Ehitusel akutööriistade vastupidavus

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Tere, kui kaua igapäevaselt ehitusel akutrelle jms kasutades keskeltläbi teil need kestavad? Mul kasutusel milvaukee trell ja lööktrell hetkel ja nendel krt see aku loksub nii räigelt taga juba, et ei anna ühendust aegajalt ja suht närvi ajab pidevalt seda akut sisse togida. Seal selline siht saast lahendus akukinnitusel, kus need kõrvad ajapikkku ära kuluvad mis akut kindlalt akupesas hoiavad ja sisi ei püsi enam. Põhimõtteliselt tuleks selle häda ravimiseks vist nii trelli korpus kui ka aku need kinnituskõrvad lasta ära vahetada. Ajutiselt mingiks ajaks saaks abi ka ilmselt ainult kas trelli korpuse või aku kõrvade vahetusest. Mul need trellid nii 3+ aastat vanad tegelikult ja kas on üldse pointi remonti viia sellise jandi pärast või oleks juba mõttekam uus komplekt küsida? Kindlasti pole ainuke, kellel milwaukee trelliga sama jama on.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mina ei remondiks. Mingiaeg hakkavad lõpuks ka muud asjad pudenema. 3+ aastat on tegelikult hea tulemus. Odavama otsa riistad oleks selle aja peale ammu prügikastis.
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas raga »

ˇmu arust ka hea tulemus
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Milwaukee ongi sitt ju. 3 aastat peab ikka väga harva kasutusega vastu

Hilti peab väga rängas välikasutuses vastu kuskil aasta, siis on padrun peetis, akud otsas. Festool natuke rohkem. Milwaukeed olen proovinud, akurelakas kestis vist nädala, kruvikeerajal läheb lüliti paari nädalaga.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Te siis ilmselt väga hullu panete nendega, et hommikust õhtuni täie raha eest kruve ehk. Mul ta selline rohkem ,et vahelduva eduga, mõni päev läheb koguaeg vaja, teinekord lasen päevas mõned kruvid, freesin mõned augud kipsseina jms, mõni päev üldse seisab.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas vuuk »

new1 kirjutas: 05 Jaan 2020, 10:20 Tere, kui kaua igapäevaselt ehitusel akutrelle jms kasutades keskeltläbi teil need kestavad? Mul kasutusel milvaukee trell ja lööktrell hetkel ja nendel krt see aku loksub nii räigelt taga juba, et ei anna ühendust aegajalt ja suht närvi ajab pidevalt seda akut sisse togida. Seal selline siht saast lahendus akukinnitusel, kus need kõrvad ajapikkku ära kuluvad mis akut kindlalt akupesas hoiavad ja sisi ei püsi enam...
Siinkohal küsiksin, mitme ampertunnised akud teil on?
Mul on viimasel ajal akud võimalikult suure mahutavusega, et ei peaks iga natukese aja pärast laadima ja vahetama. Iga laadimine ja vahetamine kulutab akut ja vähendab tööriista kestvust.
Milwaukee akutrell oli mul kunagi ammu, vist 15+ aastat tagasi. Jättis hea mulje küll, sain sellega tegutseda ligi 3 aastat, kuni keegi kaaskodanik pihta pani. Nii, et ei saanudki täit tagasisidet, et kui kaua oleks ajas vastu pidanud.
Viimasel ajal enamjaolt Makita akutööriistad olnud. Üldiselt rahul, üksikuid vigu on ette tulnud, aga eks arusaadav ju - mis liigub, see kulub. Mõni trell on olnud 10+ aastat, tellinguteltki aeg-ajalt alla kukkunud, aga töötavad...
Mul tavaliselt mitu trelli töös, et ei peaks kogu aeg otsi, puure, freesi jne vahetama ja puhata saavad siis ka vahepeal korda-mööda kui mitut trelli vaheldumisi kasutada. Kuid töö on iseloomult vahelduv. Vahepeal üldse peamiselt puhkavad kui teostan näiteks müüritöid.
Peangi ükspäev aega leidma ja kaks trelli parandusse viima. Ühel väikesel tublil trellil pärast 10+ aastast tööd keeldus edasi-tagasi lüliti koostööd tegemast, aga ilmselt viga selles, et lakke kipsplaate kruvides läks elektroonika tolmu täis. Teisel läks kõrgelt kukkudes korpus katki, enam ei saa akut külge panna.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ühinen Vuugi arvamusega. Mul olnud algusest peale kõik akutööriistad Makita omad. Akutrelli ja lööktrelli komplekt on ostetud kunagi kasutatud peast ja kindlasti üle kümne aasta vana. Kaasa tuli kaks 3.0 Li-ion akut ja kaks 1,2-st akut. Läbi on läinud üks väiksem aku. Teine vedeleb juba mitu aastat taskulambi taga ning praktilist kasutust ei leia. Kolmeaprised akud töötavad siiamaani. Akutrellil on viimasel ajal hakanud padrun puuride kinnitamisel imelikku häält tegema, kuid paranduses ei leitud midagi viga olevat ja kästi jätkata niikaua, kuni võimalik :) Nagu ma hooldusmehaaniku jutust aru sain siis põhilised vead tekivad masinatele kukkumisest, vee/vihma kätte jätmisest või siis hooletust kasutamisest ja lollidele laenutamisest. Riistapargi väljalaenutamise kohta teatas kunagi üks sõber, et ega tööriist pole külalit* mis rändab sängist sängi.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ehitusel akutööriistade vastupidavus

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

new1 kirjutas: 15 Jaan 2020, 23:25 Te siis ilmselt väga hullu panete nendega, et hommikust õhtuni täie raha eest kruve ehk. Mul ta selline rohkem ,et vahelduva eduga, mõni päev läheb koguaeg vaja, teinekord lasen päevas mõned kruvid, freesin mõned augud kipsseina jms, mõni päev üldse seisab.
Lamekatuseid teeme polaarjoone taga. Mingi viissada kruvi päevas teinekord ja katusekatte kinnitamiseks tuleb tüüblid läbi peno lüüa.
Vasta