põranda petoneerimine

reimokallas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Sept 2015, 19:56

põranda petoneerimine

Lugemata postitus Postitas reimokallas »

Tere,kindlasti on siin seda teemat käsitletud aga kahjuks ei leidnud...
Mul nimelt mure selles,et hakkasin vana suvilat renoveerima.Olen jõudnud niikaugele,et peaks hakkama plaatvundamendi aluspinda ette valmistama.Kunagi sai maja tehtud nii et sai tõstetud suured betoonplokid üksteise kõrvale ja peale laotud tsilikaadist maja.Maapind on paekivist(paekivi peal on umbes meeter mulda)
Plaan oleks siis järgmine.
1.Vundamendi ümbert lahti kaevata,soojustada 100mm penoga ja sinna peale omakorda hüdroisolatsioon(mummukile)
2.Muld maja sees ühtlaselt ära tasandada(vajadusel liiva juurde tuua)
3.Kinni trampida
4.Sinna peale 200mm kildu
5.Uuesti kinni trampida
6.100mm peno
7.armatuurvõrk ja põrandakütte toru
8.70-100 mm betooni

Kõik soovitused on teretulnud.

Niipalju veel teadmiseks et kevadeti,kui vesi kõrgem on,on paekivi peal umbes 10 cm põhjavett.
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: põranda petoneerimine

Lugemata postitus Postitas Toby »

Tere!
Eks ta üldjoones nii käib kah! Ise olen kinnitrambitud killu peale mingi niiskustõkke pannud ja 5-7 cm betoonist tasanduskihi kilele valanud. Siis peno ja peno peale armatuurvõrk küttetoru kinnitamiseks. Toru sidumisel ja ilmselt ka betoneerimisel tuleb võrgul tallata. et võrk peno sisse ei sooniks ja igalt poolt betooniga ümbritsetud saaks olen võrgu ja peno vahele õhukesi silikaadiliistakaid pannud - nii 1 ruutmeetri kohta üks tõsteliistakas. Kindlasti on ehituspoes vastavaid nublakaid müüa, aga ise olen odavamalt läbi ajanud.
Edu!!
rope
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 10 Jaan 2006, 21:50
Asukoht: Pärnu

Re: põranda petoneerimine

Lugemata postitus Postitas rope »

No kui juba nii tehtud on siis las ta olla..

Ise jätaks vertikaalse soojustuse vundamendi väljas ära, samuti mummukile. Kuna betoonplokkide all ei ole ju hüdroisolatsiooni ja plokid on ilmselt mulla peal ?! Ehk teisisõnu on plokid alati niisked ja kuivamine toimub läbi sokli välja. Kui aga see kinni mätsida epsi ja mummuga siis on kuivamine raskendatud ja niiskus ronib näiteks seina, põrandasse ..

drenaas, vihmavee äravool, horisontaalne soojustus hoone perimeetrile võiks olla hea sellisele niiskele kohale.

Maja seest, olemas olevale maale pane geotekstiil ( see tugevam 150g/mm vms. mitte peenravaip mis on 50g/mm), et killustik pinnasesse ei vajuks. Seesmisele põrandaplaadile võiksid panna 25mm paksused ja valukõrgused epsi ribad püsti seinaäärtesse - vähem külmasilda välisseina ja põrandaplaadi vahel.

Killustik võiks olla kapillaarkatkestamiseks mõeldud pestud 5-16mm. Siis toimiks enam vähem õigetel eesmärkidel.

Igasugused kiled jäta ära, kuna Sul on märg maa seal. Tekib oht, et niiskus tõuseb kapillaarselt või difusioonselt kile peale ja hiljem raskendab kile niiskuse väljapääsu. Plaat jääb niiskeks ja tekib hallituserisk.
täitsa lõpp
külaline

Re: põranda petoneerimine

Lugemata postitus Postitas täitsa lõpp »

reimokallas kirjutas:Tere,kindlasti on siin seda teemat käsitletud aga kahjuks ei leidnud...
Mul nimelt mure selles,et hakkasin vana suvilat renoveerima.Olen jõudnud niikaugele,et peaks hakkama plaatvundamendi aluspinda ette valmistama.Kunagi sai maja tehtud nii et sai tõstetud suured betoonplokid üksteise kõrvale ja peale laotud tsilikaadist maja.Maapind on paekivist(paekivi peal on umbes meeter mulda)
Plaan oleks siis järgmine.
1.Vundamendi ümbert lahti kaevata,soojustada 100mm penoga ja sinna peale omakorda hüdroisolatsioon(mummukile)
2.Muld maja sees ühtlaselt ära tasandada(vajadusel liiva juurde tuua)
3.Kinni trampida
4.Sinna peale 200mm kildu
5.Uuesti kinni trampida
6.100mm peno
7.armatuurvõrk ja põrandakütte toru
8.70-100 mm betooni

Kõik soovitused on teretulnud.

Niipalju veel teadmiseks et kevadeti,kui vesi kõrgem on,on paekivi peal umbes 10 cm põhjavett.
Minu meelest on sul eeltöö teadmiste kogumisel ikka väga väike. Mummukile ei ole hüdroisolatsioon.
Mulla peale ei ehita.
Vundamenti, mille taldmikul pole hüdroisolatsiooni ei ole soovitav soojustata.
Getekstiili lõhub killustik tihendamisel kindlasti ära. Proovitud.
Killustik märgub minu teada samamoodi nagu iga kivist ehitusmaterjal, olgu ta siis millise fraktsiooniga tahes. Kui alt on märg ja teise kivi külg on vastu märga siismärgub ka see. Nii see niiskus ülesse liigubki. Võbiolla ehk kergkruus on kuivem ja turvalisem tunne.
rope
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 10 Jaan 2006, 21:50
Asukoht: Pärnu

Re: põranda petoneerimine

Lugemata postitus Postitas rope »

Sellepärast peabki olema peene fraktsiooniga pestud killustik, vöi kergkruus. Kui aluminekiht on kinni vibratud ja õige kangas ( millega teid ehitatakse jne. ) siis täiendava 200mm ühtlase massi tihendamisel ( ilmselt piisab 150kg taldvibrast) ei tohiks tekstiil ribadeks minna.
Parem nii, kui üldse mitte midagi panna
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: põranda petoneerimine

Lugemata postitus Postitas rundll »

Toby kirjutas: ... 5-7 cm betoonist tasanduskihi kilele valanud. Siis peno ...
Edu!!
???

kile alust pinda annab ju odavamalt ja lihtsamalt tasandada.


(korralikult) tihendatud liiv, peno, kile, armatuur+betoon. Pakuks ise sellist järjekorda.
soulkeeper1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Sept 2015, 06:47

Re: põranda petoneerimine

Lugemata postitus Postitas soulkeeper1234 »

kile alust pinda annab ju odavamalt ja lihtsamalt tasandada.
Vasta