Seinte ladumine

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
mõistmatu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Sept 2012, 21:06
On tänanud: 1 kord

Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas mõistmatu »

Tere,sooviksin hinnapäringut saunahoone seinte ladumisele. Aerocist või Fibost, ei ole veel otsustanud täpselt kummast. Oleksin tänulik, kui keegi saaks öelda nende kahe variandi plussid/miinused.
Hinnapakkumine võib olla ainult tööhind kui ka tööhind koos materjaliga.

Hoone ise on ristkülik, 8mx5m. Seinte kõrgus võiks olla ~3m. Asukoht Rakvere.

Jään ootama, tänan!
meumers
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 142
Liitunud: 21 Apr 2007, 17:10
Asukoht: Üle Eesti
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas meumers »

Tere
Aerocist,rocklite,plokkid hea paigaldada kiire.Jääb palju segutamist ära.ja soe-.
fibo tugevam .palju segutamist.
Mina paneks .Aerocist või rocklite.
Mul endal tehtud saun rocklite 200x300x600 soontega ja olen täitsa rahul.

päikest.
onuremus
külaline

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas onuremus »

Ehitajana eelistaksin aerocit roclitele.Aeroci plokk kvaliteetsem ja liim nakkub plokiga paremini.Soovitaksin aeroc universaali 200*300*600 , laduda serviti , nii läheb 1m2 6 plokki.Roclite kasuks räägib ainult hind.Kui ei ole ploki kvaliteedi suhtes väga nõudlik saab aeroci tehasest osta ka vähe viletsama kvaliteediga plokke mis aga on palju hinnasõbralikum
mõistmatu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Sept 2012, 21:06
On tänanud: 1 kord

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas mõistmatu »

Tänan, nõuannete eest. Ei ole sellist tööd kunagi teinud, on tehtav võhikul?
meumers
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 142
Liitunud: 21 Apr 2007, 17:10
Asukoht: Üle Eesti
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas meumers »

TERE
KUI ABI TARVIS SIIS TULEME TEEME ÄRA.
SAADA PIKKUS, KÕRGUS,LAIUS MÕÕDUD.
KÜLASTA MEIE KODUKAT:talutaastus.ee
MEIE POSTKASTI:talutaastus@gmail.ee

päikest-.
mõistmatu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Sept 2012, 21:06
On tänanud: 1 kord

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas mõistmatu »

Vaadates sissetulevaid pakkumisi, näen et tööhind kujuneb liiga suureks. Üritan ise selle töö ära teha, vabandan.
meumers
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 142
Liitunud: 21 Apr 2007, 17:10
Asukoht: Üle Eesti
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas meumers »

Küsi meilt hinnapakkumist.
Talutaastus@gmail.com
mõistmatu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Sept 2012, 21:06
On tänanud: 1 kord

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas mõistmatu »

Saan aru, et pakkumised on firmadelt, kuid sooviksin pakkumist tööd tundvalt eraisikult sellisele tööle.
Totuke
külaline

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas Totuke »

Maja maale ehitasin Rocklite standardplokkidest. Saunale ostsin juba AEROC Ecoterm 375. Mõlemale plaanisin kivivillast 100 mm soojustuse ja laudvoodri lisada. Maja voodri kinnitustest tuli kolm-neli kohta uus lööktüübel panna. Saunale tuli vooder läbi seina suurte seibide ja keermelattidega kinnitada. Ükski AEROCi spetsiaaltüübel pidama ei jäänud.
Ju siis mina loll!
Valge sitt
külaline

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas Valge sitt »

Olen samuti pettunud selles valgest pasast mida nimetatakse kõlavate nimedega aeroc, roclite, ziporek !
Kõik kinnitused on nagu saepurusse! No ei püsi ja ei hoia ükski kinnitus korralikult!
Teoreetiliselt pead metallnurgal kõik augud 160 fibokruve täis laskma, et kuidagi midagi püsiks ja ikkagi jääb õhku küsimus, kas on ajas kestev?
Mõttetu plokk, üles haibitud, lihtsalt rõve on teda laduda(valget paska on kõik kohad täis), samas väga hea marketing st. väga head müügimehed kes põhimõtteliselt vist müüksid lollidele sooja sitta ka maha.
Põhiseadusest tulenevalt on mul õigus see arvamus avalikustada.
no nii
külaline

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas no nii »

Tema oli puuotsas kui pauk käis.
Süüdi on materjal.
Külaline
külaline

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Totuke kirjutas:Ükski AEROCi spetsiaaltüübel pidama ei jäänud.
Ju siis mina loll!
Valge sitt kirjutas:Olen samuti pettunud selles valgest pasast mida nimetatakse kõlavate nimedega aeroc, roclite, ziporek !
Kõik kinnitused on nagu saepurusse! No ei püsi ja ei hoia ükski kinnitus korralikult!
Ma ei saa aru, miks teil need kinnitused logisevad? Ise hiljuti paigaldasin kergbetooni kruvidega ca 100m2 kipslage ja midagi ei jäänud logisema. Et laes riputustraadid ei hakkaks logisema, siis lihtsalt traadi ja lae vahele sai pandud auguga vahetükk, et traat paneeli ei sooniks. Vahetükid tegin karkassi jääkidest, aga võib vabalt olla ka vineeritükk.
Seal majas oli kogu ventilatsioon paigaldatud kergbetooni kruvidega ja ei mingeid tüübleid. Oli vaja kergelt torusid nihutada-tõsta, aga ei andnud ükski kruvi järele.
Üle ei tohi keerata ja kasutada löögiga kruvikat, muidu on puuks ja jääb logisema! :)

Urmas
valge sitt
külaline

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas valge sitt »

Sillused, paneelid on vähe tihedama koostisega kui tavaline reaplokk ja kruvi tõesti hoiabki midagi, aga kui proovida vähe kõveramat puitmaterjali vastu seina sirgeks kruvida siis on tulemus enam kui nadi.
Kruvi ülekeeramine on inimlik ja sõltub näpuosavusest ja kasutatavast riistast. Kandev konstruktsioon lihtsalt peab olema nii tugev, et ei tekiks võimalust mingiteks ülekeeramisteks.
Mis oleks alternatiiviks?
Minu jaoks ainult betoonplokk!
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Ei tahaks päris nõustuda, et Aeroc plokid, või mõni teine materjal on tervikuna s.tt.
Lihtsalt ehitise kavandamisel ja materjalide valikul on vajalik teada nende omadusi ja vastavalt valida sobivamad.
Materjali õhulisus (poorplokid) mõeldi välja selleks, et ehitataval seinal oleks ühtlasi võimalikult väike soojusjuhtivus. Samas on selge, et kivimaterjali õhulisus ja kergem kaal on pöördvõrdeline selle tugevusega, millega seoses on ka kinnitamise võimalused piiratumad.
Tasuks tähele panna, et Aeroc-i toodete hulgas on erineva survetugevusega materjale. Näiteks Aeroc Hard plokile (survetugevusega 5 mPa) kruvisid sisse keerates on tunne peaaegu sama, mis okaspuidusse keerates.
Peab ikka väga jõhker olema, et kergplokikruvi Hard plokis üle keerata.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

teureetik vuuk
külaline

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas teureetik vuuk »

vuuk on jälle netis surfanud ja kasutusjuhendeid oma tarkuse pähe esitanud :lol:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

valge sitt kirjutas:Sillused, paneelid on vähe tihedama koostisega kui tavaline reaplokk ja kruvi tõesti hoiabki midagi ....
Ja kuidas ma sinu arvates laevööd kinnitasin pehmesse reaplokki?
valge sitt kirjutas: ..., aga kui proovida vähe kõveramat puitmaterjali vastu seina sirgeks kruvida siis on tulemus enam kui nadi.
:) Kuidas saab üks inimeselaps nii lolli juttu ajada? :)
Mille kuradi pärast on sul vaja kõverat materjali kasutada? Kui raha ei ole korraliku ja kalibreeritud materjali ostmiseks, siis nii ütlegi, aga mitte ära süüdista oma vaesuses/ihnsuses Aerocist plokke.
valge sitt kirjutas:... Minu jaoks ainult betoonplokk!
Venelastel on selle kohta hea ütlemine: "Sila jest, uma nje nado!" ehk tõlgituna: "Kui jõudu on, pole mõistust vaja!". :)
teureetik vuuk kirjutas:vuuk on jälle netis surfanud ja kasutusjuhendeid oma tarkuse pähe esitanud
Kui ise ei oska, hakka kriitikuks! Ja sinu, kriitikust anonüümiku, tarkuse väljendus oli see tsiteeritud lauseke?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Seinte ladumine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Järjekordselt kerkib minul see küsimus: kust maalt algab...?
Kust maalt algab oma tarkus?
Kõik tarkused on osaliselt või täielikult teistelt saadud tarkused. Tänapäeval tohutus infotulvas polegi mõeldav kõike oma ajusse talletada. On vaja teada kust, kuidas ja mida vajadusel kiiresti leida.
ligi 40aastase ehituskogemuse juures olen ise end pidanud pigem praktikuks, ehkki ka teooria teadmist olen pidanud vajalikuks.
Tänan Urmast toetuse eest.
Tänan külalist vihjete eest! Püüan arvesse võtta.
Vasta