värviline betoon

vee võhik
külaline

värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

Tere,

kas Eestis on võimalik osta värvainet, mida lisada betoonisegule? Ja kui on, siis kus ja milline?
Külaline
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Guugeldamiseks märksõnad "värvipigment" või "värvimuld"!

Ratastega "lexuse" omanik,

Urmas

:)
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

täitsa olemas! aitäh!
"Semtu" on see koht ja sealt saab ka väga head nõu.

hoian pöialt, et "lexuse" ratastel ikka veeremiseks ruumi on:) ja põhiline...et keegi küttekulu kinni maksaks. :wave:
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

nii..värvipulber olemas!

tegemist siis välistrepiga, vajaksin nüüd soovitusi,
1. kas enne värvaine betooni sisse segamist oleks vaja see vees lahustada? pakendil on kirjas, et pole vaja. aga kuna mul on tegemist valmis segatud betooniga, siis ma kardan see ei pruugi hästi seguneda.
2. tahaksin trepi astmed katta graniitkillustikuga. kas peaksin killustiku segama betooni hulka, või peale valamist killustikuga pinna katma?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

1. Ise olen pigmendid(pulber) parajas koguses veega seganud ja seejärel alles segu sisse kallanud, aga sul on natuke teine olukord. Kui nüüd valmis betoonile lisada pigmendivett, siis väikse koguse betooni puhul võib see teha betooni liiga vedelaks. Muidugi oleneb pigmentide kogusest- kui ikka kilodes vaja pigmenti lahustada, siis ...?
Endal on läinud nii 0,5kg koguse pigmentie lahustamiseks ca 1-2l vett ja olenevalt pigmendist(näiteks raudoksiid) tsipake ka tehnilist piiritus. Aga ma teen toonitud krohvi kuivsegust, nii, et mul on võimalus vee kogust ise reguleerida, et segu paras tuleks.
2. Loe siinsest foorumist ja guugelda märksõna "pesubetoon". Juutuubis nägin mingeid videosid kah, aga märksõnu ei mäleta. Keegi siinsetest lugejatest ikka oskab öelda.

OT. "Lexusesel" vahetsin ära rattad, enne oli kahe rattaga, nüüd nelja rattaga, rattad saan vajutada lukku ja küll Tellijad arvestavad ka selle kütusekuluga! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

aitäh Urmas!
ca 1-2l vett oli hea vihje. nimelt mul on 2x0,5 kg värvipulbrit. plaan on selline, et kohele toodav betoon valatakse trepiks, jätaks mingi umbes 40l betooni segamiseks värviga.sellega kataks trepi pealmise kihi, ehk siis astmed(kõik peaks toimuma muidugi ühe valamise käigus)
aga..graniitkillustik, millal siis see lisada? kas segada betoonisegusse või vajutada vedela betooni sisse?

NB! lexuse arengust on rõõm kuulda, see tähendab sul läheb hästi :) mul ikka kolme astmeline trepike. minu garderoobis veel Ansipi väide "Eesti viie Euroopa rikkama riigi hulka" ei kajastu...aga kui näen seda, siis hakkan tellima ka kvaliteeti ja olen ka nõus selle eest maksma. Sinnani nuputan ise ja õnneks on olemas ehitusfoorum!
Külaline
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vee võhik kirjutas:...graniitkillustik, millal siis see lisada? kas segada betoonisegusse või vajutada vedela betooni sisse?...
Kui ma õigesti mäletan, siis mingis videos nad viskasid seda graniitkillustikku vedela betooni peale ja seejärel silusid hõõrutiga betooni sisse.
Kuna praegu hetkel puhkan ja kui on meeles, siis äkki otsin midagi netiavarustest.

Urmas
Külaline
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, veel, sa pead natuke targemate käest küsima, kas 40l betoonile ca 2l vett juurde liiga vedelaks ei lähe. Ise kahtlustan, et läheb, aga sa vaata kõigepealt, kuidas pigmentidel on lahustuvus, äkki saad väiksema veekogusega hakkama. Kordan uuesti, et minul pole olnud pigmentide segamisel vee kogus oluline, sest tegin krohvi kuivsegudest.
Märksõna pesubetooni tegemiseks on "exposed aggregate concrete installation" ja selle ise paigaldamise tehnoloogia mõningaid asju näed selles https://www.youtube.com/watch?v=jUn_v0NFw4g . Siin visatakse killustik labidaga värskele betoonile, kuid ...
.... siin https://www.youtube.com/watch?v=Dsj0kZQVFY8 oleks nagu segatud juba betooni sisse, mingil ajal pritsitakse mingi ollusega üle ja pärast survepesu, aga ega ma pole täpselt kursis pesubetooni tehnoloogiga.

Urmas
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

vaatasin neid videoid. mulle tundub, et algaja jaoks on lihtsam killustik peale kanda ja siis siluda. selle survepesuga võib oskamatu ilmselt betooni lihtsalt kivide vahelt välja pesta...
ostsin ka sellise nn kaitsevahendi, mida kantakse pinnale 14 päeva pärast kuivamist. peaks jätma ilmastikukindla kihi, väidetavalt umbes 10 aastaks.

et siis, tänud! nüüd on tehnoloogiliselt enam-vähem ülevaade olemas, materjalid ostetud...muud kui proovima :)
Külaline
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vee võhik kirjutas:...muud kui proovima :)
Näita pärast pilte kah tehtust(kui julged)!

Urmas
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

olgu! julgen ikka, konstruktiivne kriitika on alati teretulnud , kellegagi ma siin paremini tegemise pärast võistlema ei pea, ehitajaks ma ilmselt kunagi ei hakka...mis mul ikka karta :)
kui kõik laabub plaanitult, siis laupäeval valama.
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

nii, proovitud siis. trepi sai valatud, aga see viimistlus on ikka täiega metsas :(
betoon sai edukal värvitud(aga värv on väga vale), killustik sai ka peale kantud kuid ka see ei pääast. ma ei teagi mis nüüd saab. ilmselt kui betoon kuivanud on tuleb lihtsalt plaadiga katta....
see oli nüüd üks tõsine "ämber"
Külaline
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vee võhik kirjutas:nii, proovitud siis. trepi sai valatud, aga see viimistlus on ikka täiega metsas :(
betoon sai edukal värvitud(aga värv on väga vale),...
Kurb lugeda, aga, kas sa proovitükki õige värvitooni valimiseks ei teinudki? Oleks pidanud sind hoiatama, et tee mingid proovitükid valmis ja selleks poleks vaja olnud teha muud kui poest osta üks kott kuivbetooni, see osadeks kaaluda ja valada kasvõi tühja kingakarbi kaane sisse proovitükke erinevaid värvipigmentide suhteid kasutades.

Urmas
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

oleks pidanud tegema jah.. aga nüüd läks nii. hommikune ehmatus oli suur, nutma küll päris ei hakanud aga suht masendav vaatepilt oli :) enam ma selle trepiga katsetama ei hakka, kuivab ära ja plaat peale.
kogu selle asja positiivne külg on see, et mul on nüüd trepp! :good:
Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pilti?
Anna aega.
Nii oma silmale kui pinnale.
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

no.. täna seda treppi vaadates ei tahaks ma sellest jah mingit pilti teha :( hea oleks kui see saaks kiiresti korda ja minu mälust kustutatud.
kindel on see, et nii see jääda ei saa, seega üritasin seda kildu sealt vähemaks võtta ja natuke pesta.Mis oli ilmselt mõttetu tegevus. Hetkel mulle tundub, et kõik mida mina teha saan, teeb asja veel hullemaks. Ilmselt on mõtekas oodata ära kuni see valu kuivanud on ja siis ehk mõni spetsialist oskab selle tasanduseguga tasasekst teha ja plaadi peale panna..
päriselt või?
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Juun 2014, 16:04

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas päriselt või? »

Pildi lisamiseks on tekstiakna all servas nupuke "Lae manus üles" ja sealt edasi > "Vali fail" > "Lisa fail". Pildi max mõõdud on 800x800 px.
vee võhik
külaline

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas vee võhik »

päriselt jah..! eks ma ikka panen need pildid siia, kui leian selle võimaluse. minu jaoks on teema leidnud uue eesmärgi, et siis kas keegi suudab sellest trepist trepi(ilusa) teha :) tegin siin pakkumise sellele tööle ja sain ka vastuse- eks siis näis, kas ja kuidas lahendus tuleb.
aga nendele kes avavad selle teema saamaks teada midagi "värvilisest betoonist", siis tegelikult betooni värvimine ei ole iseenesest mingi kunst. värvipulber seguneb kenasti ka ilma segumasinata segades (ka labidaga saab sellega hakkama). värvipulbri siis segasin veega(nagu siin eelnevalt ka jutuks on olnud), ja lisasin valmis betoonile.
Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

P
i
l
t
i
Ette tänades.

Kuhu tahes üles ja siia link saab ka.
Värskest ja hilisematest piltidest on kasu, kui toon peaks päevadega muutuma.
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: värviline betoon

Lugemata postitus Postitas pold »

Tahaks samamoodi pilti näha, abiks kõigile järgmistele.

Ma proovisin eelmisel suvel esikus betoonivalu peale teha pisikese graniitkillustikuga pesubetooni väljanägemisega asja nii, et kohe pärast tasandamist surusin pöidlaga kivid segusse, sinna kuhu pöial ei vajutan, andsin haamriga takka. Aga küllap võttis tasandamine liiga kaua aega (1,5 m² ei peaks nii suur tükk olema) ja kinni need kivid sinna ei jäänud, järgmisel hommikul pühkisin osa harjaga pealt ära, ülejäänud tulid haamriga lahti ning pärast läks plaat peale. Võimalik, et tulemust oleks parandanud kivide niisutamine või lausa uue õhukese mördikihi peale panemine, aga teist katset ei hakanud tegema.
Vasta