robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

aero kirjutas: 09 Apr 2020, 22:18 Kindlasti on sealt võimalik osta ka "plastiliinist" kinnituskruvisid. Need, mis niiduki küljes olid, meenutavad küll täiesti metalli. Kulumismärke veel ei ole.
Olen näinud Husqvarna originaalsed kinnituskruve, mis eelkirjeldatult ära kuluvad, kuid kui ei usu, eks katsetage.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Mis liigub, see kulub. Tänan ja võtan teadmiseks, et kruvid on kulumaterjal. Võibolla need teised terad ja kruvid töötasid halvemates tingimustes, kündsid mutimullahunnikuid vms. Minul läheb hetkel (olude sunnil) 2. hooaeg sama komplektiga.
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Ma vahetan 450X terad koos kruvidega alati ära, teradega on ju kruvid kaasas. Panin eile nüüd neljandat hooaega niitma. avastasin AMC äpist statistika ka. kolme hooajaga-11314km,laadimisaeg 1160h,laadismistsüklid 1059,tööaeg 5069h millest 97,5% kulus niitmisele ja 2,5% otsimisele. igatahes olen rahul :)
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Eelmine talv ostsin hiinamaalt prooviks paki neid kuldseid titaanikattega terasid, 0.75mm, polnud usku hiina kraami vastu aga raiped üllatavalt hästi peavad vastu. Kodumaised õhemad ja kallimad terad kestsid palju kehvemini, korra ka kõverdunud tera ära nähtud - tõsi aja jooksul murupinda paremaks kõpitsenud ja igasugu rämpsu, mis teri võis nüritada palju vähemaks jäänud.
Kuna kruvid on alati komplektis olnud ja juhendi järgi tuleb terad vahetada koos kruvidega, olen ise samuti nii teinud. See kruvide kulumine ju oleneb kui kaua terad kasutuses, kui kehvem pind käbid-oksad-mutimullahunnikud-jm nürivad terad kiiremini, tuleb terad varem välja vahetada ning kruvid saavad vähem kulumist. Kellel eeskujulik murupind, võivad terad teravust säilitada palju pikema perioodi ning kruvidel-aukudel kulumisjäljed silmaga näha.
Ise pole terade leiutamise ega teritamise peale veel mõelnud, küll on alles kõik ära kasutatud kruvid-terad - ei võta need ju miskit ruumi, kui kunagi tuleb närutama hakata, saab kulunud hunnikust vähem kulunutest ja teritamisest midagi kombineerida :)
Viimasel hooajal paaril korral, kui sai masin tagurpidi pööratud ja puhastatud olid terad suht heas korras, kergelt nurgad ainult nürinud aga kui juba masin selili, olen alati terad ka ära vahetanud.
Kuskilt tehasejuhendist vist meelde jäänud soovitus terasid 2-4 tagant vahetada, ise enamvähem sama aja tagant masina selili pööranud.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Mina kasutan juba mitu head hooaega 0,75 nn "hiina terasid." Tõsi tellisin nad kusagilt Saksamaalt. Panen uued hooaja alguses ja hooaja keskel. Komplektis kaasas ka kruvid. Komplekt vist oli 30 tera ja kruvi ja ega nad midagi ei maksnud, seega kulu vb € või paar hooaja peale.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Mis arvate, kas selline lahendus aia tagant niitmisele võiks OK olla?

niiduala-v1.png
Seda ma tean, et täisnurkasid ei tohi juhtkaablil olla. :)
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

spezwend kirjutas: 25 Apr 2020, 12:38 Mis arvate, kas selline lahendus aia tagant niitmisele võiks OK olla?


niiduala-v1.png

Seda ma tean, et täisnurkasid ei tohi juhtkaablil olla. :)
Muidu ok, kuid teine juhtkaabel tuleb viia küsimärgi taha, tupiku lõppu ning tänavakivisse selleks freesida ka soon. Seejärel tuleb deaktiveerida piirdekaabli abil laadimisjaama otsimine, juhtkaabli viivitus viia 0 minuti peale ning laadimisjaama signaal max peale. Kui kõik õige, siis keskmine laadimisjaama otsinguaeg peaks jääma kolme minuti juurde.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Tänx Herizon! Tekkis veel selline küsimus, et parem oleks vist ikka toitekas tehnoruumi paigaldada, mitte õue? Samas peaks siis vist selle 10m kaabli läbi lõikama, läbi augu ajama ja uuesti ühendama, kuna pistik vist lahti ei käi. Millegi pärast kasutusjuhendis on ekstra märge selle kohta, et seda kaablit ei tohi läbi lõigata? See tundub ju tavaline plank soonega juhe kus alalispinge 28V? Samamoodi jätkates nagu piirdekaablit (hülss + liimiga termokahanev), ei tohiks ju probleemi tekkida?
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

spezwend kirjutas: 25 Apr 2020, 15:05 Tänx Herizon! Tekkis veel selline küsimus, et parem oleks vist ikka toitekas tehnoruumi paigaldada, mitte õue? Samas peaks siis vist selle 10m kaabli läbi lõikama, läbi augu ajama ja uuesti ühendama, kuna pistik vist lahti ei käi. Millegi pärast kasutusjuhendis on ekstra märge selle kohta, et seda kaablit ei tohi läbi lõigata? See tundub ju tavaline plank soonega juhe kus alalispinge 28V? Samamoodi jätkates nagu piirdekaablit (hülss + liimiga termokahanev), ei tohiks ju probleemi tekkida?
Veebilehel herizon.ee on laadimisadaptri paigaldamise kohta kirjas pikemalt. Lisaks on sellest kirjas robotniiduki kasutusjuhendis.

Te võite madalpingekaablit modifitseerida ja seda lõigata, kuid arvestage, et kui Husqvarna sellest teada saab, siis masinal garantii enam ei kehti.
Miks see nii on? Seepärast, et mõni tavakasutaja võib madalpingekaabli polaarsusese ümberehitades segamini ajada ja põletada maha nii laadimisjaama ja robotniiduki. Hiljem on loomulikult Husqvarna süüdi.
Husqvarna 10 meetrine madalpingekaabel on PE isolatsiooniga tinatatud kiuline vaskkaabel, st termokahanevat peale sulatades hakkab see oluliselt kergemini sulama kui PVC või XLPO.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Huvitav kust sellist katet leida? Väga viisakas. Päris "majakest" või "koerakuuti" nagu ei tahaks. :)

AM_Housing_DSC_4062.JPG
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Miks nt selline ei sobi? https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-l ... -315-315x/

Mul pole üldse katet. Jaama roheline led töötab pimedas/hämaras nagu kontrolllamp. Kui näen rohelist, siis niiduk toimetab. Kui ei näe, siis laeb. Kate piiraks seda funktsionaalsust.
Herizon kirjutas: 25 Apr 2020, 13:10 Muidu ok, kuid teine juhtkaabel tuleb viia küsimärgi taha, tupiku lõppu ning tänavakivisse selleks freesida ka soon. Seejärel tuleb deaktiveerida piirdekaabli abil laadimisjaama otsimine, juhtkaabli viivitus viia 0 minuti peale ning laadimisjaama signaal max peale. Kui kõik õige, siis keskmine laadimisjaama otsinguaeg peaks jääma kolme minuti juurde.
Mul on ühe juhtkaabliga niiduk aga remote alasid on 3. Lahendasin nii, et kõige suurema remote ala (selle pääs on 1,2m lai) lõppu vedasin juhtkaabli, nagu Herizon soovitas. Niidu kõrgus tundub ühtlane, ju siis leiab kõik alad üles. Jaam on pea-alas, jaama otsingu jne seadistusi ma ei muutnud. Mõne korra olen juhtunud nägema, et nagu otsiks jaama (läheneb, terad ei pöörle) aga sõidab jaama eest mööda 1-3m kauguselt, nagu ei näekski. Jaama signaal tugevamaks?

Kividesse ma üldiselt kaablisoont ei freesinud. Tõstsin kivid üles ja vedasin alt.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

aero kirjutas: 09 Apr 2020, 22:18 Kindlasti on sealt võimalik osta ka "plastiliinist" kinnituskruvisid. Need, mis niiduki küljes olid, meenutavad küll täiesti metalli. Kulumismärke veel ei ole.
Husqvarna originaalid:

Pilt

Pilt
aero kirjutas: 26 Apr 2020, 11:53 Mul on ühe juhtkaabliga niiduk aga remote alasid on 3. Lahendasin nii, et kõige suurema remote ala (selle pääs on 1,2m lai) lõppu vedasin juhtkaabli, nagu Herizon soovitas. Niidu kõrgus tundub ühtlane, ju siis leiab kõik alad üles. Jaam on pea-alas, jaama otsingu jne seadistusi ma ei muutnud. Mõne korra olen juhtunud nägema, et nagu otsiks jaama (läheneb, terad ei pöörle) aga sõidab jaama eest mööda 1-3m kauguselt, nagu ei näekski. Jaama signaal tugevamaks?

Kividesse ma üldiselt kaablisoont ei freesinud. Tõstsin kivid üles ja vedasin alt.
Laadimisjaama signaal MAX peale, kui kannatab.
Kui selline laadimisjaama eest tühjalt läbi sõitmine kordub, vajutage kohe STOP nuppu ja vaadake, mis toimingut robotniiduk parasjagu teeb: näiteks niidab, järgib juhtkaablit.
Üks võimalus on, et niidab, kuid lihtsalt terad ei pöörle (aeg-ajalt näen sellist anomaaliat, ilmselt harva esinev tarkvaraline viga).

Kivide ülesse tõstmine on töömahukam ja teatud tüüpi kivid hakkavad summutama paigalduskaablite signaale, kuid kui aega katsetamiseks on, siis miks mitte proovida kivi alla paigaldada.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

Mul on kivide (60mm paksused) alla paigaldatud, kaks aastat on toiminud.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Herizon kirjutas: 26 Apr 2020, 22:55
aero kirjutas: 26 Apr 2020, 11:53 ...Mõne korra olen juhtunud nägema, et nagu otsiks jaama (läheneb, terad ei pöörle) aga sõidab jaama eest mööda 1-3m kauguselt, nagu ei näekski. Jaama signaal tugevamaks?
Laadimisjaama signaal MAX peale, kui kannatab.
Miks ei peaks kannatama? Võib mingi muu probleem tekkida?

Terade osas - sõltub. YMMV. Mul ka Husq. originaalid, 27.04. foto, 2. hooaja algus:
niiduki terad 2020 kevad.jpg
Hea, et niiduki ümber keerasin! Kõik terad olid samasuguse kitiga kaetud nagu vasakpoolne. Kui lõikeserv on kumer, raadiusega 3mm, siis võib oletada, et lõikamise asemel toimus rohu paitamine :). Kust ta selle üles korjas või miks see teradele kogunes, ma veel ei tea.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas rst »

Kusjuures ma panin nüüd kevadel roboti käima ning terad olid puhtad ja pärast 3 päeva möödumist olid samamoodi teradel selline kiht peal nagu üleval oleval pildil. Ega muidu ei oleks avastanud kui, et ei kuulnud muru lõikamise häält vaid robot lihtsalt "paitas" muru.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Herizon kirjutas: 25 Apr 2020, 13:10 Seejärel tuleb deaktiveerida piirdekaabli abil laadimisjaama otsimine, juhtkaabli viivitus viia 0 minuti peale ning laadimisjaama signaal max peale. Kui kõik õige, siis keskmine laadimisjaama otsinguaeg peaks jääma kolme minuti juurde.
Äpist täpset otsimisaega ei leidnud. See on nüüd peale kahte tsüklit, aga unustasin enne G1 ja G2 otsimise 3min peale. Nüüd panin 0min. Piirdekaabli keelasin kohe ära. Ehk siis 3h = 180min ja sellest 4% on 7,4min?

2020-04-27-statistics_IMG_3467.jpg

edit: Panin enne puusse natuke. Selle 4% aja sisse mahub 3 laadimist. Hetkel 5h kokku, 300min ja sellest 4% on 12min ja see jagatud 3 = 4min otsimist. Päris hea vist?
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Kasutaja Herizon piltidel olevad terad on selgelt liiga kaua all olnud. Võiks tuua võrdluse autoga - 100000km peale korra õli vahetada on vähe.
Küsimus teadjatele. Teatavasti on 320 niidukil kahe aku pesa ja ka emaplaadil vastav ots olemas. Kui nüüd lisada lisaaku, siis kas see hakkab seal ilusti toimima, või on siiski tarkvaraliselt teine aku 320 mudelil keelatud?
Kas keegi on suutnud endale hankida Husqvaran hooldustarkvara? Oleks huvi tarkvara ja kaabli vastu.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Vaikselt hakkab jälle mingi kõnts kogunema :(. Ja mitte ainult teradele. Õie(?)tolm + hommikune niiskus?
DSC_0264.JPG
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

aero kirjutas: 27 Apr 2020, 12:19
Herizon kirjutas: 26 Apr 2020, 22:55
aero kirjutas: 26 Apr 2020, 11:53 ...Mõne korra olen juhtunud nägema, et nagu otsiks jaama (läheneb, terad ei pöörle) aga sõidab jaama eest mööda 1-3m kauguselt, nagu ei näekski. Jaama signaal tugevamaks?
Laadimisjaama signaal MAX peale, kui kannatab.
Miks ei peaks kannatama? Võib mingi muu probleem tekkida?
Robotniiduki kasutusjuhendis on sellest pikemalt kirjas, kuid allpool on sellekohane illustreeriv pilt.

Pilt

spezwend kirjutas: 27 Apr 2020, 13:55
Herizon kirjutas: 25 Apr 2020, 13:10 Seejärel tuleb deaktiveerida piirdekaabli abil laadimisjaama otsimine, juhtkaabli viivitus viia 0 minuti peale ning laadimisjaama signaal max peale. Kui kõik õige, siis keskmine laadimisjaama otsinguaeg peaks jääma kolme minuti juurde.
Äpist täpset otsimisaega ei leidnud. See on nüüd peale kahte tsüklit, aga unustasin enne G1 ja G2 otsimise 3min peale. Nüüd panin 0min. Piirdekaabli keelasin kohe ära. Ehk siis 3h = 180min ja sellest 4% on 7,4min?

edit: Panin enne puusse natuke. Selle 4% aja sisse mahub 3 laadimist. Hetkel 5h kokku, 300min ja sellest 4% on 12min ja see jagatud 3 = 4min otsimist. Päris hea vist?
Keskmise laadimisjaama otsinguaja kontrollimiseks navigeerige robotniiduki peaaknasse ja hoidke numbriklahvi 0 mõned sekundid all, seejärel valige ajalugu ja viimaks valige otsinguajad.

küttevahetaja kirjutas: 27 Apr 2020, 20:47 Kasutaja Herizon piltidel olevad terad on selgelt liiga kaua all olnud. Võiks tuua võrdluse autoga - 100000km peale korra õli vahetada on vähe.
Küsimus teadjatele. Teatavasti on 320 niidukil kahe aku pesa ja ka emaplaadil vastav ots olemas. Kui nüüd lisada lisaaku, siis kas see hakkab seal ilusti toimima, või on siiski tarkvaraliselt teine aku 320 mudelil keelatud?
Kas keegi on suutnud endale hankida Husqvaran hooldustarkvara? Oleks huvi tarkvara ja kaabli vastu.
Postituse mõte oli tõestada, et ka kruvid on kuluosad ja neid tuleks koos teradega vahetada.

Iga Automower robotniiduki emaplaadile on tarkvaraliselt kirjutatud seerianumber, mis on seotud ainult selle mudeliga. See tähendab, et kõnealune emaplaat teab, et sellele tohib järgi ühendada vaid ühe akupatarei. Tõenäoliselt ametliku edasimüüja juures on võimalik antud emaplaadile peale kirjutada 330X seerianumber (mis kasutab kahte akupatareid), kuid probleemid ei lõpe seal. Kuna emaplaat ja HMI-plaat (kus asub ekraan) on omavahel kokku laulatatud, siis ka HMI-plaat tuleb välja vahetada, ümberprogrammeerida + seal võib veel olla saladusi, mida ma ei tea.
Kui paigaldada vana akupatarei kõrvale uus ehk nad jäävad elektrotehniliselt rööbiti, siis hakkab vanema akupatarei pinge kukkuma kasutamise juures kiiremini maha kui uuel, mis tähendab, et sellisel juhul hakkab uus akupatarei laadima vana akupatareid ja hulka elektrienergiat läheb raisku. Võib-olla on akupatareid elektrotehniliselt seal eraldatud, et seda ei juhtu, kuid kuna elektriskeem selle kohta puudub ning mul kogemust sellega pole, siis olge lihtsalt hoiatatud.
Isegi kui Te paigaldate edukalt uue akupatarei (selleks tuleb paigaldada uued tihendid ja robotniiduki korpuse pooled õige jõumomendiga kinni keerata, et tihend korrektselt lukustuks), siis sama laadija puhul pikeneb laadimisaeg ca kaks korda. 330X laadijat tõenäoliselt 320'nel ei saa kasutada, sest madalpingekaabli klemmide asetus on erinev, samuti võib hakata jonnima vana laadimisjaam. See tähendab, et 330X laadimisadapter töötab vaid selle madalpingekaabliga ja laadimisjaamaga. Ühesõnaga see lugu on pikk ja lohisev.
Parim lahendus on ise ehitada uus suurendatud mahtuvusega akupatarei. Konkreetsel Automoweril on akupatareis akuelemendid paigutusega viis jadamisi ja kaks rööbiti, siis kui uute akuelementide mahtuvused ära mõõta ning paigutada sama mahtuvusega kolm või neli akuelementi rööbiti ja viis jadamisi, siis teoreetiliselt peaks hakkama asi tööle. Rohkem on küsimus selles, et kas emaplaat aktsepteerib suurendatud mahtuvusega akupatareid ja kas laadimisadapter tuleb laadimisvoolu reguleerimisega toime ning kuidas need akuelemendid adekvaatselt robotniidukisse ära mahuvad, et seal midagi lühisesse ei läheks.

Isegi kui Teil on olemas Autocheck 3 (tarkvara, millega uuendatakse kolmanda ja neljanda seeria Automowereid), siis Teil peab olema ka ametliku edasimüüja kasutaja, et sinna sisse logida ja millega saab läbi pilve robotniidukit uuendada (s.t Autocheck 3 on vaid gateway uuendamiseks, Automoweri tarkvara eraldi alla laadida ei saa, kuid kindlasti on võimalik antud programmi crackida/jailbreakida, kuid see temaatika väljub juba meie kõigi kompetentsist).

aero kirjutas: 28 Apr 2020, 10:03 Vaikselt hakkab jälle mingi kõnts kogunema :(. Ja mitte ainult teradele. Õie(?)tolm + hommikune niiskus?
Pange niiduk tööle, siis kui muru on kuiv.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Tänx Herizon! Max otsimise aeg 4 min, miinimum 2 ja keskmine 3 minutit. :good:

Akude kohta jutt väga õige. Uurisin ise sama asja ja jõudsin samale järeldusele. Kes viitsib vaadata, siis siin üks video ka selle kohta: https://youtu.be/VHn_afmwyX0

Kuidas kasutajad vihmaga käituvad? Targem vist sundida parkima kui lasta vihmas niita? Kas öökülmadega peaks masina sooja tõstma või laskma lihtsalt laadijas olla?
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Herizon, tänud vastuse eest.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Enne ostu uurisin erinevaid roboteid ja mõni teine bränd reklaamis enda omi, et nendel on vihmasensor, mida Husqvarnadel ei ole - jättes justkui mulje, et husqid on kehvemad. Pigem on teised omale vihmasensori toppinud, sest nende robotid on vihmas saamatumad, jäävad kinni, ei suuda nõlvu ületada, libisevad jne.
Netis aja jooksul erinevaid võrdlusteste, kus osad brändid vihmaga kipuvad laugetel nõlvadel libisema, märjaga üle piirdetraadi libisema jm - neil ongi vaja, et vihmaga ei roniks tööle.
Endal 1x üle piirdetraadi pannud, mis juhtus eelmisel kevadel öökülmaga, muru oli härmas - ju samuti inertsist uisutas üle traadi.
Ise ei viitsi küll vihma pärast masinat kuskile käsutama hakata - selleks saigi soetatud, et ma ise peaks võimalikult vähe muru ja niitmise pärast muretsema - see veel puudus, et peaksin stressama, kui sadu viskab, mind kodus pole, kas kodus sajab, ei saja - vaene masin, mis tast saab :D
Pole ka täheldanud, et vihm kuidagi halvasti mõjuks, rohtu korjab kõhualla ehk natuke rohkem aga ka ilma vihmata kasteses rohus öösiti niites teeb sama.
Vist korra olen ilma pärast parkima saatnud, eelmisel aastal, kui äikest ja äikesetormi lubas, sai isegi laadija seinast välja tõmmatud. Selles mõttes oli õige otsus, et äikesepuhang ajas puudelt korralikult oksarämpsu alla ja ega seal sodi sees poleks mõistlik orjamasinat ka piinata.
Mul muidugi pole kaugjuhtimise võimalusega masin ka ja sekkumiseks pean üles otsima ja ekraanilt juhiseid edastama.
Mida veel täheldanud, kui valida see ilmastikuprogramm, kus ta oma tarkusest üritab niitmistihedust sättida, kippus niitmist öö peale sättima. Mingi aeg sai ilmastiku teema pealt maha võetud ja lastud järjest niita, järje peale saades ilmastikuprogramm valides nädala-pooleteise pärast niitis jälle ainult öösiti. Ise pakuks, et vbl teadlik valik tootja poolt eelistada jahedamat ööd ja vältida leitsakus töötamist - aga kindel pole.
Mul 2016 aasta programm, pole uuendatud kordagi, samas eelmise aasta tarkvara uuenduse märkmetes oli kirjas ka ilmastikutaimeri kohta muudatusi - olevat uuemas versioonis äkilisemaks sätitud, kuna rahvas kurtis, et liiga tuima reageeringuga. Ise sama kogenud, kus ilmastikutaimeriga läheb liiga laisaks kätte, kuskil hakkab pikem hein ja kõrred vohama - siis olengi pannud mõneks päevaks nonstop niitma ja järje peal saades jälle ilmastikutaimerile tagasi.

Seda õietolmu muret olen ka kogenud, kui võilill õitses oli samuti korralikult kollase tolmuga alt kittinud.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Googeldasin seda akude teemat veidi veel, varuosana pakutakse paljudele mudelitele 5200mAh akut, isegi Eestis saadaval: https://patareid.ee/est/husqvarna-autom ... iiduki-aku Ma arvan, et 66€ eest pole eriti ise mõtet aretada.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

spezwend kirjutas: 28 Apr 2020, 20:45 Googeldasin seda akude teemat veidi veel, varuosana pakutakse paljudele mudelitele 5200mAh akut, isegi Eestis saadaval: https://patareid.ee/est/husqvarna-autom ... iiduki-aku Ma arvan, et 66€ eest pole eriti ise mõtet aretada.
Aliexpressist saab hetkel ca 20 € eest kümme 3200 mAh mahtuvusega akuelementi ja millest saab ehitada 6400 mAh mahtuvusega akupatarei, mis on originaalist ca 23% suurema mahtuvusega.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

1/3 hinnast paneb mõtlema küll tegelikult. On äkki skeemi ka pakkuda? Ma millegipärast arvasin, et BCM ka vaja, aga neil see vist emaplaadil ja "tagasiside" käib läbi kollaste juhtmete.
Vasta