Laepaneeli armatuur paistab-mida teha?

Isebetonaator
külaline

Laepaneeli armatuur paistab-mida teha?

Lugemata postitus Postitas Isebetonaator »

Mul on keldrilae 3,2m pikkuse laepaneeli alumine armatuur väljas.
Üsna tublisti on betoon eraldunud ristsuunalise peene armatuuri kohalt, paaris kohas
paistab ka pikiarmatuur ca 10 cm pikkuselt; need paljastunud kohad on tugevalt roostes (kihtidena pudenev "vana" rooste). Paistab, et 60ndate paneeli betoonkaitsekiht on üsna õhuke - ca 0,6 cm kohati.
Küsimus: kas sedab saab parandada, nt. rooste eemaldada liivapritsiga ja siis taastada betoonikiht või teha lihtsalt mingi korrosioonikaitse?
Või kohe panna vana paneeli alla korralikud tsingitud talad otsapidi keldriseintesse betoneerituna, 2..3 tk paneeli laiuse kohta?
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: Laepaneeli armatuur paistab-mida teha?

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Mul sama asi all keldris maja vist valminud kunagi 70 ndatel ja kõigil paneelidel juba armatuur väljas, ma tõmbasin remondi käigus ülejäänud plaadisegu ja muu pahtel jne, need kohad üle, pole senimaani midagi veel alla pudenenud. Ei kruntind ega puhastanud aga püsib senimaani(5 a.)
Metsanurgapass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Aug 2015, 15:19

Re: Laepaneeli armatuur paistab-mida teha?

Lugemata postitus Postitas Metsanurgapass »

Tere!
Tõstan vana teema tuhast ning küsin samal teemal.
Keldri ruum on 3,3x6m ning õõnespaneelid toetuvad lühema mõõdu suunas ning eelmise omaniku poolt oli tekitatud sinna ruumi meeletu niiskus, mlle tagajärjel ca 50% lae pinnast katmata ja roostetava armatuuriga. Lae kohal on garaaž, mida hakkan kasutama tööruumine, kuhu raskeid seadmeid ei tule, rakendub ainult eluruumi kasuskoormus.
Mida võiks sel puhul ette võtta? Kas lae krohvimisest oleks abi, et edasist roostetamist ei toimuks?
Kas oleks mõistlik ehitada risti (pikema külje sihis) toeks alla fibomüür? Tekkivad kitsad ruumid mõlemale poole poleks mulle probleemiks.

Silver
Vasta