Soovitage palkmaja firmat

Palkmajade teema
MaryAnn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Aug 2019, 11:37

Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas MaryAnn »

Sooviksin lasta ehitada ümarpalkidest maja. Kas on kellegil soovitusi? Endal kogemusi mõne firmaga? Ja üleüldiselt soovitusi mida silmas pidada jne kes elavad ise palkmajades?
Tänud!
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas võhik »

soovitan soojalt - oota ja mõtle hoolega...

Mulle kah hullult meeldis algul idee teha ümarpalkidest maja... õnneks polnud raha...
aitasin sõbral üles laduda ühe treitud palgist sauna... selle käigus sai treitud palgist oksendamiseni siiber....

vaata seda, ja mõtle, et kogu elu näed enese ümber vaid seda treitud palki ... hommikust õhtuni näiteks: https://www.kv.ee/muudud-palkmaja-kauni ... 43237.html

looduslik ümarpalk kannatas siis veidi kauem mõelda mõelda....tundus loomulikum:
https://www.kv.ee/muua-vaga-ilus-ja-kor ... 10c12c19bb

???

Ja praeguseks olen tellinud enesele tahutud käsitööpalgist sauna ja maja projekti...
Saun läheb ilmselt esimeses järjekorras ehitusse kah... maja jaoks peab veel raha koguma...
Kas see maja jääb palkmajaks, aeg näitab...

Arvan, et 100% palkmaja siseviimistlus hakkab varem või hiljem närvidele käima - oleks vaja lahendust, kus osa pindu ei oleks palk või saaks need pinnad hiljem vahelduse mõttes katta millegi muuga, et interjöör ei oleks nii üheülbaline..

Kütet läheb ilmselt palju, seega peaks olema hektar kuhu selle 50 kW päkesepaneele saab esimese asjana üles panna - siis ehk jääd aastaringis energeetiliselt plussi kah...

Muidu - mu naabruses oli müügis üks treitud palgist maja.. noor pere ostis ära, kaks talve kannatasid ja nüüd soojustavad siis väljast ...( elektriarved talvel olla olnud rämedad) . Kuidas see väljast soojustatud treitud palgist maja hiljem välja nähema hakkab - eks siis järgmisel aastal saan näha...
WUUD
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Mär 2020, 04:19

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas WUUD »

Käsitöö-palkmajad erinvates stiilides
Koduleht: www.wuud.ee
Facebook: www.facebook.com/WUUDINFO
Email: info@wuud.ee
Tel: +37256925224

Wuudi käsitöö palkmaja tellides saad valida järgmiste võimaluste vahel:

• kuuse- või männipuit;
• ümar- või kantpalk;
• kalasaba-, sadul- või koerakaelatapp;
• üksnes ehitise palkosa valmistamine koos transpordi ja montaažiga või kogu
maja ehitus;
• hooajaline või aastaringne kasutus.
Algo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Nov 2012, 11:38

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas Algo »

Pikaajaliste kogemustega palkmajade ehitaja: https://kenwalt.ee
MaryAnn kirjutas: 13 Aug 2019, 11:52 Sooviksin lasta ehitada ümarpalkidest maja. Kas on kellegil soovitusi? Endal kogemusi mõne firmaga? Ja üleüldiselt soovitusi mida silmas pidada jne kes elavad ise palkmajades?
Tänud!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kas palksaunsuvilale ( II korrusel magamistoad) sobib paremini lintvundament või plaatvundament?
Plaanis on vesipõrandaküte, I korrusele tuleb ka kaminahi.
katrin61
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Jaan 2021, 13:02
On tänatud: 1 kord

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas katrin61 »

Algo kirjutas: 30 Mär 2020, 18:59 Pikaajaliste kogemustega palkmajade ehitaja: https://kenwalt.ee
MaryAnn kirjutas: 13 Aug 2019, 11:52 Sooviksin lasta ehitada ümarpalkidest maja. Kas on kellegil soovitusi? Endal kogemusi mõne firmaga? Ja üleüldiselt soovitusi mida silmas pidada jne kes elavad ise palkmajades?
Tänud!
No see kenwalt on küll viimane jobu, kelle käest mingit teenust ostaksin. Täielik ehitusvõhik.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kõigepealt võiks enda jaoks selgeks mõelda miks just ümarpalk?
Miks mitte freespalk, liimpalk, CLT?
Vbl on selged kriteeriumid miks peab olema ümarpalk- ei tea - kuid tasuks korra mõelda erinevate asjade plusse ja miinuseid...
VVFailshot
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Mai 2021, 17:45

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas VVFailshot »

Ma veidi aega selle teemaga maad avastanud ja lõpuks sain kõik vajaliku https://westbygg.ee/et . Tehti mu projekti ümber mõistlikumaks ja üldse kogu asjade käiguga seni rahul. Kui ise mõelda ja planeerida ei taha ega oska siis ma vähemalt olen kuulanud töövõtja nõu .
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Soovitage palkmaja firmat

Lugemata postitus Postitas aero »

trebla kirjutas: 11 Mai 2020, 22:13 Kas palksaunsuvilale ( II korrusel magamistoad) sobib paremini lintvundament või plaatvundament?
Plaanis on vesipõrandaküte, I korrusele tuleb ka kaminahi.
Parem hilja kui... oleneb pinnasest.
Vasta