Kas on harju sein?

normik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Apr 2018, 19:46
On tänanud: 1 kord

Kas on harju sein?

Lugemata postitus Postitas normik »

Tere!
Olen soojustanud vana maja juurdeehituse osa, mille konstrui oli lihtsalt kahekordne tellis, väljast krohvitud. Soojustuseks läks 150mm EPS. Selle osaga mul probleeme, ega küsimusi pole. Aga EPSI alla sai ka üks otsasein mis on nö vana osa. Projektis seina läbilõikeid ei ole. Juttude järgi oli see vana puitsõrestik sein aga fassaadiks sai ükshetk silikaat ümber laotud, kuid 2. korruse põrand ja katus on betoonpaneelidest, seega ei tahaks uskuda, et see vana puitsõrestik kandma on jäetud. Lisaks see fassaadikivi tundus päris paks kui epsi tüübeldati. Seestpoolt on sein ka väga paks ja krohvi all. Minu küsimus ongi selline, et kuidas kõige lihtsam seina läbilõiget teada saada oleks? Kui mingi valemiga see puit ikkagi kannab ja tegemist pole harju seinaga siis olen nõus EPSI sellest välisseinast ikkagi ära kiskuma kui muud varianti ei jää, et puit ära ei mädaneks vms.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kas on harju sein?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Ega muud varianti teada saamiseks ei ole, kui seina sisse vaadata. Kui mitte kusagilt vaadata pole võimalik, siis tuleb sein mõne koha pealt lahti võtta. Kui nii kapitaalselt ei taha, siis on ka võimalus puurida auk ja endoskoobiga vaadata. Kui endal või tuttavatel sellist riistapuud ei ole, siis Jiinast saab tellida. Ühendub näiteks nutitelefoni või sülearvuti külge.
normik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Apr 2018, 19:46
On tänanud: 1 kord

Re: Kas on harju sein?

Lugemata postitus Postitas normik »

Tuhnisin ja leidsin u 60 aastat vana foto ja sees ikka mingi kiviplokid seinteks, konkreetne sein polnudki siis osa vanast majast vaid ka juurdeehitus. Tegemist siis ilmselt hoopis gerardi seinaga seal.
Vasta