsesin renni välja ja renni haisulukust tuli pisuke lonks vett - norm. Vett hakkas jooksma ka 50mm kanalkast ja mitte vähe!? Otsisin ja leidsin vooliku, lehtri, kassikese kaks toidunõud. üks kauss kanalka muhvi alla, teisest vesi lehtrisse. Vesi voolab tagasi - mõõdan - pea sama kogus, mis kallasin. Paar x veel - sama lugu? Jama! urgitsen veel toru ümber betooni, toru keerleb, ei tea. Vesipõr.küte, delikaatselt jätkan, Küttetoru/voolik. Urgitsen edasi, muhv, jätkan tasa...! Kurat pole muhv, 50-32 üleminek ja pool tiiru valepidi, mis põhjustaski vee tagasi voolu kaussi. Urgitsen perfolindiga torus - mingi takistus justkui. Püstakuni ca 1,25m. Nokin betooni edasi, jälle üleminek 32-50. Kaamerat pole, lõikan vana labidavarre pulkadeks, pulgad ritta, klammerdan vuuginööriga nad omavahel+teip. Esimene torru ja järgmisega fikseerin joonlaua ja teibiga, et esimene püstakusse, ei kukkuks. Takistusi enam polnud, püstak 90+ cm. Kontrollin selle 90 cm kanalka kallet samuti veega, no oli laisavõitu. Püstaku juures otsisin selle otsa üles, leidsin muhvi, panin ka teise otsa muhvi ja laser näitas väikest kallet. Oli toru lohkus,v. muhkus, ei tea. Mõõtsin ja tõin vajaliku 50 toru lauged põlved ja liugmuhvi... Panin kuivalt "feriga" kokku, loodisin renni paika ja tõstsin ca 5+mm normist kõrgemale, et viimase 50-ne kanalka "hätta" ei jääks. Betoonivalu, tegin järgm. päev. Renni demontaaz ja montaaz on selge, aga kogu järgnev, kes oleks seda osanud hoobist aravata. Praegu on algandmed, mida, kuidas avastasin ja lahendasin teada, mulle ka reaalne ajakulu. Kahju, et poldud tehtud pilte, hästi ettevaatlik, pidi olema.Meister, peab ju teadma ja läbi bet. nägema, et seal on takistuseks 32mm, vaksapikkune jupp. Kaua võtnuks aega, kui peale plaatimist oleks see kinni kasvanud - no aasta, paar?
Mis oleks siis see asi maksnud? Mul polnud "au" tunda neid "meistreid" ega huvita, teenisid nad tunni v. tükina. Palun otsi ja leia teostatud töö maksumus! Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 30 Okt 2017, 18:27 "Aga kui" ei ole tõsiseltvõetav argument, pigem näitab see naiivsust.
Eks neid külaullikesi ole iga riigikorra ajal olnud ja ega praegunegi pole erand ning sellepärast ma sind tõsiselt ei võtagi. Oma postituses "aga kui" sellele ma viitasingi, et oled leebelt väljendades naiivne kui kirjutasid, et
Külaline kirjutas: 30 Okt 2017, 14:46 Probleem ilmneb aga siis kui töötaja osutub pahatahtlikuks ...
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A A (Andresto) kirjutas: 30 Okt 2017, 22:45 Palun otsi ja leia teostatud töö maksumus! Andres
See teema ei ole sul mingi "kuldvillak".
Iga mees teab ise kuidas ja mis hinnaga turul end müüb, edu "metsasanitari" mängimisel.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 31 Okt 2017, 05:08 Eks neid külaullikesi ole iga riigikorra ajal olnud ja ega praegunegi pole erand ning sellepärast ma sind tõsiselt ei võtagi. Oma postituses "aga kui" sellele ma viitasingi, et oled leebelt väljendades naiivne kui kirjutasid, et
Siiani ei ole ummi suutnud lahti seletada, et miks ta piltlikult õeldes teeb ülepäeviti tunnitööd?
Miskipärast rahvas Paides räägib, et võõba ummi on totaalne ullike, keda ei maksaks tõsiselt võtta.
E.A.
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas E.A. »

Külaline, ma tunnen mõlemat meest - olen neid endale tööle soovinud, Ummit oma uusehitisest maja täis siseviimistlust tegema ja Andrestot plaatima. Kahjuks nad ei saanud kumbki tulla, kuna tol ajal olid mõlemil parasjagu tööd ees. Eelnevalt tegin korraliku taustauuringu. Täie veendumusega ütlen, et Külaline, su jutt on hülgemöla. (PS. Umm ei ole Paidest.)
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

E.A. kirjutas: 31 Okt 2017, 16:13 Külaline, ma tunnen mõlemat meest - olen neid endale tööle soovinud...
Mis muutub selle info valguses?
ummi mõtle midagi originaalsemat välja, kui mängida külalist ea-d.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 31 Okt 2017, 17:16 Mis muutub selle info valguses?
ummi mõtle midagi originaalsemat välja, kui mängida külalist ea-d.
Jälle vale eeldus!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Külalisele: Sellised mehed, sellises eas nagu me Urmasega oleme, ei vajaks kellegi kaitset. Kui mida kõike muud, aga sellist totrat 3 a tagasi algatatud teemat, pole me Urmasega kunagi arutanudki. Usun, et me mõlema jaoks mõttetu teema. Andres
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Andresto kirjutas: 01 Nov 2017, 07:20 Sellised mehed, sellises eas nagu me Urmasega oleme, ei vajaks kellegi kaitset.
Lasteaed! On kõigile selge, et sellised mehed vajavad koolitust; kuidas planeerida, eelarvestada, kindlasti vajaksid selgitamist, mis on püsikulud/muutuvkulud.
Kuidas käituvad erinevad materjalid erinevates olukordades jpm.
Keegi peaks veel neile seletama, et igat rosoljet ei ole majanduslikult otstarbekas tegema hakata, samuti säästab psüühikat.
Aga paraku on see teema tõestanud et, vanad koerad uusi trikke ei omanda.
A A (Andresto)
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas A A (Andresto) »

Õhtust Külaline! Lasteaed! Huvitav, mitu last seal rühmas on - ah, et ainult üks :rotfl:...
Vajame koolitusi! Vaat see on ainus mõistlik nägemus ja haakub ka teemaga. Sellega olen enam, kui nõus. Kahjuks jääb minu koolitus sinna 70-date algusse ja kogu ülejäänu, mis täna mul on, on siit-sealt- ja kusagilt veelgi, juurde ammutatud. Need teemad, mis näiteks tõid, sealt peab üht koma teist teadma ja häbenemata uurima v. küsima, kui midagi selgusetuks jäi.
Erinevad materjalid, erinevais tingimustes: Kui vaid plaatimisest rääkida siis pole veel ükski plaat kukkunud seinast, klõbisema hakkanud, pudenenud puupliidi küljest, soemüürilt v. ahjult. Siin, nagu ka muudeski võimalikes töödes jäägu pigem töö alustamata/tegemata, kui lasen kellelgi teisel dikteerida, mis - millega tehniliselt sobivam vms. Ptüi, ptüi... materjalide teemad, need on mul ikka üsna "molekulideni" selgeks tehtud ja eksimust ei saa lubada.
Rosolje. (külaline mõtleb siin vanemaid maju, kus võib esineda ettearvamatuid üllatusi)
Jah võib esineda, aga Tartu vanemad majad on palkmajad ja mulle on sattunud just enamik püstpalk. On ka ristpalki ja tellismaju. Külaline, kogu see "rosoljemaht" on kaduvväike, võrreldes uusehitiste v. teist kolmandat remonti vajavate majadega, korteritega. Praegu on teine tutikas kortermaja, kus üks dushiruum valmis, teine käsil ja kolmes juba hüdrogi paigas. Tegel. mulle vanad linnaosad meeldivad ja meeldib ka neis, oma toimetusi toimetada - ka Tln. Kalamaja, oma enamik püstpalkseintega. Jah, on olukordi, kus polegi kaalutleda midagi, sest see v. suuremgi hoone osa, on jumalast kõduke ja kus mul vähemalt füüsiline võimekus, ei luba seda alustadagi. Ja nii see minust jääbki. Psüühika!!! Sellega on mul OK - rahulikum, kui tank!
Teema olevat tõestanud, et vanad koerad ei õppivat uuesi trikke-
Tegel. on tõestatud vastupidi, et kui "vana koer" on "kutsikana" trikke õppinud siis õpib ka vanana. Iseasi, kui ergas ta enam on.
Ütlen Sulle üht: Elu on meil kõigil (ka koeral) päris lühike, et kõike selgeks õppida!

PS! Palun loe eelmist lauset veel korra! Aitähh. Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 01 Nov 2017, 11:36 Keegi peaks veel neile seletama, et igat rosoljet ei ole majanduslikult otstarbekas tegema hakata, samuti säästab psüühikat.
Kellele peaks seletama, et igat rosoljet pole majanduslikult otstarbekas teha? Mulle? Kelle psüühikat säästab? Minu? Mul hakkab sinust juba kahju, sest sa enam ei saa mitte millestki aru ja peas on sul rosolje!
See, kas teha rosoljest midagi või mitte, pole minu asi, vaid see on tellija mure ja see, kas on majanduslikult otstarbekas või kus kohast tema selle jaoks raha võtab, pole jällegi minu asi. Minu asi on teada kuidas ma selle korda saan tellijat rahuldava tulemuseni ja öelda palju ma selle rosolje korda tegemise eest raha tahan. Kas ma teen selle tüki- või tunnitööna, on minu valik ja tellija valida jääb, kas nõustub minu pakkumisega või mitte. Punkt.

Hau! Suur Pealik on kõnelenud! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta