Jämerä betoonmajad

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Tunnus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Veebr 2016, 11:31

Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas Tunnus »

Tere!

Pöördun siin asjatundjate poole mõne küsimusega. Nimelt on mul soov enesele maja lasta ehitada. Kuid paljude puitkarkass majade ehitajate hulgast jäi mulle hoopis silma Jämerä betoonelemantidest majad. Täpsemalt Hehku projekt. http://www.jamera.ee/et/10770/

Siit minu küsimused:
1. Netist uurides tundub, et need ei ole Eestis eriti populaarsed. Kas see on tingitud sellest, et sellel betoonil on puitmajaga võrreldes mingi kvaliteediprobleem vms, mida ma ise ei suuda tuvastada?

2. Tundub, et Jämerä on ise betoonelementide tootja ja ehitustööd tellib teiselt ettevõttelt. Küsin, et kas seda tüüpi maja ehitaja peab olema spetsialiseerunud betoonblokkide paigaldamise töödele või iga korralik ehitusfirma saab selle maja (kvaliteetse) ehitamisega hakkama?

3. Samuti ei tea ma akendest suurt tuhkagi. Kuid, kas ka mõni plastraamiga aken pakub sama soojapidavust, kui seda ona (Jämerä paketis pakutavad Lasila puitaknad)? Nimelt tundus see hind koos paigaldusega suht üüratu.

4. Sama ka katuse kohta. Kuna ma saan aru, et katuse peamine soojustus on Betoonkarp ise, siis nende pakutav teenus (katus koos paigaldusega) tundub ka kallis.

5. Kas keegi oskab anda nõu, millise kütte lahenduse peaksin ma sinna valima (radikad, või põrandaküte või muud). Kas Vesi- õhk soojapomp on piisav?

6. Julgeb keegi mulle ka nn võtmed kätte hinda (umbkaudset) pakkuda?
Koht on 24 km Tallinnast
Alates vundamendiaugu kaevamisest (vesi, kanal ja elekter on krundi piiril).
Tubades puitpõrand, köögis plaat
Saun

Tore, kui keegi viitsiks mind veidi aidata. Lihtsalt kusagilt peab alustama ja nii tark ma olen, et tean, et ma ei tea sellest asjast suurt midagi.
HeadEhitajad
külaline

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas HeadEhitajad »

... soovitan Teil külastada kindlasti http://www.innoelement.ee/ ... (Y)
Külaline
külaline

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tunnus kirjutas: Tore, kui keegi viitsiks mind veidi aidata. Lihtsalt kusagilt peab alustama ja nii tark ma olen, et tean, et ma ei tea sellest asjast suurt midagi.
Puitsõrestik meil popp kuna iga vello on selle peale meister ja iga inimene saab teoreetiliselt sellega ka ise hakkama. Teiste asjadega on ni, et sa pead ise ennast nende asjadega kurssi viima ja võtmagiettevõtetest reaalsed pakkumised ja neid omavahel võrdlema. Katused, aknad, küttesüsteemid seda pead hoones komplektselt vaatama ja tihti tehakse nendes osades eriosade projektid. Ka võtmed kätte variantide puhul on eeltöö maht ikka paras ettevõtmine.

Kui see on liialt raske ja ei ole ka mõnda insenerist sõpra keda usaldada , siis tasuks mõni inseneribüroo appi palgata.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Jämera" on Aeroci kaubamärk mille nad Soome turult omale ostsid.
Varemalt olid nende majapaketid ( Soomes) korralikult läbimõeldud kvaliteetsed asjad, olen 7-8 maja paigaldamisel näppupidi sees olnud, aga täna meil pakutav ... :unsure:
Tegemist on poorbetooni http://www.aeroc.ee/index.php?page=732&lang=est mitte betooniga!
Tunnus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Veebr 2016, 11:31

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas Tunnus »

Jah, ma olen seda sorti asju uurinud ja puurinud piisavalt. Kuid ma ei leia netist infot nende elementide kohta täpsemalt. Samuti ei saa ma aru, kui spetsiifiline see kokku panek on?
Lootsin siit leida inimese, kellel on olemas sellise maja ehitamise (ostmise) kogemus, kuid seni asjata.
Näiteks, selle (innoelement) kohta leiab küll infot. Aga olen hetkel Jämerä lainel.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Materjalide poolest peaks olema puhas Aeroci nomenklatuur http://www.aeroc.ee/index.php?page=1130 ... %BClevaade Projektid ilmselt Jämera portfellist.
booraks
külaline

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas booraks »

Poorbetooni ei soovita, kuni nad pole omale norm kinnitusvahendeid leiutanud. Isegi aeroci konsultandid ise on koolitamata.
Üks saadab päringukirja edasi teisele, teine kolmandale, kes siis vastab a la, et Isover :banghead: soovitab seda ja toda.
-ivar-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 01 Mai 2012, 21:45
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas -ivar- »

Vaatasin läbi kogu nurgakivi saate aeroci maja ehituse ja tekkis üks küsimus. https://www.youtube.com/watch?v=Z90ok41t6KM videos 4:19 ütleb maja omanik et maja veel vajub ja mõned praod on tekkinud. Kui maja ehitada ecothermist ja lisasoojustsust mitte panna siis need vajumise praod praod ju lasevad külma tuppa ? või saan millestki valesti aru ?
Külaline
külaline

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui maja VAJUB ja see vajumine on ka ebaühtlane, siis peaks ju probleem vundamendis olema.
Kõige alus on korralik vundament. Värvi ja pahtliga vajumist ei peata.
:hello:
-ivar-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 01 Mai 2012, 21:45
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas -ivar- »

Külaline kirjutas:Kui maja VAJUB ja see vajumine on ka ebaühtlane, siis peaks ju probleem vundamendis olema.
Kõige alus on korralik vundament. Värvi ja pahtliga vajumist ei peata.
:hello:
Arvata on et vundamendi viga aga praod on ju külmasillad ja kuidas neid siis hiljem parandatakse.
rohesisalik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Dets 2016, 09:14
On tänanud: 1 kord

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas rohesisalik »

Ei tea kas teemaalgataja või keegi teine on vahepeal Jämerä majade osas targemaks saanud - kogemusi, nõuandeid? Just nendelt kes asjaga ise kokku puutunud.
Külaline
külaline

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rohesisalik kirjutas:Ei tea kas teemaalgataja või keegi teine on vahepeal Jämerä majade osas targemaks saanud - kogemusi, nõuandeid? Just nendelt kes asjaga ise kokku puutunud.
Vundamendil toimub alati mingi "vajumine" pärast valu ja mahumuutused.
Seega korralik vundament tahab saada aega stabiliseerumiseks.
Poorbetoon plokkidel tekkib ka kuivades mahumuutus.
Korraliku kivimaja ehitamine tahab aega, üks aasta vundament ja tagasitäide, järgmine aasta karp peale.

Pankade majalaenu tingimustes on väikses kirjas, et maja ehitusperiood ehitusloast kasutusloani tohib olla 1 aasta.

Minu järeldus sellele on, et pangarahaga KORRALIKKU kivimaja ehitamiseks, on vaja korralikku kogemustega tarka ehitajat.

Ise olen ehitanud Aerocist maja, pikem sein 22m. Ühtegi mõra pole.
(Ilma pangata.)
ping
:hello:
eksole
külaline

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas eksole »

Too tellija memm on suvakas pohhuiist, kellel pole vahet kus ta elab ilmselt. Pragudega majas elab ta justkui puukuuris. Need Bluesky majad on viletsad, igal võimalikul juhul on kokku hoitud. Tellisfassaadi alla on pandud seest tühjad kivid, mida tootja sellises kohas kasutada keelab.

Mulle on üks Seve maja omanik öelnud lause, et praod tekkisid ainult sinna kus nad pidid tekkima..

Ise elan pragudeta majas.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Olen ka seda saadet vaadates imestanud, et kuidas saab nii rahulikult väita, et pragude teke on normaalne. :D
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Miks ma arvan et praod millest jutt käib ei ole sellised et kärbsed sisse välja käivad. Mul ka siin üks ehitis tehtud 4a tagasi lätlaste texoblockist - üks poorbetoon puha- ja on tekkinud mõned praod seina. Kuid need on sellised, et kui oleks siseseinte krohvimisel kasutanud krohvivõrku siis poleks võibolla nähagi.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas arno14 »

booraks kirjutas:Poorbetooni ei soovita, kuni nad pole omale norm kinnitusvahendeid leiutanud. Isegi aeroci konsultandid ise on koolitamata.
Üks saadab päringukirja edasi teisele, teine kolmandale, kes siis vastab a la, et Isover :banghead: soovitab seda ja toda.

Ei oska kommenteerida Aeroci kohta, endal Roclite ja pole ühtegi probleemi kinnitusvahenditega, eksperimendi korras olen seinas paar tükki ära murdnud, aga seinast välja koos tüübliga pole saanud. Poorbetoon kruve mis käivad seina ilma tüüblita, ei tohi seina sisse puurida vaid tuleb seina sisse suruda, st ei tohi tekkida puurimist kruviga. Korralikud asjad olen saanud Würthist ja Essves on ka mõned tooted.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas arno14 »

rohesisalik kirjutas:Ei tea kas teemaalgataja või keegi teine on vahepeal Jämerä majade osas targemaks saanud - kogemusi, nõuandeid? Just nendelt kes asjaga ise kokku puutunud.

Ära klammerdu Jämera külge, Jämera on kaubamärk, millel on projektilahendused ja ülehinnatud paketid. Lihtne näide, et võtes hinda Aerocilt Jämera projektidele ja ostes Aeroci tooted eraldi sama suurusjärgus hoonele või mõne muu poorbetooni toote saad 2-3x odavamalt. Jämera on kaubamärk mida müüb Aeroc ja ma ütleks, et see on möödanik, mingit lisandväärtust Sa sellest ei saa. Kui soov ehitada poorbetoonist, lase teha projekt ja osta siis poorbetooni tooted vastavalt oma projektile.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas ifffff »

arno14 kirjutas:
booraks kirjutas:Poorbetooni ei soovita, kuni nad pole omale norm kinnitusvahendeid leiutanud. Isegi aeroci konsultandid ise on koolitamata.
Üks saadab päringukirja edasi teisele, teine kolmandale, kes siis vastab a la, et Isover :banghead: soovitab seda ja toda.

Ei oska kommenteerida Aeroci kohta, endal Roclite ja pole ühtegi probleemi kinnitusvahenditega, eksperimendi korras olen seinas paar tükki ära murdnud, aga seinast välja koos tüübliga pole saanud. Poorbetoon kruve mis käivad seina ilma tüüblita, ei tohi seina sisse puurida vaid tuleb seina sisse suruda, st ei tohi tekkida puurimist kruviga. Korralikud asjad olen saanud Würthist ja Essves on ka mõned tooted.
Mul pole Rocklitega kokkupuudet olnud, kuid Aeroc on oma olemuselt pudedam kui lätlaste Texoblock. Aerocisse poorbetooni kruviga midagi kinnitades tuleb olla tõesti ettevaatlikum ja peale suruda, et üle ei keeraks. Texoblockis seisab kruvi natuke paremini.
Mul on üks materjaliriiul seina külge (Texoblock) keeratud 12 poorbetoonikruviga. Eendub ca 40 cm seinast, ning vahest on seal peal ca tihumeetri jagu saematerjali olnud. Siiani pole alla kukkunud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas:Mul pole Rocklitega kokkupuudet olnud, kuid Aeroc on oma olemuselt pudedam kui lätlaste Texoblock.
Kergel pilgu pealeviskamisel mõlemi ploki tehnilistele näitajatele ja näiteks võrreldes mahukaalu, siis Aeroc peabki pudedam olema. Kui võrrelda soojusjuhtivuse näitajaid, siis jälle Aeroc oleks nagu tunduvalt parem. Ei viitsi kõikide näitajate võrdlusi hakata välja tooma, eks huvilised sorivad ise netiavarustes.
Kui nüüd lähtuda kasutaja rohesisalik postituse sisust, siis tema tahaks vist ehitada elumaja, mitte materjaliriiulit. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Jämerä betoonmajad

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Seina pudedus ja soojapidavus sõltub ikka toote tihedusest. Aeroc hard oleks muidugi kõige julgem majasein.

https://www.youtube.com/watch?v=Fhb8kTFebT4
Vasta