Kaminahi betoonpõrandal

miis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Jaan 2015, 20:00

Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas miis »

Tere

Soov oleks paigaldada kaminahi mille kaal on ca 3500-4000kg aga põrandaküte takistab. Kamina mehed ütlevad et lõhu põrand ära ja lase torustik ümber teha aga ma ei tahaks lõhkuda ega teha ümber sest see töö on kindlasti väga kulukas. Kamina pindala on 1,2m2 siis tuleks 4m2 ulatuses maha lõhkuda.
Minu küsimus oleks spetsialistidele, et kui ma panen kergema moodulahju nt. 1500kg jalgadega mis ei takista põrandakütte torustiku jahtumist, siis kas lintvundament 15cm kannatab selle raskuse ära või kannatab ka rohkem? Maja on 136m2 2korrust ja 1.k pinda 75m2
Tänud ette.
Külaline
külaline

Re: Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.Ahju all võib vabalt olla põrandakütte toru.
miis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Jaan 2015, 20:00

Re: Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas miis »

Tänud
Ehk siis see osa kus ahi seisaks ei takista põrandakütte jahutamist nagu seni väidetakse, et peab olema veeringlus temp. 30C ja kui ahju alt jahutust ei saa, siis tekitab probleeme põrandale ja küttesüsteemile?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Imelikud pseudoprobleemid on ikka inimestel. Betoonpõrandale laotud ahi ei lase põrandaküttetorustikul jahtuda? Seleta siis ka natuke oma mõttekäiku mis põranda või toruga juhtub kui ahju kohalt vähem jahtub? Paksemat vaipa julged põrandale panna?

Pigem muretse selle pärast, et kui põranda alus on halvasti tihendatud siis võib sinna peale ahju ehitades betoonplaat murduda ja lõhkuda torustiku.
miis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 06 Jaan 2015, 20:00

Re: Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas miis »

Imelikud probleemid on inimestel kes foorumisse kirjutavad ja asjatult kommenteerivad. Küsimus on spetsialistidele mitte inimesele kes ei taipa samuti sellest probleemist nagu mina, seega püüa aidata seal kus oskad mitte ära esita küsimusi kui minu poolt juba esitatud. Ma pöördusin sp siia, et pottsepp selgitas olukorda ahju paigalduse segavast faktorist.
külaline66
külaline

Re: Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas külaline66 »

Tere,
Minul on ahi betoonpõrandal, milles on ka vesipõrandaküte.

Ei ole täheldanud, et pärast ahju ehitamist oleks põrand halvemini soojaks läinud, pigem on ahju ümber põrand soojem (tänu ahju soojuskiirgusele). Kui põrand soojem siis kulub ka vähem energiat veega põranda soojendamisele, mis omakorda tähendab ju et kulub vähem raha vee soojendamisele.

:hello:
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Paigaldjad kindlustavad ennast. Ja õieti teevad.
Teie, kui tellija lasete panna selle ahju sinna kuhu soovite. Nüüd, kui selle koormuse juures peaks plaat koos torudega järgi andma ja midagi purunema, siis kes selle eest vastutab? Tellija või paigaldaja?
Leppige siis ilusasti kokku; paigaldaja paneb Teie poolt valitud toote sinna kuhu soovite. Aluspinna kandvuse/mittekandvuse eest vastutab tellija.

Toomas.
Külaline
külaline

Re: Kaminahi betoonpõrandal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

projekteerija peaks ikka vastutama , tellija ei pea vastutama , aga see selleks. Teemalagataja võiks ütelda kui paks on betoonpõrand, milline armatuur ja mis on betooni all ja kas ahi tuleb põranda keskele, äärde või nurka
Vasta