Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

Soov soetada laser .varasem kokkupuude puudub

Aegajalt on tarvis üürikorterites teostada remont
Väikse investeeringuga soovin kiirendada töö protsessi ja tõsta k.a. kvaliteeti

Olen siin vaadanud ühteist ise netis ja lapanud mõned teemad ka siin foorumis.
Nii nagu eelpool nimetatud ei ole see igapäevane leiva tooja

Hetkel käevolevad tööd rahuldaks suvaline ristjoon laser (statiiv hetkel olemas).Tapeedi panekuks jne.

Mõtlesin mõne pöördlaseri peale juhul kui tekib vajadus nt ripplagi valmis meisterdada + siis kolmjalaga statiiv nt https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/sta ... -2m-634120

Olen mitme variandi vahel. Tööd teen ka päevasel ajal või ka suvel kus seda valgust on piisavalt.Siis pigem vaadata punase või rohelise. Prillid oleks pigem ebamugavam ja korteri puhul hakata vastuvõtja soetada ei ole otstarbekas. Siis justkui oleks mõistlikum rohelise kiirega?

Kas mõni targem kellel rohkem kogemusi minu tarbeks saaks hakkama ka ristjoonlaseiga (ehk siis seda keerutada statiivi otsas millega võib küll mõõtmine paugast minna kui vahemärkmeid ei tee? ) või parem see 360 projektsiooniga mis oleks mugavam ?

Olen vaadanud kahe variandi vahel mõni tavalisem Eestist https://www.hinnavaatlus.ee/1430306/bos ... r-pll-360/ saaks km tagasi või vaadata siis mõnda hiinakat(mille puhul siis oht garantii osas ,km tagasi ei saa jne)
jäid silma kaks mudelit

https://www.aliexpress.com/item/3294851 ... b201603_53

ja teine

https://www.aliexpress.com/item/3295896 ... b201603_53


Jäädes arvamusi ja kogemusi kuulama.
Kordan veel kord ,et minu jaoks ei ole see igapäevane tööriist.Kõik oleneb kas on objekt tulemas või mitte.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas Urmas »

djkiller kirjutas: 25 Dets 2019, 23:40 Jäädes arvamusi ja kogemusi kuulama.
Kordan veel kord ,et minu jaoks ei ole see igapäevane tööriist.Kõik oleneb kas on objekt tulemas või mitte.
Sinu viidetel olevatel on täpsusklass natuke niruvõitu. 5m seina peal 4mm mööda panna ja kui laemehel on olnud samasuguse täpsusklassiga lood ja tolerants juhtub summeeruma, siis kipub lõpptulemus jama olema. Näiteks kasvõi plaatimisel kui ühes nurgas on plaat ilusti vastu lage, aga teises servas on 8mm vahe.
Endal on selline, https://www.tooriistamaailm.ee/laserloo ... r-kolmjalg aga vanem mudel ja maksis vist alla 200€. Alguses arvasin ka, et vastuvõtjat pole vaja, aga tuli välja, et ikkagi on vahetevahel vaja.
Pika statiivi vajadus on nii ja naa, hea kui ta, aga ise tungivat vajadust selle järgi ei tunne. On ka teisi meetodeid laekarkassi asukoha märkimiseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas Hiid »

pmst on need kõik BS, nagu Urmas juba ütles...
Aga kõik ei jõua mitme tuhandeseid HILTIsid ka osta.
Koduseks tarbimiseks käivad nad kõik.
Miks suvaline ristjoonlaser ripplae tegemiseks ei kõlba?
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

asi pole ,et rahakott ei kannataks osta .Ma võin 5 tuhandese ka osta selles ei ole probleem,kuid mul ei ole kompleksi või põhjust omada sündroomi olla naabrist parem/kõvema .Asi seisaks võib olla ka pool aastat puutumata enne kui objekt tuleb või käed hakkaks sügelema.

Asi on lihtne ,et mina teen kõike seda kui hobi korras. Oleks see minu põhitöö/sissetuleku allikas siis kindlasti vaataks ma sellise toote mis annab mulle piisava funktsionaaluse ja täpsuse.Kui teed ikka kehvalt tööd siis keegi sind enam teist korda kutsu.

Kuna nagu eelnevalt mainisin siis minul laseriga kokkupuude puudub.Niisama vaadates youtubes ülevaateid videosi ei anna kindlasti sellist ülevaadet/tunnet kui oled ise proovinud.

Teoorias ristjoonlaser on kindlasti ka abiks ja seda saab ju siis keerata 180 kraadi jne saab selle 360 ka lõpuks kätte.Küsimus on selles kas nii näppides ei tule suurem eksimus ja mitu korda kontrolli ,et eksimus oleks väike.
Nägin videos, et ka 360 laseril kui keerata seal 90 ja 180 kraadi oli mingi eksimus(see siis n.ö hiinakatel).

Korterid on ise reeglina ka suht väiksed.Mõni tuba vb maks 50 ruutu,kuid sellisel juhul see bosch oleks nagu ok?

https://www.hinnavaatlus.ee/1430306/bos ... r-pll-360/ vähem jooni/funk ,kuid täpsem ja n.ö kohaliku garantiiga või oleks sama raha eest midagi paremat soovitada.

Nii nagu ka Hiid ütles vb ei ole mul seda 360 ka kunagi vaja.Mõtlesin ,et kui midagi vaatan siis võiks olla mõni funkt mille pärast ei peaks hiljem teise kõrvale ostma
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas Urmas »

djkiller kirjutas: 26 Dets 2019, 18:52 Teoorias ristjoonlaser on kindlasti ka abiks ja seda saab ju siis keerata 180 kraadi jne saab selle 360 ka lõpuks kätte.Küsimus on selles kas nii näppides ei tule suurem eksimus ja mitu korda kontrolli ,et eksimus oleks väike.
Nägin videos, et ka 360 laseril kui keerata seal 90 ja 180 kraadi oli mingi eksimus(see siis n.ö hiinakatel).
Aga selle kohta ma ju eelmises kommentaaris mainisin, et sinu pakutud variantidel on tolerants liiga suur ja sealt tulevad vead. Ja kui tulevad vead, pole ka töö tulemus see, mis vaja.
Mis ei ole tänapäeval tehtud Hiinas? Isegi see Kapro suur statiiv on tehtud Hiinas.
djkiller kirjutas: 26 Dets 2019, 18:52 https://www.hinnavaatlus.ee/1430306/bos ... r-pll-360/ vähem jooni/funk ,kuid täpsem ja n.ö kohaliku garantiiga või oleks sama raha eest midagi paremat soovitada.
Ei, noh, töö teeb ta ära. Mida rohkemat annab kohalik garantii? Mitte midagi. Või kui, siis jääb ära remonditöökoja omadele nende kohustuste ja enda õiguste selgitamine neile. EL ja EMÜ riikidest ametlikult ostetud asjadele, ka netipoodidest, kehtivad samasugused garantiitingimused nagu siit ostetutele. Ja ega nagunii Boschi asjadele kohapeal garantiiremonti ei tehta, vaid saadetakse Riiga.

Mulle tundub, et sa ei saa aru laseri täpsuse vajalikkusest. Toon ühe näite- tellija soovib, et sa paigaldaksid 5m laiusega tuppa peenikese triibuga tapeedi horisontaalselt. Olgu esimese paani paned laseri järgi ja viimasel, laeäärsel paanil on vaja riba ära lõigata. Mis sa arvad, et kui alguses on 2mm tumedam triip olemas ja teise seina servas seda enam ei ole, kas tellija on sellise paigaldusega rahul? Kas sind kutsutakse veel tapeeti paigaldama või kas tellija soovitab sind oma tuttavatele, et tegid jama kokku? Kahtlen. Ära hakka rääkima, et kesse hull ikka tahab horisontaalset tapeedi paigaldust. Olen isegi lakke kleepinud ja seal omakorda seinalt alla ja oli veel mustrissegi ajada. Või läbi kahe korruse trepihalli sein, kus tuleb ca 6m pikkusega paan panna laseri järgi nii, et alustades II korruse madalast seinast, vahepeal 6m läbi kahe korruse ja lõpeb jälle II korrusel madala seinaga. Väga pretentsioonikad on triibulised tapeedid, mis toovad esile suurema tolerantsiga laserite puudused. Ja ise kirjutasid, et kavatsed kasutada haltuura tegemisel. Seda sa ei maininud, et kavatsed teha haltuurat ilma rahata, kuigi ka tasuta tegemisel võiks olla töö kvaliteetsem.
Seesama näide võib kehtida ka kipslae paigalduse kohta ehk kui lagi on viltu paigaldatud ja tuleb keegi vähe täpsema laseriga triibulist tapeeti paigaldama, tekib sama efekt.

Vaata natuke väiksema lubatud tolerantsiga isendeid. Sinu pakutud on hobitegijatele kodus nokitsemiseks, mitte teenustööde osutamiseks. Kui saad mõne tuttava firmaomanikuga kokkuleppele, siis korralikke on võimalik saada ka sellise hinnaga https://werkzeugstore24.de/bosch-linien ... ore=b2b_de Olen endale midagi ostnud ka sealt https://www.ffx.co.uk/Search/ElasticRef ... SIONAL/1/7 Pane otsingutesse soovitava laseri mark.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

ma mõtlesin ,et kui Hiinast tellida siis selle grantiiga on keerulisem majandada kui EL soetada.
unustasin mainida ,et ma teen seda hobikorras enda üürikorteritele mitte kolmandate isikutele.
Ei ole mul selliseid oskusi ja kogemust ,et oma kõveraid käid ja vähest kogemsut turule pakkuma läheks.
Nii mõnigi mees tellitud kes oskab kõike ,kuid isegi materjali ei oska tellida.
Seega olen ma iseenda ja teiste suhtes selles aus,et räägin mida ma tegelikult oskan ja mida mitte.Ennast ma mõne keskmise kogemustega ehitaja kõrvale ei paneks.Sinna pikk maa.
endal ettevõtte olemas seega seal km maha saada ei ole probleem kuna töövahend
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No siis osta see Boschi oma ära, ega ta nüüd nii mööda ka pane. Aga selle pika staiivi osas jääks kahtlevale seisukohale, et kas seda on ikka vaja. On ka teisi meetodeid lae serva karkassi jaoks jutt seinale märkida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

Oskate ehk täpsemalt seletada.endal statiiv olemas vb kuni 1.5 m max. selle statiiv stange osas mõtlesim,et saab siis n.ö kiire lae alla selle 360 kraadisega ja ongi asi vask.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Paned laseri keset tuba ja sätid nii kõrgele statiivi otsas, et iga sammu peale ei väriseks. Võtad pikema neljakandilise kaika, selle ülemise otsa paned nii kõrgele kui soovid ja siis teed kaikale ka laseri joone kohale kriipsu. Seejärel lähed järgmisse nurka, sätid laseri kiire kaika peal oleva kriipsuga kohakuti ja teed ülesse serva kaika kohalt seinale kriipsud. Nii käid neli nurka läbi, siis võtad märkenööri ja naise appi, laksutate märkenööriga jutid seinale ja ongi tehtud. ;) Selle 65€ eest tee parem naisele või lastele rõõmu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

Kahjuks lapsi veel pole ja eks see invest ei ole ju n.ö üheks korraks vaid nii kaua kui vastu peab.
küll elukaaslane saab oma rõõmud muud moodi kätte.

nokitsemas käin suuremosas üksi siis selle kaikaga jändamine nati jama,aga tänud sellegipoolest hea info ja õpetuse eest.
jääda selles suhtes rohelise või punase kiire peale?
see minu pakutud bosch vist ainult punase?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui mainitud tööriista on vähem vaja kui korra kuus siis ei saa selle soetamise mõttest aru - eestis on suht lai rendifirmade võrk, enamustes suurtes linnades on vähemalt kolm ettevõtet esindatud
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

see oli näide,et ei kasuta igapäev ja koguaeg jookse ja raiska aega.
kui kasutad 10 korda siis pm tasub juba osta.
olen mõnda asja rentinud mida vb 10 aasta jooksul korra vaja.
hetkel on lihtsalt rohkem aegaasjaga tegeleda.
eks on üht komateist ka kodus vaja sättida paigaldada.
sòida edasi tagasi 65 km pluss aeg jne
pane see kulu ja tõmblemine ka kokku

kas seda kaugust on arvestatud ,et nt laser on toa keskel ja kuhu kiir ulatub siis see ongi vahemaa + eksimus.
kui toaad toome näited on seal 5*5m siis see 2 mm või 1,5mm 5 m peale ei ole jutskui suur vahe.
kes teeb seal juba ca 10+ siis 3+mm saab juba tellijalt kere peale kui just mitte teadaja ja pime vastu võtmas ei ole. Reeglina kui silm ei märka ja puudub vahend millega mõõta lüüakse käega. On rahul ,et lõpuks valmis sai :D
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Sõltub eesmärgist - olen olnud koolitusel kus anti kätte Leica laser mille teoreetiline eksimus on 1,5mm 30 meetri kohta (laseri kohta ülitäpne) - tegime kolmekesi ca 2 km kinnise ringi ja kontrollimisel oli viga 0 mm.
Samas olen kuni 50 m2 lagesid joonistanud 2 meetrise vaaderpassiga - sain hakkama nii,et tegin ühe ringi - otsad jooksid ilusti kokku.
Ehk töö tulemus ei sõltu alati töövahendist. Töö kiirus - võib-olla.
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

ei vaidle vastu kõik võimalik.
Lisaks kui laser on ülitäne võib suvaline sardellinäpp ikkagi mööda panna ja ei ole loodis.
Eks mingeid masinad saab kalibreerida ka.
endal ei ole selle jah tähe närimine tähtis. vaatasin siin teemat kus oli juttu loodidest.seal oli ka vaidlemist palju ,et milline see ikak hea on ja seda kvaliteetset annab ka otsida
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kus see loodide teema on?
djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas djkiller »

https://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?t=15604

üsna vana teema sattusin juhuslikult sellele
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Laseri otsingul.Ootaks soovitusi targematelt

Lugemata postitus Postitas linni »

Mul on suvilas see Bosch 360. Pole tal häda midagi, annab tööd teha küll.
Ainult statiiv on nigelavõitu, ootaks tummisemat.

See eest on ta eriti hea lagede rihtimisel, kuna talle on võimalik juurde soetada reguleeritav seinakronstein.
Ning horisontaalkiir väljub loodi peast, mis võimaldab kiire pea vahetult lae alla sättida. Paned lae alla seina külge kinni ja asi hooletu. Kuna horisontaalkiir on 360 kraadi, siis pole teda vaja ka palju ringi tõsta.

Siin komplekt koos seinakinnitusega:
https://www.amazon.de/Bosch-Linienlaser ... B003VN9SMO
Vasta