puitfassaadi ehitus

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Uksiküritaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Nov 2019, 11:07
On tänanud: 2 korda

puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Uksiküritaja »

Tere! Sooviksin teada kuidas puitfassaadi eest hinda küsida. Kas tunnitööna või ruudu hindega? Palju tuleks ruudu hind ja palju tunni hind? vaja paigaldada 50x100 + 50x50 karkass(+rihtimine), vill, tuuletõke, reika, laudis. Olen eelnevalt tegelenud rohkem sisetöödega, aga üks soovija tahab ka välisvoodrit ning uurib umbkaudset hinda. Kõrvalhoone umbes 50 ruutu. Tänud!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vahet pole, kas küsid tunni- või m2 hinda. Kõigepealt pead endale selgeks tegema kui palju sa kuus tahad palka ja sealt edasi tulevad matemaatika põhitehted. Oletame, et tahad 1500€ kuus palka, siis keskmise kuu tundide arvu(168) puhul oleks su tunnihinnaks ca 9€/h. Kui tahad teada m2 hinda, siis korruta tööks vajalik tundide arv oma tunnihinnaga ja jaga m2-te arvuga. Nii lihtne see ongi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Uksiküritaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Nov 2019, 11:07
On tänanud: 2 korda

Re: puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Uksiküritaja »

Mingis mõttes on selline arvutus loogiline, aga puitfassaad ja nt krohvitud fassaad on ju erineva hinnaga ikkagi kuigi teeks need näiteks ära sama ajaga. Kas seda arvutust saab ikka igakord abiks võtta? :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pole mingit vahet. Kui krohvitud fassaad võtab kauem aega, siis järelikult tuleb ka m2 hind suurem või vastupidi.
Põhimõtteliselt sul on vaja teada oma kuupalka/tunnihinda, mida soovid saada ja mingi konkreetse töö tegemiseks kuluvat aega ning sealtkauda saab kõik ülejäänud tuletada.

Erineva suurusega numbrite mõjust tellijate psüühikale. Ükskord tegin ühel objektil igavusest või lihtsalt huvi pärast rehkenduse akna- ja uksepalede vormistamise ja viimistlemise hinna võrdluse kohta. Valmis tegin paled jm hinnaga(7€/jm) ja teisendasin jooksvad meetrid ruutmeetriteks. Paled olis ca 15-20cm laiad ja tegemise hinnaks ruutmeetrite järgi tuli midagi 50+€/m2(täpselt ei mäleta). Töö oli ju ikka seesama- palede vormistamine. Mis sa arvad, et kui tellijale öelda, et teen paled hinnaga 50+€/m2? Tellija oleks vist mind pikalt saatnud ja otsinud tegija, kes oleks teinud 7€/jm. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Uksiküritaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Nov 2019, 11:07
On tänanud: 2 korda

Re: puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Uksiküritaja »

Kui kolada netis ja uurida hindasid, siis keskmiselt on ruudu hinnaks 15-25 euri puitfassaadil ilma lauata vana maja puhul. laud on umbes veel 7 euri ruudust. Ehk siis 22-32 euri puitfassaadi ruudu eest. Kui teha antud arvutuse järgi, siis eeldatava tööajaga tuleks mul see 13 euri. Ilmselt ma ei oska arvutada, või on netis hinnad nö "umbluud".Või ei ole mul mõistus täna terav...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

See tähendab ainult seda, et sa oled vähenõudlik palga osas või/ja ehk ei ole arvestanud kõiki kulusid nagu transpordikulu objektile ja tagasi(ei koosne ainult paaki kallatavast kütuse hinnast), tööriistad, tööriided jnejne 100 pisiasja, mis igaüks eraldi arvestatuna on sendid, aga kokkuvõttes kümned/sajad/tuhanded eurod. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Uksiküritaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Nov 2019, 11:07
On tänanud: 2 korda

Re: puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Uksiküritaja »

Ka õige! Igatahes tänud vastamast. Olen hulga targem🙂
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puitfassaadi ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uksiküritaja kirjutas: 05 Nov 2019, 18:07 Olen hulga targem🙂
Ma ei tea, et kas just hulga, aga natuke kindlasti. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta