Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Heiks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Dets 2019, 09:50

Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Lugemata postitus Postitas Heiks »

Tere

Hoone on 1953a ehitatud tellisseintega elamu. Seina ülemine osa on võrreldes alumise osaga umbes 5cm loodist väljas.
Tänaseks päevaks on seinte vajumine saadud kontrolli alla.
Küsimus on selles, et kuidas on kõige õigem saada sein EPS soojustusplaatidega loodi tagasi?
Kas lõigatakse mingisugused kiilud plaatide alla? Samas tahaks vältida tuulekoridori plaatide taga.
Tootja kataloogide järgi tundub, et kõik seinad siin maailmas on loodis.
Kas kellegil on kogemusi?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mul see fassaadi soojustamise õudus üle elatud. Alustasid toredad poisid Egert ja Ove, pärast teised tegid nende jama ringi. Nad proovisid siis loodida seguga (ilmselt paari sentimeetri piires võimalik), aga mingil hetkel lõigati kuuma traadi lõikuriga ka plaate õhemaks ja võimalik, et kuskil liimiti siis ka lõigatud liistakaid juurde.

Ilmselt karkassiga on tunduvalt lihtsam loodi saada (karkassi vahele vill ja tuuletõke peale).
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Enda kogemustega isikliku maja juures, võin öelda, et 2-2,5 cm vahe on seguperimeetriga looditav. Suuremate vahede juures olen makroga liiminud põhiplaadi taha 25 mm lisaplaadi. Kui vahe juba 50 mm, siis saad plaadi paksusega mängida (150-200).
Viimati muutis Walterscheid, 02 Dets 2019, 20:54, muudetud 1 kord kokku.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Lugemata postitus Postitas Prill »

Mul 0 kogemust, aga kas sedasi ei saaks, et kleebid seina 50mm EPS-iga üle, ja raspeldad seina loodi ning seejärel kleebid 100mm või mis iganes plaanis oli juba sirgele seinale otsa.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Prill kirjutas: 02 Dets 2019, 15:55 Mul 0 kogemust, aga kas sedasi ei saaks, et kleebid seina 50mm EPS-iga üle, ja raspeldad seina loodi ning seejärel kleebid 100mm või mis iganes plaanis oli juba sirgele seinale otsa.
Mind huvitaks, et kuidas see raspeldatud pind sobib järgmisele kihile aluspinnaks. Peale raspeldamist on see parasjagu pudi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Tahtmata teemat kõrvale juhtida, kas peale esteetika on veel mõni põhjus, miks sein tingimata loodis peaks olema? Siiani 5cm mööda, plaatidega 5cm mööda, elu ei tohiks eriti segada.
Heiks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Dets 2019, 09:50

Re: Kõvera kiviseina sirgeks ajamine EPS plaatidega

Lugemata postitus Postitas Heiks »

Rabarebane kirjutas: 02 Dets 2019, 18:19 Tahtmata teemat kõrvale juhtida, kas peale esteetika on veel mõni põhjus, miks sein tingimata loodis peaks olema? Siiani 5cm mööda, plaatidega 5cm mööda, elu ei tohiks eriti segada.
Ka see on hea point. Alles loodiga vaadates sain aru, et sein on viltu.
Kas tasub see liistude ja plaatidega rihtimine üldse ära ennast?
On ju oht, et selle rihtimisega ma võin tekitada tuulekanalid plaadi ja seina vahele.
Vasta