Energiamärgiste väljastamine

Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Energiamärgiste väljastamine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Enamus inimesi ei mõtle kunagi selle peale, et kas nende maja on piisavalt soojustatud või mis värk üldse sellega on. Kui keegi neile seda nina alla hõõruma hakkab energiamärgise näol, siis midagi jääb sealt kuklapiirkonda neile. Ja pikemas perspektiivis on see kasulik kogu ühiskonnale. Selle asja nimi on teadvustamine. Mingit muud sisulist väärtust polegi ju mõtet otsida. Lihtsalt et mõnel ei jõua absull kohale, et ta hirmkulukas osmikus elab ja arvab, et nii ongi õige... Mina näiteks oma väikses korterelamus tean väga hästi, et meie soojustus on null. Aga kui mõnelt naabrilt seda küsida, siis nad võivad igasugu tarkust ajama hakata. A la puumaja on ju soe. Ja kui iga päev kütta, siis on täitsa ok.... Selle asemel et kord nädalas näiteks kütta...
vanaema on sul veteran...
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Energiamärgiste väljastamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No sa oled juba korduvalt täpselt sama mula erinevate sõnade ja lausetega väljendanud. Aga oskad ehk öelda, et mida see teadmine muudab ? Kui selle napakausega tuleks kaasa ka võrdlus, et harvema kütmise eest pead maksma niipalju ja kütmine ise maksab naapalju siis saab igaüks ise mõelda, et mida ta siis teeb. Hetkel on aga kogu asi küll vbl hea tahtmisega välja mõeldud aga reaalselt kipub mingiks soojustusetootjate väljundiks olema. Edasi, isegi kui see soojustuse tegemine on kokkuvõttes odavam siis soojustuse eest tuleb kohe maksta. Kütte eest saad jupikaupa maksta, iga aasta üks jupike. Mis tähendab, et päris paljudel tuleb selle soojustuse jaoks laenu võtta. Ja vot siin mina küll aru ei saa, miks kurat ma pean mingi jura pärast laenu võtma, kui ma saan ilma selle laenuta ka suurepäraselt hakkama ? Ah et kunagi hiljem on hea, sest siis jääb raha üle ? Paraku on see elu näidanud, et kui hakkabki mingit vaba raha tekkima tuleb kohe aktsiisitõus, küttehinna tõus lisaks. Mingit muud täiesti lollakad maksud ka. Seega raha ei jäägi üle. Ja kui seda üle ei jää, siis miks ma peaksin mingil ajal veel mõne laenu endale soetama ? Ilmselt on see praegune väga segane mõttekäik aga vbl mõni peale minu saab veel aru. Aga kui tahate head elu siis tehke mõni samasugune nüridus. Väga hea äri on hetkel näiteks Actimel, kus keefiri müüakse 10 korda kirvema hinnaga ja inimesed ise ostavad.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Energiamärgiste väljastamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kuna varsti tuleb ka minul tellida see energiamärgis siis uurisin asja tera lähemalt.
Lõpptulemusena arvan et see on tõesti täielik mõtetus.
Näiteks see et kortermajal on energiamärgis ei anna ostjale ega üürnikule mingid sisulist infot tulevastest kuludest aga see oli selle märgise põhieesmärk väidetavalt http://www.mkm.ee/hoonete-energiamargis/.
Kui majal on energiatõhususe klass C siis mida ma sellest järeldama peaksin. Kas seda et väga sita soojapidavusega hoone aga kuna enamus elanikud on penskarid kes on vent avad kinni toppinud, küte on võimalikult maha keeratud ja toa temperatuur ei lähe üle +19, kuulavad patareidega raadiot kõige lahjema säästupirni valgel ja pesemas käivad laste juures kuna soe vesi on kallis.Ainult tänu sellele sai maja C klassi.
Või et enamus elanikud on paljulapselised pered kus pesumasin töötab 24/7, soe vesi jookseb pidevalt kuna lastele meeldib vannis sulistada, toa temp +22, arvutid ja muud meelelahutus tehnikad töötavad 16 tundi ööpäevas jne.
Selletõttu sai väga soojapidav maja C klassi mitte aga B.
Reaalsuses on ilmselt selles säästvas majas mul palju kallim elada kui teises sest pean elektriga lisaks kütma ja võitlema naabritelt tulevate seene
eostega.
Kuna see energiamärgis arvestab KOGU energiatarbimist siis on ta suht mõtetu. Mingi märgis ei pane mind ostma säästupirne vaid elektriarve.

Need energiamärgises olevad soovitused energia kokkuhoiuks ei anna sisulist infot kuna ei arvesta rahalist tasuvust.
Paar aastat tagasi olin korteriühistu juhatuses ning päevakorda tuli seinte soojustamine. Arvestasin et kui selle tulemusena kütte arved langevad 30% (tegelikkuses ilmselt võimatu) siis nulli jõuame 53 aastaga. Tänaseks ehitushinnad langenud ning tasuvus kiirem.
Külaline
külaline

Re: Energiamärgiste väljastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Reaalsus ongi see, et mingit eluvõõrad kontoriloomad, "tegid ära" ja ettevõttlikud üritavad selle seaduse najal, "lollidelt" raha ära võtta.
Alul kui konkurentsi polnud, küsiti 10k ... täna pakutakse juba 2k eest. Alul isegi EE saatis ähvardavas toonis "reklaami" - tehke ära muidu saate trahvid kaela. Muidugi mõjus- mitmed hüperaktiivsed mammid, tellisid oma majarahva raha eest, selle "elutähtsa" paberi. Mis siis, et ka edaspidi, kulus hämara säästupirni ja köögiraadioga "relvastatud" tädikesel, olematu kogus energiat, samas kui viieliikmelise noorpere kommunaalid, on ikka päris kopsakad.
Needsamad korteriühistute tädikesed, on ärimeestele magus saak - poetakse külje alla, tehakse nägu nagu tädike on suur ja tark otsustaja/tellija ning siis tõmmatakse müts, silmini pähe.

(Järgmisena, võiks inimestelt "energiamärgist" nõuda - palju päevas sööb, peseb, prügi toodab, bensu ja elektri kulutab... ma võiks rääkida milleks see vajalik on kuid ega lumpen nagunii läbi ei ampsa.)
log
külaline

Re: Energiamärgiste väljastamine

Lugemata postitus Postitas log »

Kui memmedelt kirsturaha mudu kätte ei saa, siis tuleb see neilt välja peksta......energiamärgise sildi all.
Anna pliiats hullu kätte.... arvad et neelab alla, aga s.ttagi kukub kribama ja tast saab bürokraat või grafomaan.
Varsti hakkavad ülekaalus inimesed raskejalakäija maksu maksma ja lombakad ka, sest koormus jaguneb sildade vahel ebaühtlaselt. Mõõdame ökoloogilisi jalajälgi ja kehtestame makse. Taimetoitlased saavad vabastuse.



Aga mis sest tolku?????
Kivist vee väljapigistamise business!
Vasta