Värske saareplank

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
veix1103
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Juul 2016, 22:09

Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas veix1103 »

Tere

Tunnen huvi kui palju võiks maksta värskelt lõigatud saareplangu tihumeeter, on soov müüa.
Pikkused on kusagil 3m, võvad natuke siia sinna kõikuda. Laiused mingi 15cm kuni 50cm, kuid ilmselt see vist pole väga oluline sest tislerid nagunii lõikavad 5x5 ja liimivad kokku. Paksus 55mm, nii et kuivades jääb seal 50+ mm. Ja kokku peaks olema umbes 13-15 tm. Lõikaja ise tegeleb mööbli valmistamisega ja ütles, et on hea kvaliteediga puu.

Oleks tänulik kui saaksin mingi hinna info. Hetkel olen näinud müügis vaid kuiva ja hinnad kõiguvad väga.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas ifffff »

150€ +- midagi. Tislerikuiv servatud, oksavaba, sirge ja pragudeta materjal on hinnaga 1000+ €/tm
veix1103
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Juul 2016, 22:09

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas veix1103 »

Suured tänud.

Ma täna hakkan staabeldama ja eks siis üritan välja sortida need mis on oksavabad.
Eks siis mõtlen edasi, mida nendega teha, kas kuivatada ja servata või müüa niisama. Eks sõltub kogusest, sest siseruumis pole mul võimalik suurt kogust hoida ja tislerikuivaks vaevalt, et välitingimustes saab. Kas ma eksin kui arvan, et tislerikuiv on 8-10 prc niiskust?
Külaline
külaline

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas Külaline »

veix1103 kirjutas:Kas ma eksin kui arvan, et tislerikuiv on 8-10 prc niiskust?
Toores puit: üle 25% (maksimaalselt 100%)
Õhukuiv puit: 15–25% (saavutatav välisõhus kuivatamisel)
Transpordikuiv puit: u 18% (selline kuivusmäär väldib transpordikahjustusi)
Tislerikuiv puit: 10–15%
Mööblikuiv puit: 6–10%

http://puuinfo.ee/ehitamine/puitmaterja ... u-niiskus/
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas ifffff »

veix1103 kirjutas:Suured tänud.

Ma täna hakkan staabeldama ja eks siis üritan välja sortida need mis on oksavabad.
Eks siis mõtlen edasi, mida nendega teha, kas kuivatada ja servata või müüa niisama. Eks sõltub kogusest, sest siseruumis pole mul võimalik suurt kogust hoida ja tislerikuivaks vaevalt, et välitingimustes saab. Kas ma eksin kui arvan, et tislerikuiv on 8-10 prc niiskust?
Tegelikult selleks, et sellest plangust väärtuslikku materjali saada peaks sa laskma need kusagil korralikus kuivatis ära kuivatada. Niisama staabeldatuna kusagil hunnikus jääb selle materjali väärtus sinna 150€/tm juurde. Ilma kontrollitud kuivamisprotsessita ei saa sirget ja ilma kuivamislõhedeta materjali. Aga just selline materjal ongi see mis on midagi väärt.
Külaline
külaline

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ifffff kirjutas: Ilma kontrollitud kuivamisprotsessita ei saa sirget ja ilma kuivamislõhedeta materjali..
saab, aga palju jamamist ja saab ka ise toorikuks lõigata ja valmistooteks freesida jne

muidugi oleks põnev teada kas keegi Eestis sellisele väiksele kogusele ka kuivatusteenust pakub , kunagi otsisin ka just saarele ja ei olnud keegi huvitatud
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Külaline kirjutas:
ifffff kirjutas: Ilma kontrollitud kuivamisprotsessita ei saa sirget ja ilma kuivamislõhedeta materjali..
saab, aga palju jamamist ja saab ka ise toorikuks lõigata ja valmistooteks freesida jne

muidugi oleks põnev teada kas keegi Eestis sellisele väiksele kogusele ka kuivatusteenust pakub , kunagi otsisin ka just saarele ja ei olnud keegi huvitatud
Ega ikka ei saa küll.

Kahjuks on tulnud omal ka tõdeda, et väiksele kogusele kuivatusteenust ei pakuta. Vähemalt ma ka pole leidnud kohta kus seda suudetaks teha nii, et tulemus oleks korralik, mitte lõhenenud ja kõver materjal.

Lihtsam on minna ja osta näiteks Mass-ist normaalselt import materjali kui jahmerdada kohalike saekaatritega. Mõistus lõppeb seal enamjaolt saagimisega. Korralikust kuivatamisest ja ladustamisest pole keegi midagi kuulnud.
veix1103
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Juul 2016, 22:09

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas veix1103 »

Suured tänud teile vastuste eest.

Aga ma ikka ei saa teid veel rahule jätta. Ma nüüd olen neid planke seal lapanud ja pannud tähele, et mõnel on oksa koht näiteks keskel või siis 1/3 peal, ülejäänud plank on ilus. Kui mul nüüd näiteks on 3m plangul keskel oksa koht ja ma lõikan sealt keskelt 20cm välja ning jääb 2x140cm oksata plangud siis kas nende vastu tisleritel ka huvi on. Et siis kui pikad peaksid need plangud olema, et neid oleks võimalik realiseerida.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Värske saareplank

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Lõikuma ära hakka. Mida pikem toorik seda parem ikka. Küll tisler neid hakkida jõuab vastavalt vajadusele.
Vasta