robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

tõsi, Husqvarna niidab iga ilmaga. Kinni ta ennast samuti ei kiti.
Cass
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Okt 2007, 09:58
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Cass »

Mul vuristab juba nädala jagu Worxi masin aias (~700m2). Kuna alguse asi ja palju katsetamist, siis kohati sai traat pandud kehvasti (terav nurk mõnes kohas sees) ja sopilised kohad siis on jooksnud seal ummikusse ja vajab uuesti platsile tõstmist. Marjapõõsaste alla on ka okstesse end mõnel korral kinni sõitnud aga see pigem oma lohakus.
Mida võibolla ette heita on see, et päris suure jõuga üritab takistust rammida enne kui aru saab, et midagi on valesti ja vahest kraabib ratastega augud maasse pehmemas kohas. Muidu muruplatsi on täitsa kenaks niitnud :)

PS. trimmer peab siiski ka majapidamises olemas olema. Aia äärt ikka puhtaks ei tee nii palju kui tavalise niidukiga saad teha.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Cass kirjutas:Mul vuristab juba nädala jagu Worxi masin aias (~700m2). Kuna alguse asi ja palju katsetamist, siis kohati sai traat pandud kehvasti (terav nurk mõnes kohas sees) ja sopilised kohad siis on jooksnud seal ummikusse ja vajab uuesti platsile tõstmist. Marjapõõsaste alla on ka okstesse end mõnel korral kinni sõitnud aga see pigem oma lohakus.
Mida võibolla ette heita on see, et päris suure jõuga üritab takistust rammida enne kui aru saab, et midagi on valesti ja vahest kraabib ratastega augud maasse pehmemas kohas. Muidu muruplatsi on täitsa kenaks niitnud :)

PS. trimmer peab siiski ka majapidamises olemas olema. Aia äärt ikka puhtaks ei tee nii palju kui tavalise niidukiga saad teha.
Husqvarnale seda ette heita ei saaks, et teravates nurkades hakkama ei saaks ning asju liiga kõvasti rammib. Mul kõik nurgad 90 kraadi ning pole miskit viga olnud. Samuti vastu läheb ikka väga õrnalt. Kui asi ikka mõni kilo kaalub, siis edasi seda lükkama ei hakka vaid pöörab ümber. Mingit lapse veekannu lükkas üks kord mööda platsi edasi, aga seda ei saa pahaks panna, mõnesaja grammine plastikjupp ju ainult.
Aga jah, trimmer peab olemas olema. Kui husqvarnal soovitati maja äärest ~30cm kaugusele takistustest traat panna, siis ta läheb küll traadist veidi üle, aga mingi 15cm jääb sealt ikkagi niitmata. Aga ma ise olen mõelnud, et see on selline kord kuus ning poole tunni töö :)
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rom. kirjutas:... et maal käin ainult nädalavahetustel - töötan linnas. Kui reede õhtul jõuan maale...
Mul sama olukord. Aga just sellel põhjusel olen vedelaks löönud, et keegi selle roboti kaenlasse võtab, kui mind silmapiiril pole. Mina tean, et sellega mujal midagi teha pole aga kurikael ju ei tea. Kleebin kasutusjuhendi niidukile, et neid koolitada? Paistab, et robotniidukite omanikud elavad valdavalt niidukiga samal aadressil...
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

seal suurelt kirjas peal (kui kleps pandud) PIN CODE ALARM jne... GPS jälgmimine ka abiks ehk üles leidmisel ja teadaolevalt on neid varastatud vaid mõned ca. 10 aasta jooksul ja siis ka alati kätte saadud hiljem (muruniidukid.ee jutt)
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kuidas ollakse niidukitega rahul. Kaua peab niiduk päevas, nädalas töötunde tegema, et muruplatsi millele ta soetati korras hoiab.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

Raske vastata. Oleneb ilmast, masina võimekusest ja rohuplatsi suurusest. Minul niidab jätkuvalt vaid öösiti, iga päev, start 00:00 ja hommikul 7-8 paiku ärgates on ta juba igatahes lõpetanud.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veikko kirjutas:Kuidas ollakse niidukitega rahul. Kaua peab niiduk päevas, nädalas töötunde tegema, et muruplatsi millele ta soetati korras hoiab.
Aga kui kiiresti peab sõitma, et jõuda punktist A punkti B poole tunniga? Ilma algandmeteta päris raske lahendada ju :P
Ehk siis jah, kõik oleneb muruplatsi suurusest ja robotniidukist endast. Minul on ostetud robotniiduk mis peaks hakkama saama 3200m2 ning töötab 24/7 ning saab hakkama. Tõenäoliselt võiks isegi lasta tal osa ajast puhata, aga pole viitsinud reguleerida.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Aga kui kiiresti peab sõitma, et jõuda punktist A punkti B poole tunniga? Ilma algandmeteta päris raske lahendada ju :P
Ehk siis jah, kõik oleneb muruplatsi suurusest ja robotniidukist endast. Minul on ostetud robotniiduk mis peaks hakkama saama 3200m2 ning töötab 24/7 ning saab hakkama. Tõenäoliselt võiks isegi lasta tal osa ajast puhata, aga pole viitsinud reguleerida.[/quote]

Mis mudel sul on. Ma ise kasutan http://www.homeyard.ee/l300elite2bat.html 3000 m2 ja teeb töö 5 päevaga ära. töö aeg on 8:00-12:00 laadimine ja siis 17:00-21:00. reede ja laupäev ei tööta. Olen ikka proovinud tööaja viia miinimumini, miks niisama kallist tehnikat tühjalt ringi ajada.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Quest
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Quest »

Tervist,

Uuriks targematelt... plaan osta Hysqvarna automover 320. Kellel on kogemus? Pinda on 2000m2, kaua masin sellist pinda niidab umbes? Kui tihti masin peaks sellist pinda niitma sügisel, kui murukasv on aeglasem? Kuidas oleks kõige mõistlikum piirata olemasolevaid noori puid ja põõsaid selle traadiga? :) Ette tänades.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Quest kirjutas:Tervist,

Uuriks targematelt... plaan osta Hysqvarna automover 320. Kellel on kogemus? Pinda on 2000m2, kaua masin sellist pinda niidab umbes? Kui tihti masin peaks sellist pinda niitma sügisel, kui murukasv on aeglasem? Kuidas oleks kõige mõistlikum piirata olemasolevaid noori puid ja põõsaid selle traadiga? :) Ette tänades.
Ma sellel teemal siin juba suht palju kirjutanud niiet ei viitsi väga pikalt jaurata. Lühidalt öeldes minul on 330x. Lubati, et niidab 3200m2 ning seda ta ka teeb, aga tipphooajal käib ka 24/7. Muru on pidevalt ideaalne - selline tunne nagu ei kasvakski kuna niipea kui veidi kasvada jõuab, siis käib niiduk jälle üle. Niiet tõenäoliselt saaks ka veidi harvemini töötada. Nendel aegadel kui muru aeglasemalt kasvab, siis võib samuti harvemini töötada. Seda mitu tundi päevas, mis ajal ta töötama peaks ei oska keegi sulle öelda. Võta ja katseta.

Kuna mul puid ja põõsaid palju, siis ei viitsinud traadiga jaurama hakata vaid panin puudele ja põõsastele autorehvid ümber (autorehve antakse sulle igast rehvitöökojast hea meelega tasuta). Kui viitsid need mingi sprayga ilusaks ja värviliseks teha, siis tulemus täitsa viisakas. Samuti rehvid teevad väga mugavaks ka puude ümber trimmerdamise.

Igal juhul mul on põõsaid 3 tükki reas ning miskine 6-7 rida, kõik kahe meetrise vahega niiet päris tihe võrgustik tekib, aga niiduk saab seal vahel seiklemisega ilusasti hakkama ning niitmata kohti ei ole.

Kokkuvõttes nagu ennegi siin vist kirjutasin, siis enne ostmist olin väga skeptiline, aga niiduk ületas kõik mu ootused. Muru on aasta lõpuks ideaalne.

Muredest nii palju, et kuna mul maastik pole kõige ideaalsem, siis vahel niidukil õnnestub kinni jääda. Vahel töötab mitu nädalat järjest ning ei jää kordagi kinni - vahel jääb mitu korda ühe päeva jooksul. Kõige hullemad talle on suured mutihunnikud (sellised 10+cm kõrged). Kui sellise otsa satub siis võib kõhu peale kinni jääda. Niiet kui mitmeks nädalaks kodunt ära lähen ja satub selline ebaõnn, et niiduk esimestel päevadel kinni jääb siis tagasitulles võib muru umbe pikk olla. Ma olen sellistel juhtudel palunud naabril miskine 3-4 päeva tagant igaks juhuks pilgu peale heita niidukile.

Näed, tuli ikka pikematsorti kirjand kokku :) Osta ära ja katseta, ma arvan, et jääd ka rahule kui päevitustooli peal õlut libistad ning ideaalset muru ja töötavat robotit vaatad :)
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, ja, et jutt liiga müügimehelikuks ei läheks, siis räägin ka sellest kuidas mina ostsin - husqvarna.ee kodulehel on nimekiri edasimüüjatest. Mina võtsin kõik edasimüüjad eestis ning saatsin ühe kirja kõigile ning rääkisin mida soovin ning küsisin mis hinda teha saavad. See kes parajasti kõike parema hinna tegi (ja ka usaldusväärne firma oli), selle käest ka ostsin. Soovitan teha sama, võid vabalt mitmeid sadu eurosid nii säästa.

Samuti kuna ma väga skeptiline olin, siis robotniiduki ostsin neti teel ilma koha peal tutvutamata. Sellisel juhul kehtis mulle too 14 päevane tagastusõigus ehk siis kui asi oleks ikka täielik kräpp olnud oleksin selle leti peale tagasi löönud. Võid ka nii teha kui ebakindel oled. Samas kui sulle see ebamugavam mingil põhjusel, siis pole mõtet, hea asi on tõesti.

Muidugi 330 ja 320 põhi vahe on too, et 330x-l on GPS ehk siis too oskab ise oma tööd paremini planeerida. 320 puhul pead ise süvenema ja programmeerima, et kui tihti kus käib ja nii.
Guest Madis
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Guest Madis »

Tere,

Juttu on olnud palju robotniidukite enda hindadest, aga kuidas on muu kuluga, mis seondub? Vaatasin korra nende Husqvarna kaablite jt tarvikute hindu ning tundub, et sealt saaks rahulikult veel 500++ eur hinnale juurde (koos kinnituste, lisaterade jms-ga). Kirjeldusi lugedes ei tulnud nagu ka välja, et kaablid komplektis kaasas oleks.

Oskab keegi kommenteerida, et mis see koguinvesteering on siis, millega peaks arvestama (lisaks niiduki hinnale)? Saan aru, et see sõltub ka tugevasti pinna suurusest, endal oleks vaja ca 1600 m2 jaoks.
Gloryas
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Gloryas »

Guest Madis kirjutas:Tere,

Juttu on olnud palju robotniidukite enda hindadest, aga kuidas on muu kuluga, mis seondub? Vaatasin korra nende Husqvarna kaablite jt tarvikute hindu ning tundub, et sealt saaks rahulikult veel 500++ eur hinnale juurde (koos kinnituste, lisaterade jms-ga). Kirjeldusi lugedes ei tulnud nagu ka välja, et kaablid komplektis kaasas oleks.

Oskab keegi kommenteerida, et mis see koguinvesteering on siis, millega peaks arvestama (lisaks niiduki hinnale)? Saan aru, et see sõltub ka tugevasti pinna suurusest, endal oleks vaja ca 1600 m2 jaoks.
Sellest hooajast pole uute Husqvarna Automoweritega komplektis tõepoolest enam paigaldustarvikuid (kaablid, vaiad jne). Peamiselt on see tingitud asjaolust, et paljud kliendid soovivad (eelkõige just Rootsis, kuid juba ka siin Eestis) soetada endale uuema masina, kuid kaabeldus on juba tehtud.

Mudeli valimine 1600m2 puhul sõltub suuresti krundi keerukusest. Lihtsama krundi puhul võiks selle pinna suuruse korral kaaluda Husqvarna mudelit 315
Nutikamat masinat soovides või siis keeruka krundi puhul vaadake pigem 420 poole.

Lisakulude maksumus sõltub sellest, kas soovite robotniiduki ise paigaldada või siis lasete müüjal ka paigalduse teha. Samuti sellest, kas piirdekaabel paigaldatakse maapinna sisse või kinnitusvaiadega murupinna peale. Sellise krundi puhul võiks 315 mudeli kaablikulu kogemuslikult öeldes jääda kusagile ca 500-550 m juurde. Soovitan täpsemalt küsida sellisest kohast nagu http://www.reginett.ee.
Tõnn74
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Tõnn74 »

Works-i robotit ei soovita. ( mul oli see väiksem variant)
Teostus muidu väga hea aga tarkvaraprobleemid on suht tõsised.
Esimese isendi vahetasin garantiikorras kuu aja pärast peale ostmist välja,
teine töötas kuu aega korralikult kuid siis samuti hakkas vigurdama ja pidin tagasi viima.
Põhiline probleem oli, et masin jäi vastu liivakast või mõnda muud vertikaalpinda seisma ning oli ka juhuseid kui masin liikus küll ringi aga lõiketerad ei pöörelnud.
Lõpuks oli nii, et ei saanudki lõiketerasi tööle.
Tootja poolsed kommentaarid olid, et kliendi ootused antud toote osas olid liiga kõrged ?!
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Tänud tagasiside eest. Kuigi mecro ise Worxi kiidab, olid kahtlused muu maailma tagasiside poolt juba varem olemas. Eelmine aasta peaaegu oleks vanematele ostnud, müügimees kiitis taevani, kuid sisetunne ei lubanud.
Endal Husqvarna 2a töötanud ning probleeme pole esinenud, saab vanematele sama võetud.

Tõnn74 kirjutas:Works-i robotit ei soovita. ( mul oli see väiksem variant)
Teostus muidu väga hea aga tarkvaraprobleemid on suht tõsised.
Esimese isendi vahetasin garantiikorras kuu aja pärast peale ostmist välja,
teine töötas kuu aega korralikult kuid siis samuti hakkas vigurdama ja pidin tagasi viima.
Põhiline probleem oli, et masin jäi vastu liivakast või mõnda muud vertikaalpinda seisma ning oli ka juhuseid kui masin liikus küll ringi aga lõiketerad ei pöörelnud.
Lõpuks oli nii, et ei saanudki lõiketerasi tööle.
Tootja poolsed kommentaarid olid, et kliendi ootused antud toote osas olid liiga kõrged ?!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tõnn74 kirjutas:Tootja poolsed kommentaarid olid, et kliendi ootused antud toote osas olid liiga kõrged ?!
:thumbsup: Mida sa ootasid, et muru ka lõikaks? :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Kas Worx on oma probleemid korda saanud või ikka jamab?
Sõelale on praegu jäänud Flymo 1200R või siis Landroid WG795E. Muru pinda on mul õnneks vaid ~300m2.
Kumba võtta, kumba jätta?
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas:Kas Worx on oma probleemid korda saanud või ikka jamab?
Sõelale on praegu jäänud Flymo 1200R või siis Landroid WG795E. Muru pinda on mul õnneks vaid ~300m2.
Kumba võtta, kumba jätta?
jäta mõlemad ja võta aedniku teenus, saad 10 aastat sama raha eest ilma robotita hakkama
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

See ei ole päris see vastus, mida ma küsisin. Las igaüks ise ikka otsustab, mis variante kasutada soovib.

(Aga no kui tahad ise tulla, siis palun. Kord nädalas vaja niita, ütleme Mai-Oktoober, see on 24x aastas, ehk 10a jooksul 240x. Väga mustalt võttes on 10a jooksul vaja ehk kaks robotniitjat osta, seega 2000.- eur (tulevikus ilmselt soodsam, kui täna), seega 8.30 eur üks kord niitmist. Ütleme 30.- eur kuus sulle. Mina olen nõus.
Aga palun tule niida öösiti, nagu robot teeks - päeval tahan ise väljas olla....)
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas:See ei ole päris see vastus, mida ma küsisin. Las igaüks ise ikka otsustab, mis variante kasutada soovib.

(Aga no kui tahad ise tulla, siis palun. Kord nädalas vaja niita, ütleme Mai-Oktoober, see on 24x aastas, ehk 10a jooksul 240x. Väga mustalt võttes on 10a jooksul vaja ehk kaks robotniitjat osta, seega 2000.- eur (tulevikus ilmselt soodsam, kui täna), seega 8.30 eur üks kord niitmist. Ütleme 30.- eur kuus sulle. Mina olen nõus.
Aga palun tule niida öösiti, nagu robot teeks - päeval tahan ise väljas olla....)
umbes sellise raha eest seda sellisel pinnal tehaksegi jah ja eks see olegi üks ainult üks valikutest. sellise pinna niitmine läheb ~30 minti, aga roboti saad panna kulust sõltumatult tihedamalt niitma , saad lõppeks parema kvaliteediga muru
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas: Muru pinda on mul õnneks vaid ~300m2.
Ja selle pisikese platsi jaoks on vaja robotniidukit? Kodustes tegemistes olen mina laiskuse ja mugavuse etalon, aga sina teed oma laiskusega isegi mulle pähe nagu naksti. :)

Urmas
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Asi pole laiskuses, vaid ühelt poolt mugavuses ja huvis kasutada ära tehnoloogia lahendusi ja teisalt, muru ise saab ka ilusam, kui seda nii tihti niidetakse. Kord nädalas tavaniidukiga ei taga kinlasti nii head tulemust.
Ja kuna minu hobi ei ole aias nokitsemine ega muruniitmine, siis saan seda aega kasutada omale meelepärasemate tegevuste tarvis.
Usun, et kõikidel kellel on robotniidukid ostetud, on teinud seda samadel põhimõtetel, et aega jääks muude tegemiste jaoks rohkem.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas officer »

...ma ei ütle, mis on see "muu" tegevus :)
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Mine ikka kindla peale ning võta Husqvarna.
http://robotniiduk.ee/tooted/husqvarna-105/
Paigaldad ning unustad ära.
anryo kirjutas:Kas Worx on oma probleemid korda saanud või ikka jamab?
Sõelale on praegu jäänud Flymo 1200R või siis Landroid WG795E. Muru pinda on mul õnneks vaid ~300m2.
Kumba võtta, kumba jätta?
Vasta