Seinapalgi ja katuse ühenduse konstruktsioon

Palkmajade teema
jtamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2009, 23:45

Seinapalgi ja katuse ühenduse konstruktsioon

Lugemata postitus Postitas jtamm »

Tere,

Palkmajal, mis ehitatud umbes 25-30 aastat tagasi, on probleeme sellega, et tuul puhub põranda äärtest sisse ning see tõttu ka ülemine korrus ei pea eriti sooja. Hetkel küll selles majas igapäevaselt sees ei elata, kuid oleks soov maja (tuule- ja )soojakindlamaks saada.

Kakkusin trepi juurest seinast natuke villa, et olukorraga tutvuda ning tuli välja, et lae ja seina ühenduskohas ongi vill ainsaks asjaks, mis väliskeskkonnast eraldab.

Pildid sellest kohast:
PiltPilt

Lisaks soojakaole on see ka hea koht igasuguste närilistele sissepääsuks, ehk niimoodi seda kindlasti jätta ei saa..
Koostasin ka kiire eskiisi selgitamaks maja konstruktsiooni:
Pilt
PS: Mõõtmed ei ole täpsed ja pigem illustreeriva tähendusega (laetala ei toeta päris 15x15 prussi nurga peale, vaid on tehtud süvend jne).

Tõenäoliselt paari aasta pärast saab ka lae soojustamine ette võetud, kuid praegu ei tahaks seda suurt tööd veel ette võtta (põranda väljavahetamine prioriteetsem). Minu esmane mõte oli väljaspoolt (tuulekast selle jaoks laiali lammutada) tuuletõke sellesse kohta (ülemisest palgist selle 15x15 palgi ääreni või katuse aluslaudiseni) peale lüüa, kuid sellest saaksid vast närilised ja linnud jagu. Võib-olla siis tuuletõkke asemel kasutada OSB või vineeri. Eks lõikamist ja äärte tihendamist oleks omajagu aga kui hoolikalt teha, peaks selle koha tuulekindlamaks saama küll.

Aga võib-olla on minu lähenemine totaalselt vale või on lihtsalt kellelgi paremat soovitust. Igatahes olen igasugustele nõuannetele avatud.

Ette tänades,
Joonas
jtamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2009, 23:45

Re: Seinapalgi ja katuse ühenduse konstruktsioon

Lugemata postitus Postitas jtamm »

kunn24 kirjutas: 14 Mär 2019, 10:26 Katuse all väljapool peaks ka olema tuuleõke- kas on? Kui ei ole, ei ole sarikate vahele pandavat tuulekõtet eriti millegagi tihedalt ühendada. Samas sarikate vahele lisatav tuuletõke halba ka ei tee.
Seest tundub aurutõke puuduvat.
Tänud vastuse eest, kuid ma ei saanud kahjuks esimesest küsimusest hästi aru. Avapostituse kirjelduse täpsustuseks - põhiküsimus on, et kas sellesse kohta (märgitud rohelisega) ->
Pilt
(punktiiriga on sarikate vahele jääv osa) oleks tuuletõkke või OSB/vineeri lisamine otstarbekas. Väljast majal hetkel puudub igasugune kate (paljas palk) ning plaan oleks lisada mingi ehitusplaat siis ainult tuulekasti sisse jäävasse osasse (ülemised paar palki jäävad tuulekasti sisse).

Katusekatte all tuuletõke puudub. Sarikate peal on laudis, sellel bituumen ja sellel ongi katusekate (plekk).
Sarikate vahele (veel) tuuletõkke paigaldust ei plaani nagu ka esimeses postituses mainisin.

Kaldlaes on sisevoodrilaudade all on mingi paber olemas küll, ei tea küll kas see ka auru tõkestab.
Vasta