Naelutusnurk bloki külge.

Jüri122
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 14 Veebr 2011, 15:10

Naelutusnurk bloki külge.

Lugemata postitus Postitas Jüri122 »

Tere!Narva ploki külge vaja kinnitada naelutusnurka 90x90x65mm,keskelt kinnitan naelutusnurga pikema betoonikruviga,kus suurem auk,aga äärtesse oleks ka kruvi vaja,auk 5mm,aga betoonikruvi 5mm pole ja naelutusnurkasid üle ka ei tahaks hakata puurima.Kas võiks kasutada tavalist kruvi 5x100,või 5x120?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Naelutusnurk bloki külge.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See peenike kruvi ei tekita seal piisavalt hõõrdejõudu. Ehk siis koht on küll täidetud aga tulemus pole see mida võiks eeldada. Samas enne kruvide aega taoti need plokid igasugu kinnituse jaoks naelu täis ja need naelad läksid aja jooksul rooste. Ja vot seda enam niisama sealt välja ei tõmmanud.
Jüri122
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 14 Veebr 2011, 15:10

Re: Naelutusnurk bloki külge.

Lugemata postitus Postitas Jüri122 »

mul on vaja prussi loodi ka panna ja reguleerida,kes neid naelu välja tõmbab pärast,suht mõtetu tegevus.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Naelutusnurk bloki külge.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Sellest jämedamast august lase läbi ESSVE Heavy Load kergbetoonikruvi. Peenematest aukudest kannatas mul läbi lasta tavaline kergbetoonikruvi (äkki 8 mm). Ma pakuks, et iga nurga kohta 1 Heavy Load kruvi on piisav.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Naelutusnurk bloki külge.

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Sellest jämedast juba piisab, vajadusel puuri suuremad avad juurde, puur 10mm kui soov neid rohkem panna, mina panin nt 3tk 105x105 nurgale. Neid peenemaid tavalisi 8mm fibokruve ei ole üldse mõtet toppida, ei jää hoidma ja niisama augu täiteks pole mõtet! PS. Nurkasi ja kruve odavalt tahad osta siis kirjuta mulle privasõnum!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Naelutusnurk bloki külge.

Lugemata postitus Postitas ping »

Jüri122 kirjutas: 06 Veebr 2020, 15:53 Tere!Narva ploki külge vaja kinnitada naelutusnurka 90x90x65mm,keskelt kinnitan naelutusnurga pikema betoonikruviga,kus suurem auk,aga äärtesse oleks ka kruvi vaja,auk 5mm,aga betoonikruvi 5mm pole ja naelutusnurkasid üle ka ei tahaks hakata puurima.Kas võiks kasutada tavalist kruvi 5x100,või 5x120?
Kõigepealt peaks alustama teadmisest, et kui suur koormus ja millise nurga all sellele nurgikule mõjuma hakkab.
Kas koormus on staatiline või vibreeriv?
Ega äkki ei plaani vahelae ühte serva, 5 naela peale riputada?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta