1. leht 1-st

moodulmaja energiatähis.

Postitatud: 10 Sept 2012, 20:30
Postitas enni
Tere, kas moodul maja ehitaja st tehas on kohustatud seaduse järgi mulle maja müües avaldama ostetava maja energiatähise ning selleks vajaliku arvutuskäigu?

Re: moodulmaja energiatähis.

Postitatud: 11 Sept 2012, 10:34
Postitas OJV
Karta on, et mitte. Tehas ei pea teadma, millega seda maja kütma hakatakse ja ei saa seepärast kuidagi arvesse võtta ka erinevate energiakandjate kaalumistegureid. Olenevalt kütusest (näiteks otsene elektriküte vs. halupuud) võib energiamärgis sama sisekliima juures olla kaks astet erinev.
Kui maja müüakse "võtmed kätte", siis saab energiamärgise välja arvutada ja ka peab seda tegema.

Re: moodulmaja energiatähis.

Postitatud: 22 Sept 2012, 23:04
Postitas insener22
Tere

Võta aluseks U väärtused, mis on paika pandud miinimumnõuetega, ise projekteerin seinad sinna U=0,16.

§ 5. Üldised nõuded välispiiretele
(1) Hoonete välispiirded peavad olema pikaajaliselt õhkupidavad ja piisavalt soojustatud. Otstarbeka soojustuse määramisel lähtutakse hoone energiatõhususe nõuetest, ruumide soojuslikust mugavusest ja hallituse ning kondensaadi vältimisest külmasildadel, sisepindadel ja tarindites.
(2) Ruumide soojusliku mugavuse tagamiseks ei või piirete soojajuhtivus üldjuhul ületada väärtust 0,5 vatti ruutmeetri ja kraadi kohta [W/(m2K)]. Sellest väärtusest kõrgema soojajuhtivusega akende puhul tuleb tagada soojuslik mugavus küttelahendustega. Hallituse, kondensaadi ja liigsete soojakadude vältimiseks soojustatakse üldjuhul kõrgema soojajuhtivusega sõlmed väljastpoolt piisava soojustusega.
(3) Soojustuse valikul tuleb lähtuda sellest, et ehitis oleks hea energiatõhususe tasemega. Üldjuhul piiratakse elamute välispiirete summaarset soojaerikadu köetava pinna ruutmeetri kohta väärtuseni 1,0 W/(m2K). Väikemajade soojustuse valikul võib aluseks võtta järgmised lähteandmed: välisseinte soojajuhtivus 0,2–0,25 W(m2K), katuste ja põrandate soojajuhtivus 0,15–0,2, akende ja uste soojajuhtivus 0,7–1,4 W(m2K), kusjuures lõplikud valikud sõltuvad hoone kompaktsusest ning kütte- ja ventilatsioonilahendustest. Muude hoonete optimaalne soojustus sõltub eelnevale lisaks oluliselt ka vabasoojusest.

Re: moodulmaja energiatähis.

Postitatud: 25 Sept 2012, 12:19
Postitas Külaline
seega saaks siis tehas panna kataloogi energiaklasside loetelu:
elektriga see, gaasiga too ja halupuuga kolmas..

PS
kas roheline elekter ei peaks olema võrdsustatud halupuuga? ikkagi taastuv ju..

Re: moodulmaja energiatähis.

Postitatud: 26 Sept 2012, 15:32
Postitas insener22
Isegi kui võtta asja loogiliselt, ei oleks põhimõttel viga, aga kuna inimene võib lepingu alati taastuvalt ümber teha tavalisele, oleks tegemist lollitamisega ehk kuidas määrata projekteerimise faasis, et kõik hiljem ka just rohelist kasutavad.